To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kradną, jeżdżą po pijaku i uprawiają konopie – „by zabezpieczyć się przed podchodzącymi pod dom zwierzętami”    -   15/9/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
Na podstawie nadsyłanych materiałów prasowych można sądzić, że w minionym tygodniu szczególnie obrodziły wypadki drogowe. O ile zdziwić mogą takie zdarzenia, jak wtargnięcie pieszego pod koła roweru, z dramatycznym skutkiem dla rowerzystki, o tyle zupełnie innego rodzaju zdziwienie budzi fakt, iż w ostatnim czasie co i rusz dowiadujemy się o zatrzymaniu kierowców, nie dość że pozbawionych prawa jazdy, do jeszcze będących pod – niemałym – wpływem alkoholu. Zresztą, mi osobiście włos jeżą na głowie nie tylko takie informacje – oto 9 września w godzinach popołudniowych w Tarnowie zatrzymano 27-letnią kobietę, która mając 2,3 promila alkoholu we krwi opiekowała się dwutygodniowym synkiem! Poza tym nie brakowało też kradzieży, doszło również do rozboju – dwóch wyrostków używając przemocy ukradło w Tarnowie mieszkańcowi Woli Rzędzińskiej, kurtkę, pen-driva oraz, z cała skrupulatnością, 1,8 zł. Ponadto - choć w takim przykrym kontekście nie powinno się tego pisać, z informacji o jednej z kradzieży dowiadujemy się, że w Tarnowie wśród cudzoziemców zamieszkują też obywatele RPA! Bezsprzecznym jednak hitem jest, opisywane już, zatrzymanie małżeństwa (73 i 68 lat) z Biadolin Radłowskich, które uprawiało konopie, osłonięte kukurydzą. To zdumiewające, że coraz częściej takie roślinki uprawiają akurat osoby starsze, nigdy zaś ludzie młodzi (na ich poletkach). Zdumiewa też różnorodność sposobu tłumaczenia się z takich upraw – tym razem była to chęć „zabezpieczenia się przed podchodzącymi pod dom zwierzętami”.

Ogloszenie

Kradzieże
Policjanci Sekcji Kryminalnej Komisariatu Policji Tarnów Centrum ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży sklepowej, do której doszło 26 sierpnia w Skrzyszowie w jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowych, o której swego czasu informowaliśmy. Nieznani wówczas sprawcy ukradli kosmetyki w postaci dezodorantów, pianek, żeli do golenia na łączną sumę blisko 400 złotych. Teraz już wiadomo że kradzieży dokonał 27-letni mężczyzna i dwie kobiety w wieku 37 i 22 lat (wszyscy są mieszkańcami Tarnowa). Mężczyzna osłaniał panie, które w tym czasie pakowały towar do torebek. Skradzione kosmetyki złodzieje sprzedali Burku, rzecz jasna poniżej ich wartości. Cała trójka nie była wcześniej karana. Podczas przesłuchania wyrazili oni wolę dobrowolnego poddania się karze i zobowiązali się oddać kwotę stanowiącą równowartość ukradzionych kosmetyków.
Mieszkaniec Brnia powracając pociągiem relacji Kraków – Tarnów, w godzinach nocnych do domu zasnął, co kosztowało go utratę portfela, telefonu komórkowego, dowodu osobistego, prawa jazdy, dwóch kart bankomatowych oraz 120 złotych gotówki.
W Ładnej z nie zamkniętego garażu nieznany sprawca ukradł pilarkę spalinową oraz wyrzynarkę, narażając właściciela na straty w wysokości 1300 złotych.
W Tarnowie w Parku Strzeleckim, mieszkająca w Tarnowie obywatelka RPA został okradziona. Nieznani sprawcy wyrwali jej z ręki torebkę wraz z portfelem, pieniędzmi w kwocie 150 złotych, kartą pobytu cudzoziemca, prawem jazdy, telefonem komórkowym, kluczami, powodując straty w wysokości 1250 złotych.

Zniszczenie mienia
10 września, późnym wieczorem w Tarnowie, nieznany sprawca uszkodził lusterko i porysował karoserię zaparkowanego nieopodal jednej z posesji na ul. Grunwaldzkiej samochodu marki Toyota Corolla, powodując straty w wysokości blisko 1000 złotych na szkodę jednej ze spółek.

Rozboje
W godzinach wieczornych w Tarnowie na rogu ul. Piłsudskiego i Al. Solidarności, nieznani sprawcy używając przemocy wobec 18-letniego mieszkańca Woli Rzędzińskiej, ukradli mu kurtkę, papierosy, pendrive 1 Gb oraz 1,8 złotego, powodując straty w wysokości 205 złotych. W wyniku podjętej natychmiast po zgłoszeniu, przez policjantów Komisariatu Tarnów Centrum, penetracji terenu sprawcy zostali zatrzymani. 17- i 18-latkowie z Tarnowa trafili do policyjnego aresztu, a za dokonanie rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Za kółkiem
58-letni mieszkaniec Żabna został zatrzymany przez miejscowych policjantów, kiedy nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, jechał jako kierujący volkswagenem Passatem. Co więcej, mężczyzna prowadził samochód mając blisko 2.9 promila alkoholu we krwi.
W Woli Rzędzińskiej 49-letni mieszkaniec Tarnowa, podczas wykonywania manewru wymijania z kierującym Fordem Fokus, 53-letnim mieszkańcem Woli doprowadził do kolizji drogowej. Jak wykazało badanie mężczyzna prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu we krwi, a dodatkowo jeszcze posiada on zakaz prowadzenia pojazdów wszelkich kategorii obowiązujący do jesieni przyszłego roku.
Do wypadku drogowego doszło w miejscowości Pleśna, na drodze gminnej. 48-letni mieszkaniec Pleśnej, kierujący ciągnikiem marki rolniczym z beczkowozem zjeżdżając ze wzniesienia drogi, na łuku w lewo, podczas rozpoczynania manewru wymijania z kierującym samochodem marki Hyundai Galloper, który prowadził 63-letni mieszkaniec Bogumiłowic, zjechał na prawo do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna doznał złamania kości promieniowej, po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. Jak wykazało badanie obaj kierujący byli trzeźwi.
W Gromniku na ul. Krynickiej, 16-letnia piesza, mieszkanka Gorlic wtargnęła nagle na jezdnię, wprost pod jadący ulicą rower, którym poruszała się 40-letnia mieszkanka miejscowości Stróżna. W wyniku upadku na jezdnię, rowerzystka doznała złamania kości czaszki i obecnie przebywa w szpitalu. Piesza nie doznała żadnych obrażeń.
Do wypadku drogowego doszło w Tarnowie, podczas którego kierujący samochodem Fiat Uno 19-letni mieszkaniec Brzeska, jadąc ul. Czerwoną w kierunku ul. Czerwonych Klonów, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym Renault C 300, którym poruszał się 20-letni mieszkaniec Zawady. W wyniku zderzenia kierujący Fiatem trafił do szpitala z obrażeniami ciała w postaci zwichnięcia biodra i złamania kręgosłupa szyjnego. Do szpitala trafili także jego pasażerowie: 21-letni mieszkaniec Brzeska, który doznał złamania obu ramion i kości podudzia, 25-letnia tarnowianka – wstrząśnienia mózgu, rany twarzy i złamania nosa, a także 25-letni mieszkaniec Brzeska, który doznał złamania śródręcza i rany twarzy. Wszyscy oni pozostali w szpitalu na dalszej hospitalizacji.
Inny wypadek wydarzył się w Tarnowie na ul. Starodąbrowskiej, gdzie kierujący Oplem Combo, 22-letni mieszkaniec Florynki, potracił 20-letniego pieszego, mieszkańca Zawady. Pieszy z bezwładem kończyn i krwiakiem mózgu przewieziony został do szpitala. Kierowca był trzeźwy.
W Rzuchowej, po drodze publicznej jechał Skodą 30-letni mieszkaniec Koszyc Wielkich, który miał 3.4 promila alkoholu krwi. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, jego właściciel zaś trafił do aresztu.

Różne
9-go września w godzinach popołudniowych, w Tarnowie na ul. Fabrycznej, 27-letnia kobieta będąc w stanie nietrzeźwości (ponad 2.3 promila alkoholu we krwi) opiekowała się swoim około dwutygodniowym synkiem. Została zatrzymana w policyjnym areszcie, dziecko zaś umieszczone zostało na oddziale noworodków tarnowskiego szpitala. Kobieta odpowie za narażenie własnego dziecka na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.
W Kobierzynie, na zewnętrznej ścianie budynku mieszkalnego ujawniono wiszące zwłoki 53-letniego mężczyzny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Prokuratorem Rejonowym w Tarnowie i technikiem kryminalistyki. Wykonane czynności wykluczyły działanie osób trzecich.
Jak już informowaliśmy, policjanci z Komisariatu w Wojniczu realizując własne materiały operacyjne, dokonali zatrzymania w Biadolinach Radłowskich, 73-letniego mieszkańca tej miejscowości oraz jego 68-letniej żony, którzy na swojej posesji, tuż za domem mieszkalnym uprawiali konopie. Policjanci na miejscu zabezpieczyli blisko 100 sztuk „drzewek” w całości. Konopie rosły osłonięte kukurydzą. Mężczyzna i jego żona podczas przesłuchania twierdzili, że posadzili rośliny, aby zabezpieczyć się przed podchodzącymi pod dom zwierzętami. Jeżeli badania zabezpieczonych roślin wykażą, że są to konopie indyjskie, małżeństwu grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.
Tarnowska Policja uczestniczy w rozpoczętej 3 września ogólnokrajowej kampanii, zainicjowanej przez Fundację Krajowe Centrum Kompetencji „KCK”, Komendę Główną Policji oraz MSWiA „Kocham. Nie biję”. Patronat nad kampanią objął Komendant Główny Policji. Potrwa ona do końca października. Kampania ma na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków, zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z przeciwdziałaniem temu negatywnemu zjawisku, podnoszenie wrażliwości społecznej w tym zakresie, a także podnoszenie poziomu wiedzy obywateli na tematy przemocy domowej i promowanie wartości rodzinnych. O kampanii tej pisaliśmy w osobnej informacji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.73 % (1094)
  jestem za 38.95 % (793)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2036
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(16-09-2008) czytajacy :
Moze warto by bylo czasem przeczytac tekst przed umieszczeniem go na stronie ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) świadek :wedrowiec.w@wp.pl 
Byłemnamiejscu podczas wypadku w Pleśnej,więproszęautora tekstu mowypadku o niepisanie nieprawdy.Po pierwsze nie było mowy owymijaniu bo drogaj est zbyt wąska,podrugiekierowcaciagnika zjechał zdrogi niedorowu bo go tam nie ma!!lecz w ostatnim momencie skręcił w skarpę aby uniknąć zderzenie z pędzącym beztrosko po bardzo wąskiej drodze leśnej hiundajem galoperem a po trzecie nie wiadomo czy kierowca hiundaja był trzeżwy bo oddalił się z miejsca wypadku pospiesznie mimo informacji od kierowcy ciągnika że należy poczekac na policję bo ma on mocno uszkodzoną rękę.Pozdreawiam autorów nabieraczy:)))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2008) miejscowy :zlotnik_w@op.pl 
na tej drodze w Pleśnej nie można się ominąć bo tam jest miejsce na jedno auto i to nie zaszerokie.gdyby gość z samochodu jechał 30 km na godzinea nie jakies siedemdziesiąt to by wychamował a jak oni tam jeżdżą to my mieszkańcy widzimy na codzień.Stracz dzieci do szkoły wypuszczać.Ten z traktora uratował tego głupka z hiundaja bo by sIE NIEZLE ROZKWASIł A MOżE NAW

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) MP :
Tygodniowa Kronika Policyjna powstaje z codziennych serwisów informacyjnych tarnowskiej policji. Nie mamy możliwości weryfikowania każdej informacji i nie zakładamy z góry że opisując np wypadek samochodowy "policja kłamie"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl