Przegląd wydarzeń sportowych weekendu   -   27/4/2009
Zwycięstwo Sęka, sukces Ropek
Nie poprawiły kibicom min wyniki zespołów Unii Tarnów - trzecioligowi piłkarze przegrali u siebie z Garbarnią 0:1 a szczypiorniści przegrali z Norgipsem Gwardią w Opolu 37:29 i nadal zamykają tabelę I ligi. O wiele więcej powodów do radości zapewnili nam w trakcie weekendu młodzi sportowcy Tarnowa i regionu oraz wyczynowcy, ale indywidualnie. O najbardziej spektakularnym sukcesie może mówić Edyta Ropek, druga w Pucharze Świata we włoskim Trento. Sebastian Ułamek co prawda nie zawojował Pragi, podczas inauguracji cyklu SGP, ale w niedzielę w Lesznie podczas Memoriał A. Smoczyka radził już sobie całkiem nieźle. W piątek udanie zadebiutował na zawodowym ringu pięściarz - wychowanek Pałacu Młodzieży Tiger Tarnów - Dariusz Sęk. Świetnie poradzili sobie także młodzi dwuboiści z UKS „Sokół-Mościce” Tarnów w IV edycji Pucharu Polski. Z kolei młodzi brydżyści TABU Tarnów zostali mistrzami II Małopolskiej Ligi Młodzieżowej w Brydżu Sportowym.

>

W minioną sobotę w włoskim Trento rozegrana została druga eliminacja Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas. Po raz drugi w tym sezonie rewelacyjny wynik zanotowała zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek, która w tej eliminacji zajęła drugie miejsce.

*

W piątek swoje występy na zawodowych ringach zainaugurował były podopieczny Pałacu Młodzieży Tiger Tarnów - Dariusz Sęk. W pierwszej swojej walce, reprezentując barwy O`Chikara Gmitruk Team, wygrał na punkty z reprezentantem Litwy Kirillem Pshonko.

**

Weekend do średnioudanych zaliczy żużlowiec Unii - Sebastian Ułamek. Podczas inauguracji cylu SGP w Pradze zajął 13. miejsce z dorobkiem 5 punktów (0,3,0,0,2), w słabej polskiej ekipie okazał się lepszy tylko od Rune Holty. Zdecydowanie lepiej poradził sobie w niedzielę podczas 59 Memoriału im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, gdzie w doborowej obsadzie ulokował się ostatecznie na 6. pozycji z 9 punktami.

***

W Częstochowie z udziałem blisko 180 zawodników z 28 klubów z całego kraju odbyła się IV tegoroczna edycja Pucharu Polski w dwuboju nowoczesnym (na zdjęciu fragment tych zawodów). Dalsze postępy i spore sukcesy zanotowali zawodnicy UKS „Sokół-Mościce” Tarnów, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, podopieczni trenerów Anny Jasiak i Andrzeja Kiełbusiewicza.
Dawid Bałut zajął I miejsce – 2232 pkt /pływanie 100 m st. dowolnym: 0:59,94, bieg na dyst. 1000 m: 3:02,61 – rekord życiowy/,
Szymon Mazur 5 miejsce /1:02,75 i 3:08,11 – rek. życiowe/,
Patryk Głowacki 8 miejsce /0:58,25 i 3:24,24 – rek. życiowy/,
Maciej Juruś – 14 miejsce /1:06,62 i 3:16,59/,
Patrycja Jurkiewicz 5 miejsce /1:07,19 i 3:25,40 – rek. życiowe/.
Dalsze postępy i nowe rekordy życiowe zanotowały młodsze od rywalek o 1 i 2 lata zawodniczki Maja Klich /13 lat/ - 20 miejsce /1:07,28 i 3:46,22 – rek. życiowe/ oraz Magdalena Samulik /12 lat/ - 35 miejsce /1:16,40 i 3:53,40 rek. życiowy/.
Ogromną niespodzianką było zwycięstwo w punktacji drużynowej dwuboistów „Sokoła-Mościce – 180 pkt. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się UKS „Żoliborz” W-wa i UKS „48” Częstochowa.
W uznaniu osiągnięć tego klubu – od 10 lat jego zawodnicy liczą się w czołówce krajowej w dwu i trójboju nowoczesnym a w ub. roku Krzysztof Kuruc zdobył srebrny medal w drużynie podczas Mistrzostw Europy juniorów w trójboju nowoczesnym – Komitet Organizacyjny XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przyznał organizację zawodów w pięcioboju nowoczesnym /dwubój i trójbój/ UKS „Sokół-Mościce” Tarnów. Zawody finałowe odbędą się, na obiektach „Unii” Tarnów w dn. 14 i 15 lipca br.
Spore szanse na wysokie, nawet medalowe pozycje, mają najlepsi z w/w zawodników.

****

Jędrzej Hycnar, Witold Petryszyn, Olga Długosz, Michał Krysa i Agnieszka Baran oraz Przemysław Lesiecki i Damian Wiśniowski, reprezentujący TABU Tarnów, wywalczyli tytuł Mistrza II Małopolskiej Ligi Młodzieżowej w Brydżu Sportowym i uzyskali awans do przyszłorocznych rozgrywek I-ligowych. W finale (25.04.2009 w Skawinie) pokonali po dramatycznej końcówce KSOS Kraków.
Rozgrywki I Małopolskiej Ligi Młodzieżowej toczyły się pod dyktando drużyn ze Skawiny. W finale CKiS I zwyciężył CKiS II. CKiS Skawina I w składzie: Justyna Żmuda, Agnieszka Szczypczyk, Michał Igła, Grzegorz Skołyszewski i Aleksander Small została Młodzieżowym Mistrzem Małopolski. W meczu o III miejsce tarnowski MPEC uległ nieznacznie KSOSowi Kraków.

*****

Przegląd najważniejszych wydarzeń piłkarskich:

II liga: Stal Poniatowa - Okocimski KS Brzesko 2-1

III Liga: Unia- Garbarnia 0-1 (0-0), Naprzód Jędrzejów - Nieciecza 0-0

IV liga: Orkan Szczyrzyc - Tuchovia 1-0, Skawa Wadowice - MLKS Żabno 1-1

V liga: Olimpia Pisarzowa - Wisła Szczucin 0-2, Dunajec Zakliczyn - Wisła Grobla 21-1, Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska - Victoria Witowice Dolne 0-1, Orzeł Dębno - Watra Białka Tatrzańska 1-0, Olimpia Wojnicz - Wolania Wola Rzędzińska 0-1

Liga okręgowa: (Derby) Tarnovia - Iskra Tarnów 1-1 (0-1)

Date        : Fri, April 19, 2024 04:09:39
IP          : 3.21.231.245