Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezpieczne ferie w Koszycach Wielkich    -   17/2/2009
Cytryny dla piratów drogowych
W sobotę, 10 lutego w Zespole Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu na drogach przed feriami zimowymi, które w tym roku na terenie naszego województwa mają miejsce w dniach 16-27 lutego. Uczniowie wzięli również udział w radarowej kontroli pojazdów – kierowcy przekraczający prędkość otrzymywali cytrynę.

Ogloszenie

W konferencji realizowanej w ramach programu „Bezpieczne ferie” wzięli udział między innymi: Jan Sak – dyrektor tarnowskiego Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, nadkomisarz Mirosław Moryl – zastępca Komendanta Miejskiego Policji oraz Naczelnik Selekcji Ruchu Drogowego nadkomisarz Jacek Mnich, który podkreślał: -Chcemy uczulać rodziców, aby nie wypuszczali swoich pociech na drogi bez odblasków. Dlatego właśnie, co obiecał w czasie spotkania z uczniami dyrektor Jan Sak, uczniom zostaną wręczone odblaskowe kamizelki i opaski, ufundowane przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego – podkreśla Joanna Łątka, wicedyrektor koszyckiego ZSP.
Ponadto uczniowie klasy IV Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich wzięli udział w radarowej kontroli pojazdów. Akcja drogowa została przeprowadzona przy drodze powiatowej Koszyce Wielkie-Tarnów. -Niemałe było zaskoczenie przekraczających prędkość kierowców, kiedy zatrzymywał ich policjant z radarem w towarzystwie uczniów w odblaskowych kamizelkach, którzy wręczali mu cytrynę – mówi dyrektor koszyckiego Zespołu Szkół Mariusz Parcianko.
Akcja nie tylko była przestrogą dla kierowców, ale i dla uczniów koszyckiej szkoły, którzy mieli okazję naocznie zorientować się, jak wiele zagrożeń czyha na drodze. -Kierowcy jeżdżą przez naszą miejscowość nieostrożnie – skomentował po zakończonej akcji Aleksander Jarosz z klasy IV Szkoły Podstawowej w Koszycach Wielkich.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.83 % (1088)
  jestem za 38.84 % (785)
  nie mam zdania 7.32 % (148)
Wszystkich głosów: 2021
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl