Echa piłkarskiego weekendu w regionie    -   20/4/2009
Miało być lekko łatwo i przyjemnie
Nie tak miał wyglądać pojedynek Okocimskiego Brzesko z przedostatnią w tabeli Nidą Pińczów. Sensacyjny pogromca lidera, tym razem został rozbity przez pińczowian. Siedem minut brakło tarnowskiej Unii do wywiezienia remisu z Kielc. Niecieczanie mogą natomiast powoli mrozić szampany, po zwycięstwie nad drużyną Hutnika Kraków. W niższych ligach warto odnotować zadyszkę lidera piątoligowego frontu – Wolanii Wola Rzędzińska, która tylko zremisowała w Szczucinie oraz pierwsze w rundzie wiosennej punkty MLKS-u Żabno. Oto przegląd piłkarskiego weekendu na boiskach regionu.

>
II LIGA

Nikt sobie chyba w Brzesku nie wyobrażał takiego wyniku, jaki padł w pojedynku z przedostatnim zespołem ligi – Nidą Pińczów. Sobotnia tragedia stała się faktem, a zawodnicy Okocimskiego zagrali bardzo słabo. Może kubeł ziemnej wody na zawodników, jaki wylali zawodnicy z Pińczowa, przyda się zespołowi Okocimskiego i zmotywuje do dalszej walki o wyjście z grupy barażowej. W tabeli Okocimski Brzesko zajmuje 13 lokatę mając na swoim koncie 35 punktów. Do bezpiecznej drugoligowej strefy „Piwoszom” brakuje 3 oczka.

OKOCIMSKI BRZESKO – NIDA PIŃCZÓW 1:4 (0:2)
Bramkę dla Okocimskiego zdobył Łukasz Szczoczarz w 56 minucie meczu.
Spotkanie sędziował: Daniel Kruczyński ( Żywiec).
Żółte kartki: Jagła i Szczoczarz.
Widzów: 1000.

OKOCIMSKI: Palczewski - Kajca, Twardawa, Jagła, Wawryka, Dynarek (od 57 min Łapuszek), Kozieł, Szczoczarz, Matras (od 55 min Zontek), Ogar (od 65 min Popiela), Skorupski.

W pozostałych meczach drugiej ligi grupy wschodniej, padły rezultaty:
Pelikan Łowicz - Kolejarz Stróże 3:1 (1:0)
Przebój Wolbrom - ŁKS Łomża 5:0 (2:0)
Sandecja Nowy Sącz - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)
Sokół Aleksandrów Łódzki - Hetman Zamość 2:0 (1:0)
Concordia Piotrków Trybunalski - Jeziorak Iława 3:2 (1:2)
Ruch Wysokie Mazowieckie - Start Otwock 2:0 (1:0)

Przypomnijmy wyniki piątkowych meczów:
Wigry Suwałki - OKS 1945 Olsztyn 1:2 (1:0)
Górnik Wieliczka - Stal Poniatowa 1:0 (0:0)

III LIGA

Siedem minut brakło do szczęścia piłkarzom tarnowskiej Unii do wywiezienia z Kielc remisu. Nieskuteczni na wyjazdach, tarnowianie tym razem udanie bronili się przed kąśliwymi strzałami i atakami gospodarzy. Kontry oraz podania do zawodników z przodu niestety nie przynosiły efektów w postaci bramek, a nawet nie kończyły się strzałami w światło bramki. W 84 minucie po zamieszaniu w polu karnym Unii, piłkę przejął świeżo po przerwie wprowadzony zawodnik gospodarzy Jamróz i lekkim strzałem pokonał dobrze broniącego do tej pory Lisaka. Kolejna porażka nie zepchnęła tarnowian niżej, ale coraz bardziej zbliżają się zespoły, którym grozi widmo spadku. 11 lokata i 23 punkty nie dają gwarancji bezpieczeństwa pozostania w trzeciej lidze. Najbliższe dwa spotkania tarnowianie rozegrają przed własną publicznością i jak zapowiada trener Bogusław Kwiek – drużyna powinna wreszcie zwyciężać.

KORONA II KIELCE - UNIA TARNÓW 1:0 (0:0)
Mecz sędziował: Szczepan Górczyński (Ostrowiec Świętokrzyski)
Żółta kartka: Jędrusiak.
Widzów: 200 (w tym 100 z Tarnowa).

UNIA: Lisak – Niewola, Sobyra, Jędrusiak, Fryś (od 68 min Pawlak) – Rodak, Bartkowski (od 79 min Szczytyński), Kazik, Ocłoń, Węgrzyn (od 73 min Witek) - Saratowicz.

Prawie tysiąc kibiców obejrzało szlagierowy pojedynek w którym LKS Nieciecza podejmował renomowany klub Hutnik Kraków. Pojedynek pierwszej i drugiej drużyny trzecioligowej tabeli wzbudził emocje nie tylko na boisko lecz także na trybunie – w klatce przeznaczonej dla gości. Kilku kibiców chciało szczególnie zwrócić uwagę na swoje zachowanie, za co zostali delikatnie wyproszeni ze stadionu. Nieczeczanie rozpoczęli mecz bardzo odważnie. Widzieli co jest stawką tego pojedynku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 23 minucie meczu Fijał, został obsłużony doskonałym podaniem od Prokopa i „huknął” z 16 metrów w długi róg nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. Goście również próbowali wyrównać straty, ale napastnicy niestety pudłowali. Druga połowa to równie wyrównana walka. W 79 minucie świetnie dysponowany Artur Prokop pozbawił przyjezdnych jakichkolwiek nadziei na wywiezienie chociaż jednego punktu. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego obrońcy Hutnika wyekspediowali ją w boczny sektor boiska wprost pod nogi wspomnianego Prokopa; ten bez chwili namysłu uderzył piłkę wzdłuż bramki, a golkiper Hutnika po niefortunnej interwencji sam wpakował ją sobie do bramki. Po meczu euforia na boisku i trybunach. To duży krok w kierunku drugoligowych bram. 45 punktów i fotel lidera, sześć punktów przewagi nad rezerwami Korony Kielce (drużyna ta ma o jeden mecz więcej niż lider) oraz osiem nad ekipą Hutnika Kraków. Już tylko nagłe załamanie formy i splot nieszczęść może pozbawić niecieczan awansu do drugiej ligi.

LKS NIECIECZA – HUTNIK KRAKÓW 2:0 (1:0)

1-0 Bramki dla LKS Nieciecza zdobyli: Piotr Fijał w 23 minucie oraz Artur Prokop w 79 minucie.
Mecz sędziował: Filip Robak.
Żółte kartki: Jacek, Fijał.

NIECIECZA: Baran - Kleinschmidt, Dzierżanowski (od 10 min Prus-Niewiadomski), Jacek, Wójcik - Prokop, Skiba, Kot, Kędzior (od 51 min Gwiaździński) – Smółka (od 88 min Metz), Fijał (od 80 min Ryguła).

W pozostałych meczach padły wyniki:
Wierna Małogoszcz - Lubrzanka Kajetanów 4:0 (0:0)
Garbarnia Kraków - Czarni Połaniec 0:1 (0:1)
Glinik Gorlice - Dalin Myślenice 1:1 (1:0)
Orlicz Suchedniów - Granat Skarżysko-Kamienna 1:2 (1:0)
Puszcza Niepołomice - Neptun Końskie 4:1 (2:0)
Pogoń 1945 Staszów - Naprzód Jędrzejów 0:2 (0:1)

IV LIGA

Coraz bardziej beznadziejna zaczyna być sytuacja dwóch reprezentantów naszego regionu na czwartoligowym froncie. Tuchovia doznała porażki w Wadowicach, natomiast MLKS Żabno „uciułał” pierwszy punkt na wiosnę. Niestety nie poprawiło to pozycji w ligowej tabeli, a rywale z dołu zaczęli również zdobywać punkty. Obecnie Tuchovia zajmuje 14 – ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 20 punktów. Szesnasty jest MLKS Żabno, który na swoim koncie ma 16 punktów. Warto zaznaczyć, że drużyny z dolnych rejonów tabeli nieco odskoczyły i ewentualna passa zwycięstw pomogła by drużynom z powiatu tarnowskiego utrzymać się w tej lidze.

V LIGA

Ze zmiennym szczęściem rozgrywali swoje mecze piłkarze piątej ligi. Lider Wolania zremisował w Szczucinie z Wisłą. Porażek doznali beniaminkowie – Dąbrovia oraz Dunajec Zakliczyn. Remis w Witowicach Dolnych to wynik Orła Dębno, który w poprzedniej kolejce rozgromił Gród Podegrodzie. Zwycięstwo zaliczyła Olimpia Wojnicz, która trzy punkty wywiozła z Białki Tatrzańskiej.
W tabeli nadal na prowadzeniu Wolania Wola Rzędzińska, mająca na swoim koncie 45 punktów i tylko oczko przewagi nad Dunajcem Nowy Sącz. Obie drużyny są blisko awansu do czwartej ligi. Po zwycięstwie pod Tatrami czwarta jest Olimpia Wojnicz, mająca na swoim koncie 32 punkty i o dwa oczka wyprzedzająca Orzeł Dębno. Po porażkach dziewiąty jest Dunajec Zakliczyn, mający zdobyte 28 punktów, tuż za nim jest Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska z 24 punktami. Jedenasta lokata to dzieło piłkarzy z Szczucina, którzy mają na swoim koncie 23 punkty.

KLASA OKRĘGOWA

Porażka rezerw Niecieczy to chyba największa sensacja tej kolejki. Pierwsze punkty i zwycięstwo po czarnej serii zaliczyli piłkarze Łukovii. Zawodnicy Drwinki pojechali na wycieczkę do Ryglic, zapominając że jadą na mecz. Bez kart zdrowia zawodników mecz nie mógł się odbyć i sędzia odgwizdał walkower.
W tabeli po weekendowej kolejce zmiany w górnych rejonach tabeli. Prowadzi niezmiennie LKS Nowa Jastrząbka z 46 punktami, wyprzedzając Olimpię Kąty 40 punktów. Trzecie są rezerwy Niecieczy z 39 punktami, natomiast czwarta Tarnovia. Coraz mniejsze szanse na utrzymanie mają zawodnicy z Gosławic. Zwycięstwa drużyn z Ryglic i Odporyszowa nieco poprawiły humory zawodnikom, ale nie podniosły ich ze strefy spadkowej.