Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/MAKS
  
  Ławnicy spod ław rajcowskich   -   16/10/2003
Nepotyzm i kolesiostwo. Taka zasada i to dość jawnie obowiązywała przy dzisiejszym wyborze przez miejskich rajców ławników - wynika z relacji Radia MAKS. Przeciwko skandalicznemu procederowi wyboru ławników protestuje już tarnowski odddział UPR.

Ogloszenie
>

Nowi ławnicy będą pomagać sędziom w rozpoznawaniu spraw za co otrzymywać mają do 400 zł miesięcznie. Z ponad 800 nazwisk radni mieli wyłonić ponad 130 ławników . Jedyna opinia wydana, w związku z powoływaniem ławników, przez Ministerstwo Sprawiedliwości mówi o tym, że nie można tu brać pod uwagę rekomendacji politycznych. Tymczasem niektórzy radni nie ukrywali nawet ściąg przypominających te szkolne - donoszą dziennikarze "Maksa". Inni rajcy otwarcie mówili, że uzgodnienia w tej sprawie zapadały w klubie, czyli w czysto politycznym gronie. Byli także radni, którzy przekonywali, że znają wszystkich, na których oddają swój głos, albo na ten temat rozmawiali ze znajomymi.

Oświadczenie w związku ze skandalicznym sposobem wyboru ławników przez Radę Miasta Tarnowa wydał tarnowski oddział Unii Polityki Realnej.
"Kierowanie się tak niskimi pobudkami, jak załatwianie publicznych pieniędzy dla swoich znajomych – kandydatów na ławników, rzucać może światło na poziom stanowienia przez tych radnych także innych praw i budzi nasze wielkie zaniepokojenie. Obawiamy się, że mogą oni nie kierować się interesami ogółu – za co opłacamy ich z naszych podatków, lecz wykorzystują swoje stanowisko do załatwiania spraw osobistych. - czytamy w "Oświadczeniu". I dalej UPR proponuje :
" Oczywiście sposób wyłaniania ławników i liczba kandydatów sprawia, że nie ma właściwie możliwości dokonania rzetelnego wyboru. W takim razie więc, w trosce o sprawiedliwość, należałoby rozważyć publiczne – na sesji rady –losowanie osób na ławników. Wyłonione w ten sposób osoby zapewnią średnio ten sam poziom pracy, zaś dodatkowo wykluczymy nieetyczne zachowanie radnych i znacznie ograniczymy możliwość korupcyjnych powiązań radnych i ławników."
Oddział Tarnowski UPR wzywa też media do ujawnienia nazwisk nieetycznie postępujących radnych, w celu wskazania wyborcom kogo wykluczać z udziału w życiu publicznym. "Brak takich informacji sprawia, że demokracja staje się tylko fasadą dla załatwiania osobistych interesów i okradania współobywateli" - ostro kończą oświadczenie politycy UPR.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.81 % (1087)
  jestem za 38.86 % (785)
  nie mam zdania 7.33 % (148)
Wszystkich głosów: 2020
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
Zaściankowiec :
LUDZIE !!! miejcie pretensje do SIEBIE, przecież nie jest tajemnicą, ze władze miasta SIE NIE ZMIENIAJĄ a 80% radnych to STALI RADNI i urzedasy - którzy wiedzą jak omamić obywateli miasta !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


OiO :
A gdzie oswiadczenie Pana Popieli? Czyzby i w tym portalu zostalo wyciete???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


patrzacy inaczej :
hmmmm nie wiem co Prezydent ma do wyboru lawnikow... bylo nie bylo - Radnym nie jest... a radni sa zuplenie niezalezni w kwestii podejmowania decyzji... ale rozumiem, ze jak Lepper na swojego Balcerowicza winnego za wszytsko (lacznie z wczesna zima) tak i niektorzy tarnowiania maja swojebo Bienia...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


biedak :
a od czego jest ten nasz pan prezydent ??? kurde ... on nie umie porzadku zrobic ??? moze to jemu tez jest na reke ? hmmm ?? Znow wyszlo ze tarnow to "kraj" kolesi ! Precz z ta banda !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


Darek :
BO WSZYSCY CI RADNI TO SAME KUTAFONY!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


fan UPR :
No i slusznie UPR prawi!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


HAKATA :
Proszę o sprostowanie: Ustawa stanowi, że ławnik moze brać udział w wokandach (wokanda to kilka rozpraw) 1 - 2 razy w miesiącu.Za każdy dzień pracy otrzymuje ok. 42 zł. Jeśli więc ma "fart" i wpisany zostanie na dwie wokandy w miesiącu (USTAWA!!!) to zarobi prawie 84 zł a nie 400 jak podajecie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


Heniu :
Bardzo słusznie!! Jaja sobie z ludzi robią... Po co wogóle taką farse sobie urządzają??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


Heniu :
Dokładnie tak, Bień nie ma tu "nic do gadania". Radni podejmują decyzję a nie prezydent. Zaściankowiec 100% racji. Ludzie narzekają, że im źle ale ciągle głosują na "stałych bywalców". Faktem, również jest że głosuje się na liste a nie na konkretnego kandydata. Tak więc mamy nie tylko chory system ale i chore społeczeństwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl