To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  W janowickim Pałacu zobaczymy sztukę Ibsena w oryginale    -   07/4/2009
Dom Lalki
Wyjątkowa gratka dla miłośników sztuki współczesnej. Spektakl "Dom Lalki” Henryka Ibsena w reżyserii Tonje Gotschalksena zaprezentowany zostanie 21 kwietnia na jedynymi i niepowtarzalnym przestawieniu w zabytkowych murach Pałacu Janowice. - To niezwykła aranżacja norweskich artystów z grupy VISJONER – mówi Mieczysław Bień, menadżer Pałacu. – Aktorzy wraz z reżyserem zaadoptują wnętrza obiektu na potrzeby dramatu Ibsena. Akcja będzie się zatem rozgrywać w kilku pomieszczeniach. To nie jedyna atrakcja przedsięwzięcia. „Dom Lalki” będzie bowiem wystawiany w oryginale!

Ogloszenie

„Dom Lalki” Ibsena to element projektu „Re-kreacja: Ibsen”, które realizowany jest przez Teatr Nowy z Krakowa. Środki finansowe związane z finalizacją przedsięwzięcia pochodzą głównie z tzw. źródeł norweskich (EEA GRANTS, Norway Grants oraz z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). - Dla zainteresowanych mamy także dodatkową ofertę – zachęca Bień – o godzinie 18:00 sprzed Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie odjedzie bezpłatny autokar, który zawiezie widzów wprost do Pałacu Janowice. Dodajmy, że udział w przedstawieniu jest także bezpłatny. Ze względu jednak na charakter przedsięwzięcia organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ograniczenia miejsc na widowni. Już teraz można dokonać rezerwacji miejsc pod numerem telefonu 014 679 90 66 lub drogą elektroniczną na adres naszej redakcji: redakcja@intarnet.pl

Henryk Ibsen, Dom lalki
Adaptacja tekstu: Juni Dahr i Tonje Gotscalksen reżyseria: Tonje Gotschalksen, produkcja: Marianne Roland, obsada: Juni Dahr, Lars Øyno, Terje Strømdahl, Kristin Kajander, Robert Skjærstad.
Czas trwania: 100 minut, spektakl prezentowany jest w języku norweskim, z polskim synopsis.
Wsparcie: Arts Council Norway, OBOS oraz Norwegian Folkemuseum.

Tonje Gotscalksen inscenizując Dom lalki postanowił przyjrzeć się bohaterom Ibsena podglądając ich, w ich własnej, prywatnej przestrzeni. Dom lalki Visjoner Teater to przedstawienie, które grane jest we wnętrzu prawdziwego mieszkania, do którego na chwilę wprowadzają się Nora i jej mąż Torvald. I to właśnie ta ucieczka z teatru, wystawienie znajdujących się w prywatnej przestrzeni Ibsenowskich bohaterów na publiczny widok sprawia, że ten popularny tekst w wykonaniu Visjoner Teater nabiera nowego wymiaru. Zarówno widzowie, jak i aktorzy zamknięci w przestrzeni, do której nie powinni mieć dostępu, stają się świadkami i uczestnikami postępującej dezintegracji świata Hellmerów.
Dom lalki Visjoner Teater sprawia, że od nowa musimy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co może oznaczać dzisiaj iluzja.
„Dagens Nyheter”

W Norwegii przedstawienie Dom lalki grane jest w pomieszczeniach Muzeum Ibsena. W trakcie festiwalu Re-kreacje: Ibsen spektakl pokazywany jest w zabytkowych pomieszczeniach Pałacu w Janowicach. Organizator zapewnia transport do i z miejsca przedstawienia. Po przedstawieniu przewidziane jest spotkanie z artystami oraz bankiet.

Pałac w Janowicach, 21 kwietnia, godz 19:15. Z Tarnowa autokar sprzed Teatru im. L.Solskiego wyrusza o godz. 18:00. Rezerwacje pod nr tel. 679 90 66.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.76 % (1094)
  jestem za 38.92 % (792)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2035
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl