Wiosenna środa na boiskach piłkarskich    -   22/4/2009
Jednym radość, drugim smutek
Nie tak wyobrażali sobie wszyscy dwa mecze z drużynami z dolnych miejsc tabeli Okocimskiego Brzesko. Spodziewane "pewne sześć punktów", zostało zamienione na dwie porażki. Punkty zdobyli trzecioligowcy, choć tym razem lider z Niecieczy tylko zremisował w Połańcu, a tarnowska Unia pokonała na Zbylitowskiej 3 ekipę ze Staszowa. Ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze czwartoligowej Tuchovii, którzy jeszcze walczą o utrzymanie w tym gronie. W meczu na szczycie piątej ligi padł remis. Oto przegląd środowych wydarzeń ligowych w regionie.

II LIGA

Nie udał się wyjazd piłkarzy Okocimskiego Brzesko do Poniatowej. Zajmująca przedostatnie miejsce drużyna Stali, pokonała Okocimskiego Brzesko na własnym boisku i nieco pogrążyła piłkarzy z miasta piwa tym wynikiem. Ostatnie dwa mecze w wykonaniu piłkarzy Okocimskiego to porażki, które niestety nie pozwalają wyjść ze strefy zagrożonej grą w barażach. Po środowej porażce, Okocimski zajmuje 13 lokatę, mając na swym koncie 35 punktów. Do bezpiecznej strefy ma stratę już 4 punktów.

Oto rezultaty 26 kolejki drugiej ligi wschodniej:
OKS 1945 Olsztyn - Górnik Wieliczka 0:1 (0:0)
Nida Pińczów - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:4 (0:2)
Start Otwock - Concordia Piotrków Trybunalski 0:0
Jeziorak Iława - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1 (0:0)
ŁKS Łomża - Pelikan Łowicz 0:7 (0:2)
Kolejarz Stróże - Wigry Suwałki 0:0
Stal Poniatowa - Okocimski KS Brzesko 2:1 (2:0)
Hetman Zamość - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Przebój Wolbrom 2:0 (1:0)

III LIGA

Drugie wiosenne zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze tarnowskiej Unii, którzy pokonali ekipę Pogoni Staszów. Mecz rozpoczął się jednak od ataków gości, którzy śmiało poczynali sobie w „jaskółczym gnieździe”. Gospodarzom natomiast nic z początku nie wychodziło. Dopiero w 35 minucie meczu ożywiły się trybuny po strzale Drozdowicza. Duży wkład w bramkę miał Saratowicz, który podał do nie obstawionego napastnika Unii. Druga bramka dla tarnowian padła po rzucie karnym, podyktowanym za faul na Saratowiczu. Pewnym egzekutorem był Konrad Fryś, który w tym spotkaniu występował w roli kapitana tarnowskiego zespołu. Po zmianie stron, nieco odważniej ruszyli pod bramkę Pogoni tarnowianie, jednak ich efekty strzeleckie były mizerne. Nie pomogło nawet osłabienie zespołu gości, gdy bramkarz za faul na napastniku Unii otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Cieszą trzy punkty tarnowskiego zespołu, jednak styl gry nie napawa optymizmem. Tarnowianie znów wskoczyli na 10 lokatę, mając tyle samo punktów co Naprzód Jędrzejów.

UNIA TARNÓW – POGOŃ STASZÓW 2:0 (2:0)

Bramki dla tarnowskiej Unii strzelili Piotr Drozdowicz w 35 minucie oraz Konrad Fryś w 44 minucie z rzutu karnego.
Mecz sędziował: Tomasz Piróg (Kraków)
Żółte kartki: Szczytyński.
Widzów: 300.

UNIA: Lisak – Niewola, Sobyra, Mikołajczyk, Fryś - Ocłoń (od 79 min Pawlak), Bartkowski (od 21 min Szczytyński), Kazik – Witek (od 89 min Cabała), Drozdowicz, Saratowicz (od 60 min Węgrzyn).

Liderem rozgrywek nadal są piłkarze LKS Niecieczy, którzy tym razem zremisowali w Połańcu z tamtejszymi Czarnymi 1:1. Prowadzenie dla niecieczan zdobył Andrzej Wójcik w 55 minucie, a wyrównał w 82 minucie Rafał Mikoda. Piłkarze trzeciej ligi wybiegną na boiska już w najbliższy weekend.
Oto komplet wyników 16 kolejki trzeciej ligi małopolsko – świętokrzyskiej:
Lubrzanka Kajetanów - Neptun Końskie 2:0 (0:0)
Granat Skarżysko-Kamienna - Hutnik Kraków 0:3 (0:1)
Dalin Myślenice - Naprzód Jędrzejów 1:0 (1:0)
Unia Tarnów - Pogoń 1945 Staszów 2:0 (2:0)
Czarni Połaniec - LKS Nieciecza 1:1 (0:0)
Wierna Małogoszcz - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
Garbarnia Kraków - Orlicz Suchedniów 2:0 (0:0)
Korona II Kielce - Glinik Gorlice 3:0 (1:0)

IV LIGA

Pierwsza porażka lidera rozgrywek czwartoligowych MZKS Alwernia na boisku w Maniowach, przyćmiła nieco wyniki drużyn z naszego regionu. A te zagrały ze zmiennym szczęściem. Tuchovia zwycięsko zakończyła pojedynek z LKS Mogilanami, natomiast MLKS Żabno uległ na własnym boisku z Limanovią i jest na dobrej drodze, by powrócić na boiska piątoligowe.
Wracając do meczu Tuchovii, to po 15 minutach goście prowadzili już 2:0. Wtedy też gospodarze rozpoczęli szaleńczą pogoń za wynikiem i jeszcze przed przerwą po trafieniach Steca w 31 minucie i Różyckiego w 39 z rzutu karnego, zdołali doprowadzić do remisu. Po przerwie gra nie zmieniła się. W 50 minucie po strzale Dobrowolskiego tuchowianie objęli prowadzenie, które nie oddali już do końca. Obie drużyny stworzyły wiele akcji, po których chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wynik dla Tuchovii mógł być wyższy, jednak Różycki nie wykorzystał drugiego karnego.
W tabeli Tuchovia nadal jest czternasta z 23 punktami, natomiast MLKS Żabno jest dwa oczka niżej i ma 16 punktów. W weekend kolejne emocje sportowe na boiskach czwarte ligi.

V LIGA

W meczu na szczycie piątoligowców wicelider z Nowego Sącza zremisował na własnym boisku z liderem Wolanią. Remis przybliża obie drużyny do czwartej ligi. Wisła Szczucin pokonała na własnym boisku Victorię Witowice Dolne, która to urywała punkty naszym drużynom. Przegrały drużyny Orła Dębno, Olimpii Wojnicz oraz Dunajca Zakliczyn. Cenny remis przywiozła z Pisarzowej drużyna Dąbrovii, która w ostatnich meczach doznała porażek.

KLASA OKRĘGOWA

W tarnowskiej klasie okręgowej na pozycji lidera umacnia się zespół LKS Nowa Jastrząbka, który pokonał w Tarnowie miejscową Iskrę 1:0. Wygrała również LKS II Nieciecza, która nie miała problemów z Gosłavią. W Rylowej wygrali zawodnicy Łukovii, natomiast zawodnicy Tarnovii jedynie zremisowali z Ryglicami.