Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Dni Tarnowa - drożej niż szacowano   -   22/6/2004
Znamy już ostateczną kwotę kosztów organizacji tegorocznych Dni Tarnowa . Czterodniowe święto miasta kosztowało blisko 440 tys. złotych. Prawie sto tysięcy złotych udało się pozyskać od sponsorów i z funduszy unijnych. Z budżetu miasta wydano na organizację "Dni" blisko 340 tys. złotych, czyli ponad 100 tysięcy więcej niż pierwotnie szacowano w magistracie tuż przed ich rozpoczęciem. Czy warto było wydać tyle pieniędzy na kilkudniową imprezę?-zdania mieszkańców miasta sa podzielone. Tymczasem prezydent Mieczysław Bień jest przekonany, że impreza nie była droga. - Gdy podzielimy koszty przez liczbę mieszkańców daje to kwotę ponad dwóch złotych-wylicza prezydent Tarnowa.

Ogloszenie

Promocji miasta miał służyć telewizyjny program "Kawa czy herbata"- emitowany z Tarnowa – miasto zapłaciło za niego 80 tys. złotych. Do Tarnowa przybyli także goście z zagranicy – efektem wizyty ma być m.in. wymiana kulturalna i edukacyjna. Kilka tarnowskich firm jest zainteresowanych sprowadzaniem win z Węgier –obsługa delegacji oficjalnych kosztowała ponad 73 tys. złotych. Natomiast na gadżety, upominki które rozdawano podczas dni miasta zapłacono 45 tys. złotych.
Spore sumy pochłonęło też zatrudnienie dodatkowych osób do obsługi imprezy. Obok urzędników magistratu przy "Dniach Tarnowa" pracowało także kilka firm, które m.in. przygotowały nagłośnienie. Koordynatorem imprezy również nie był pracownik Urzędu Miasta – ale osoba, z którą zawarto umowę zlecenie na okres kilku miesięcy.

Opozycyjni radni zamierzają wrócić do sprawy kosztów (ich zdaniem za wysokich) organizacji tegorocznych Dni Ttarnowa na najbliższej, czwartkowej sesji Rady Miasta. Impreza nie daje więc szybko o sobie zapomnieć. Kolejne Dni Tarnowa – za dwa lata.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.78 % (1075)
  jestem za 38.82 % (776)
  nie mam zdania 7.40 % (148)
Wszystkich głosów: 1999
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 103)Dodaj komentarz
(22-06-2004) M.Wietrzyk :
Wyjaśnienia Prezydenta Bienia, że wydał zaledwie 2 zł na głowę mieszkańca Tarnowa są infantylne. Ciekawe czy jak okradnę miasto na 120 tys. zł to Prezydent Bien bedzie taki pobłażliwy - w końcu to ok 1 zł na jednego mieszkańca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2004) Odpowiedz. :
Panie Wietrzyk nie wiedzialem o pana planach. No no ! Ale odpowiem na panskie pytanie. Nie wiem, lepiej niech pan zapyta o to osobiscie pana prezydenta. Kto wie , może się panu uda. W kazdym razie I wish you luck;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2004) Zaściankowiec :
Niech prezyden przejdzie się po wszystkich mieszkańcach i zbierze .. w koncu to po 2 zł - na pewno mu dadzą - w koncu to po to "zeby się coś działo w tym mieście" ale ... jak pisze p. Wietrzyk, argumenty infantylne, takie jak tych którzy zaraz zaczną pisać, ze się coś dzieje, a ci co są przeciw to nic nie robią ... wniosek z tego taki - prezydent z ludu więc jak lud argumentuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2004) nie kumam :
budżet przekroczony o 30 procent i nic sie nie dziej... dziwna sprawa, w normalnej formie ktos by zobaczyl drzwi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2004) ... :nie@podam.pl 
Ehh, ciekawe ile kosztowal koncert hip hopowy, bleeeeeee, po co to bylo?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2004) Jakub Kwaśny :
Infantylne Infantylnie... wystarczy mieć inne zdanie niz Pan Wietrzyk czy "Zasciankowiec" i juz jest sie infantylnym. Choć mnie nie było w Tarnowie w czasie owego święta, to jednak uważam, że dobrze sie stało, że takie dni Tarnowa się odbyły... Chociaż fakt kosztowały sporo!!!, a pieniedzy od sponsorów było mało bo zaledwie 1/4 . Dlatego warto by było pomyslec przez nastepne 2 lata jak zdobyć więcej. A Panom , którzy nie robią nic tylko krytykują ... radził bym, jak chcą zrobić coś dobrego, żeby znalezli sponsorów, Wreszcie taka partia jak UPR bedzie miała szanse coś ZROBIĆ a nie tylko GADAĆ, znajdzcie sponsorów i wtedy z budzetu miasta bedzie sie wydawało znacznie mniej. W koncu nie robilibyscie tego dla Pana Bienia a dla miasta. Ale jak znam zycie na "gadaniu i krytykowaniu" sie skonczy. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2004) manndzie :
ej ludzie po co dyskutowac jak i tak nic nie robicie - dni tarnowa byly - sporo kosztowaly no ale juz dawno po - wiec po co plakac nad "rozlanym mlekiem" ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) kozak :
było mineło !! i tak 3 zł nie dołozylem bo jestem zwyklym kreciwalem i podatkow nie placilem nie place i placil nie bede !! mam w d... zusy ,urzedy skarbowe jakies fundusze zdrowia nie zdrowia . Jeszcze troche i mam juz emeryture :) a wy mozecie tyrac naiwniaki przez 50 lat na emeryture na ktorej bedziecie pomalu umierac a szpital jak bedzie zadluzony to was nie przyjmie :) hehe a wy dalej pakujcie kase w panstwo macie racje ! niech za wasza kase zywia wiezniow drozdzowkami a zus niech kreci imprezy w wieliczce. Bardzo mi sie podoba postawa naszych politykow !! szanuje tych ludzi i bardzo powarzam :)) a z frajerow roboli albo wyksztalconych bezrobotnych bede kpił. Bo zeby dobrze kombinowac wystarczy umiec pisac i czytac :)) dlatego bardzo podoba mi sie haslo "OBYWATELU NIE KRADNIJ , RZAD NIE LUBI KONKURENCJI "

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) franek :
fajnie sie wydaje cudzy grosz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) tarnowianin :
zazdroszcze prezydentowi ... wydaje nie swoja kase ... jeszcze pewnie sobie i innym premie przyznal za udane dni tarnowa eh ..... wstyd spojrzec na Pana Panie Prezydencie :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) geldo :geldo@op.pl 
Przyznaję, że zajmuję raczej neutralne stanowisko w sprawie : "warto, czy nie warto organizować Dni Tarnowa" . Ale suma kosztów (nie wysokość nawet, tylko porównanie z szacunkami sprzed 3 tygodni) mnie zbulwersowała ! Otóż, jak czytamy (www1.atlas.okay.pl/art/pokaz. php?action=full&id=1332&format =1) wypowiedź niejakiego M. Golca, rzecznika UMT - przybliżony koszt organizacji miał wynieść około 300 tysięcy , a - Bieniu powiedział teraz , że wyniósł ... 440 tysięcy ! Co to więc była za liczba , ta z początku czerwca ? Czy "około "(co najmniej) mieści w sobie widełki aż do 50 % + ???? Bo w ciągu kilku dni wydatki zwiększyły się o blisko połowę w stosunku do owych "około 300 tysięcy" . Czy tam w Urzędzie zawsze tak "mijają się z prawdą" , czy raczej jest burdel i nikt nic nie wie , a może nikt nie panował nad tymi wydatkami, bo było święto Miasta i zaświecono tam zielone światło dla wydatków już w trakcie trwania imprez ?. Czy w ogóle był więc jakiś "sztywny" budżet tego przedsięwzięcia, jeśli ostateczna suma wychodzi na jaw dopiero teraz i szokuje (nie chodzi nawet o wysokość, tylko o porównanie z szacunkami sprzed 3 tygodni !) . Ciekawe czy Pan Golec coś nam w tej kwestii odpowie, bo - jak na razie - wyszły z tego po prostu jaja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) matka :
Może popatrzyłabym bardziej pobłażliwie na te wydatki, gdyby nie te tanie gadki prezydenta o potzrebie oszczędności. Ludzie zobaczcie w jak licznych klasach muszą sie uczyć nasze dzieci w klasch szkół Tarnowa.. Klasy pecznieją nauczycielom przy okazji zabiera i obniża wszelkie dodatki przecież to jedno wielkie s........ Cynizm, buta i apodyktyczność - może zrzućmy sie jeszcze po złotówce na podwyżkę jego pensji cóż to złotówka?!..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Saszka :
Proponuję załatwić komuś nawet drobne pieniądze na nieodzowne potrzeby jakiejś szkoły od dzrwi usłyszycie nie móiąc jeszcze wam o co chodzi NIE MAAAA.. i to tonem że lepiej byłoby w gębę dostać tak jakbyście przyszli w swojej sprawie. Niech ktoś spróbuje a zobaczycie jaka jest wartość argumentacji waszego prezydenta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Marcin Golec :
do niejakiego GELDO - moja wypowiedz dotyczyla kosztow budzetu miasta. Jesli poczytasz informacje u gory dowiesz sie z niej, ze kilkadziesiat tysiecy zl pochodzilo od sponsorow. Zatem szaunki na ok. 300 tys zl - znalazay potweirdzenie w rzeczywistych wydatkach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) geldo :geldo@op.pl 
Szanowny Panie Rzeczniku, Dziękując za odp., jednocześnie chcę zauważyć, że w informacji z 5.06. bardzo wyraźnie jest napisane , że 300 tys. to koszty organizacji całości imprez , w tej ogolnej sumie - zgodnie z tym , co można przeczytać - mieszczą się sponsorzy i pieniądze z UE. Tak więc - zgodnie z tym , czego się spodziewałem magistrat broni się teraz jak lew ale nie odpowiada na zasadnicze pytania. Był jakiś budżet , czy też jakaś "gumowa konstrukcja finansowa" ? A a jeśli był to dlaczego rzucaliście "jakieś" liczby a nie opieraliście się na budżecie w wypowiedziach publicznych ? I jeszcze jedno. Skoro Okay zmanipulował lub przekręcił informację o 300 tys. (informacja jest moim zdaniem jednoznaczna i nie stosujmy sofistyki) dlaczego Pan nie prostował tego wcześniej. Wszak dyskusja nt. temat jest tu obecna i żywa w wielu wątkach. Na marginesie dodam, że b.podobne informacje o kosztach DT (całość ok. 300 000) czytałem na pewno w Dzienniku Polskim i chyba w Krakowskiej.? Aha, i jeszcze jedno. Pojęcie "Koszty" są jedne. Można mieć przychody , równoważące część kosztów (od sponsorów, z funduszy unijnych), ale koszty nie są przez to mniejsze. Uczą tego na wspólnej (dla nas obu) WSB na pierwszym roku studiów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) grucha :
Pan rzecznik musi mowic to co kaze prezydent ,wiec nie wymagajcie od niego Bog wie czego :) kazdy moze sie palnac w cyfrach nawet najlepsza ksiegowa :D hehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Marcin Golec :
Geldo: a skad pewnosc ze nie prostowalem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) nieciekawy :
Ciekawe jakie mysli przy goleniu miewa taki rzecznik prezdenta patrząc rano w lustro???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) kozak :
Znam ruznych ludzi ! jednych z Łodzi ,drugich z wawy ,jeszcze innych z Pruszkowa i Szczecina. Politykow ,lekarzy ,sedziow, prokuratorów itd.. mozna wymieniac. Oni wszyscy uprawiaja polityke ! wsrod swoich oczywiscie :D podobnie jak w Tarnowie . Tylko oni jak wykreca wała ,to jak z tvn czegos nie wyniuchaja to kraj nie wie. A nasza podworkowa mafia "gang cukierkowy" WSB i wazeliniarskie media TTK , co by nie zrobili , robia to glupio i amatorsko .Panowie jak chcecie kombinowac wsrod swoich to czeba umiec . Tam na Nowej nic nie jest przes przypadek .Dziwnym trafem ludzie z kregu WSB i innych podobnych prezydentowi zajeli miejsca poprzednikow . DOBRA RADA ! zrob cie lepiej ten tranwaj bo to jedyna rzecz ,ktora ludzie sa wam w stanie wybaczyc wasza kadencje a daje wam to szanse na 2 :D czas goi rany ! przestancie w koncu pie...... tylko zrob cie cos ! daj cie ludzia radoche i niech miasto rosnie do rangi metropoli ! wtedy bedziecie mogli wydawac na impreze w miescie tyle co krakow !!! niechce mi sie wiecej pisac to tyle bo mogl bym pisac i pisac a wiele bys cie sie odemnie mogli nauczyc !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Obiecanki cacanki :
Ten Geldo jak zwykłe pieprzy jak potłuczony...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) XYZ :
Proszę, dajcie już spokój WSB - oni dopiero teraz powoli wychodza z długów jakie zostawił Pan Bień. Miasto czeka to samo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) hip :
Widać, musi zniżać się do poziomu rzecznika MG i prezydenta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) geldo :geldo@op.pl 
Panie Marcinie, Juz spieszę wyjasnić skąd wywodzę, że nie prostowaliście przez 3 tygodnie informacji, które się pojawiały (a co za tym stoi , że zapewne nie wiedzieliście lub baliście się powiedzieć, ze koszty DT będą wynosić 440 tys. zł)... Powiedzmy, ze nawet uwierzyłbym, ze gazety nie chciały opublikować takiego sprostowania "wwprost". Ale w internecie ? Mało Pan ma środków , żeby zabrać głos, nawet jeśli nie chcą dać go Panu "oficjalnie" . Choćby forum komentarzy albo forum.tarnow.pl, nie wspomnę o www.tarnow.pl, gdzie można z tego zrobić extranewsa. Tak przy okazji, wysłałem już zapytanie do Okaya (pytam, czy wysyłał Pan takie sprostowanie) i ciekawe, co mi napiszą. Pozdrawiam i liczę również na Pana odpowiedzi na moje pytania. Był budżet DT , czy też koszty budowane były ad hoc i każdy kto dostarczył z rachunek otrzymywał pieniądze ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Jakub Kwaśny :
Muszę stwierdzić, że w dużej części "geldo" ma racje. Tzn. Skoro pod tym "newsem" na tarnow.okay.pl ... Pan Golec się wpisał i skomentował inTARnautów to znaczy, że regularnie Pan na ten portal zagląda. Zreszta to chyba również mieści się w zakresie Pana obowiązków służbowych. Prześledziłem komentarze pod przytoczonym wcześniej "newsem" gdzie pod stwierdzeniem , że koszty zamkną się w kwocie 300tys zł. NIE BYŁO PANA SPROSTOWANIA a powinno. Pomimo tego, że jestem zwolennikiem organizacji "Dni Tarnowa" , to jednak taki sposób informacji mieszkańców miasta jest delikatnie mówiąc kompromitujący. To jest moje prywatne zdanie, a ze czesto czytam info na tarnow.okay.pl, stwierdzam, że również osobnego sprostowania nie było. A portal nie podejrzewam o to, ze "zapomniało" o tak zasadniczej zmianie kosztów (ok 140 tys zł). W normalnych warunkach ktoś by poleciał ze stanowiska ... jak będzie w tym wypadku? Np. osoba która podała Panu takie dane dot kosztów. Chyba, że był to sam Prezydent to już inna kwestia on "poleci" w następnych wyborach :-) Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Magda :
Żeby nie dać się zbałamucić dziwnym tłumaczeniom urzędników dwa linki z informacjami jeszcze nawet sprzed 7 dni : http://dzis.dziennik.krakow.pl /?2004/06.16/Tarnow/01/01.html i drugi - http://www1.atlas.okay.pl/art/ pokaz.php?action=full&id=1378 ....... Czyli co najmniej dwie redakcje miały takie same , dziwnie zaniżone dane o kosztach i napewno wliczały sponsorów w te 300 tys. zl . Kwotę rzędu 180-200 tys zł z budżetu podawał też MAKS i Radio Dobra Nowina.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Jakub Kwaśny :
No tak tyle tylko, że od takiego wymieniania się miedzy sobą informacjami nic się nie zmieni. A podejrzewam również , że i Władze Miasta przemilczą ten fakt, i nikt wiecej sie tu nie pofatyguje. Dlatego mam propozycję: Ponieważ urzednicy w UMT mają obowiązek odpowiadać na pytania i skargi petentów to: wyslijmy swoją skarge z zapytaniem o bilans kosztów imprezy, i z wyrazami niezadowolenia z takich różnic pomiedzy prognozami a faktycznymi kosztami imprezy. I tak proponuję: Aby każdy niezadowolony wysłał maila z konkretną informacją np na adresy: umt@umt.tarnow.pl, badz do dyrektor wydz. Kultury p. Agnieszki Kawa w.kultury@umt.tarnow.pl , do dyrektor wydz. finansowego p. Haliny Żuk - w.finansowy@umt.tarnow.pl, czy bezposrednio do gabinetu prezydenta ze strony: http://www.tarnow.pl/kontakt/i ndex.php . SKORO FAKTYCZNIE MAMY DO NICH JAKIEŚ PRETENSJE TO NIECH ONI TO WIDZĄ. KTO JUŻ WYŚLE NIECH SIE WPISZE PONIŻEJ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) grucha :
I tu magda ma racje :D tez slyszalem :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Jakub Kwaśny :
Mysle, że zasada imiennego podpisywania takich maili powinna obowiązywać. Aby te maile nie były sztucznym nadmuchiwaniem problemu. Poza tym kultura tego wymaga.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Federacja Młodych Socjaldemokratów :
Pismo, zostało WYSŁANE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) :((( :
dajcie ludzia sobie popsioczyć , a nie kazcie sie im podpisywac :D proponuje podac jeszcze NIP ,PESEL adres zameldowania :D i co dadza takie e-maile ?? NIC !!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) anty FMS :
WYŚLIJMY TEŻ MEJLE DO PZPR. Niech oddadzą to, co ukradli przez 45 lat.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) geldo :geldo@op.pl 
Otrzymałem właśnie odpowiedź od redakcji portalu i cytuję : "Informacje dot. kosztów imprez, które opublikowaliśmy w portalu w dniu 5 czerwca zostały nam przesłane dzień wcześniej, po uprzednim zapytaniu e-mailowym i telefonicznym, drogą elektroniczną przez Pana Dyrektora Marcina Golca osobiście. W zasadniczą konstrukcję merytoryczną nie ingerowaliśmy nawet redakcyjnie, traktując informację jako oficjalny materiał -komunikat (...) Szczerze mówiąc, sądziliśmy (do wczoraj) że kwota ~ 300 tys. zł obejmuje całość kosztów organizacji imprez, czego daliśmy dowód w informacji z 17.06 (Reminiscencje po Dniach Tarnowa), gdzie od tej właśnie kwoty odejmowaliśmy datki sponsorów i pieniądze z programu unijnego. Stąd również tytuł (my go nadaliśmy) wczorajszej informacji , pisanej na podstawie informacji RDN : "Dni Tarnowa - drożej niż szacowano".(...) uprzejmie informujemy, że w okresie, o który Pan pyta, czyli od 5 czerwca do dnia dzisiejszego (godz. 15.30) nie otrzymaliśmy z UMT żadnej korekty czy sprostowania przesłanej nam informacji w tej sprawie(...)" Zostawiam to bez komentarza, oczekując na odpowiedź, którą zadałem już kilka razy p. Marcinowi Golcowi z Urzędu Miasta (zapytanie ślę raz jeszcze, tym razem e-mailem).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Kirdan :thekirdan@o2.pl 
Za polowe tej sumy sadze, ze bylbym w stanie zorganizowac tak samo - badz nawet jeszcze bardziej uroczyste Dni Tarnowa. Mam pewne doswiadczenie w tej kwestii i znam ceny. Zamiast wydac ponad 100 tys na flagi, baloniki i bankiety dla gosci z zagranicy i 80 tys na bezsensowne zaproszenie "Kawy czy herbaty" mozna by za 100-150 tysiecy zroganizowac 3 dni koncertow krajowej czolowki muzykow (z roznych gatunkow). Do tego wystarczy przeznaczyc 50 tys. na koszty dodatkowe - typu wlasnie promocja i imprezy towarzyszace. I dzieki temu mielibysmy o wiele wiecej zabawy, miasto bylo by nie gorzej promowane, a i sporo pieniedzy zostalo by w kasie miasta. Jesli ktos jest zainteresowany, moge przedstawic bardziej szczegolowe wyliczenie. Te pieniadze mozna by przeznaczyc na cele socjalne, albo na to, zeby w przyszlym roku (a nie co 2 lata) organizowac Dni Tarnowa. Podsumowujac - organizatorzy spartaczyli robote!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Youss :
A jak to widzi nie Tarnowianin: od ponad 40 lat bylem mieszkańcem jednego z najwiekszych miast Polski (ale nie Krakówka) a od jakiegos czasu mieszkam w Tarnowie. Uważam ze impreza typu Dni Tarnowa jest potrzebna i warto na nią wydać nawet takie pieniądze. Jesli w takich miastach jak Tarnów nie bedzie się nic działo (jesli zrezygnować z Dni Tarnowa to dlaczego w ramach oszczędności nie zrezygnować także z innych imprez k-o) to pozostaną one małymi sennymi mieścinami na peryferiach głownego nurtu życia, kultury, nauki edukacji i gospodarki. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Ferajna :
RACJE MA KOZAK!!!! Pisz chłopie bo mówisz prawdę!!! I z kumplami sie z Tobą zgadzamy - czekamy na więcej!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Paty :
W co te SLD wdepnęło....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Zaściankowiec :
Fajnie to kontrastuje z tragiczną sytuacją finansową szpitali w Tarnowie ... heh

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) M.Wietrzyk :
J.Kwaśny napisał: " A Panom , którzy nie robią nic tylko krytykują ... radził bym, jak chcą zrobić coś dobrego, żeby znalezli sponsorów, Wreszcie taka partia jak UPR bedzie miała szanse coś ZROBIĆ a nie tylko GADAĆ, znajdzcie sponsorów i wtedy z budzetu miasta bedzie sie wydawało znacznie mniej. " Nie robią nic... Nie po to pracuję po 12 i więcej godzin dziennie żeby jakiś socjalista "wrażliwy społecznie" wydawał pieniądze z podatków, które zapłaciłem na swoje fanaberie. Sami szukajcie sponsorów bo wyciągać kasę z budżetu potraficie - to już wszyscy wiedzą. Przypomnę też, że parta polityczna nie jest od szukania sponsorów ani organizowania uciech dla ludu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) Mada :
Kto nie walczy , ten nie wygrywa; kto nie ryzkuje, ten nic nie zyskuje; kto nie proboje, ten nie ma nawet o czym marzyc; a kto sie nie rozwija, ten sie cofa!! Wiecej odwagi i wiary w pomysly panowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2004) SMD :
Fajna imprezka:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) życzliwi :
Panie Bień my już panu dziękujemy!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) Jakub Kwaśny :
Pan Wietrzyk nastawił się na zdobywanie władzy! I partie zapewne traktuje jako przyszłą szanse na zmiane 12-godzinnego systemu pracy. Na lżejszy i bardziej popłatny. Normalka. Panie Wietrzyk... partia jest po to zeby zdobywać władze - zgodnie z definicja "partii politycznej" Ale co wtedy jak Partia nie ma szans na jej zdobycie? To ją trzeba rozwiązać badz zając, się również czym innym. Wiec zaproponowałem UPR zeby zamiast krytykować, znalazła sponsorów, NIC ZŁEGO WTEDY PANIE WIETRZYK BYSCIE NIE ZROBILI, OD ROBIENIA DOBRA NIKT JESZCZE NIE UMARŁ. Ale skoro Macie inne cele prosze bardzo. Ja juz na wielu przykładach się przekonałem, że UPR tylko potrafi "gadać"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) miro :
brednie kolego kwaśny brednie!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) Sluzba bezpieczenstwa :
W ubieglym roku w Strzelcach Wielkich mial miejsce spory koncert (kilku znanych wykonanwcow) - gdy go porownuje z tym co mialo miejsce na dniach Tarnowa to robi mi sie zimno - jak mozna przechulac taka kase - w dodatku bez skladu i ladu...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) miro :
są tacy którzy mówią ze można było.... najlepiej z kieszenia podatnika!! TAK!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) matek :
I bardzo dobrze, że coś się dzieje w mieście ........ więcej takich imprez !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) płatnik :
ale nie za moje pieniądze!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) Weredyk :
Dzis podczas obrad RM wyszczegolniono koszty: -TTK dostala 28 tys zł - na cukierki poszlo 13 tys zł (podobno bylo malo, dziennikarze narzekali-smiech na sali) -67 tys poszlo na dlugopisy, jakies mosiezne znaczki - 5 czy 6 tys zł na notesy Dni tarnowa trwaly 3 dni, na jeden dzien wychodzi po 150 tys, to naprawde zawrotna suma - przeciez wystepy najlepszych artystow kosztuja po 30 czy 40 tys zł za wystep. ktos naprawde powydawal pieniadz na bzdury..., no chyba ze pochod zywiolakow 2D kosztowal takie pieniadze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) Czego sie czepiacie??? :
Mogli przeciez rozdac te kase WSB, albo pociotkom, albo mediom w ramach lodziarstwa. A tak zrobili tylko trzy dni igrzysk dla ludu. Kto dowiezie chleb???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) hip :
A jesteś pewien, że nie rozdali pod przykrywką tej imprezki??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) Elka :3470182 ela3@interia.pl 
A to prawda że Festyny ( było ich trzy ) organizowane w Strzelcach Wielkich są super . Sławne są na całe województwo. Wiele osób w ten dzień przybywa aby razem znajomymi spędzić mile czas . Nasze władze mogły by wziąć przykład . Zwłaszcza że ten festyn oprócz reklamy dla miejscowości , zabawy całych rodzin ( a nie małych grup nieletniej młodzieży ), przynosi pieniądze na ściśle określony przez nich cel . Jeszcze ani razu nie było tak, aby festyn nie przyniósł zysku po odjęciu kosztów. I żadne pieniądze podatnika niebyły brane na urządzanie tych festynów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) omega1 :
Co znaczy dla prez. Bienia taka kwota. On już od początku pontyfikatu zarabia tyle co prezydent Warszawy, a więcej niż odpowiednicy w Gdańsku, Łodzi, Krakowie czy Wrocławiu. Przy tym musi się martwić w godzinach służbowych (jako członek RN MPEC-u), o infantylnych wystąpieniach na sesjach Rady Miejskiej nie wspominając. Trzeba umieć się ustawić moci państwo w zapyziałym galicyjskim miasteczku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) omega1 :
Co znaczy dla prez. Bienia taka kwota. On już od początku pontyfikatu zarabia tyle co prezydent Warszawy, a więcej niż odpowiednicy w Gdańsku, Łodzi, Krakowie czy Wrocławiu. Przy tym musi się martwić w godzinach służbowych (jako członek RN MPEC-u), o infantylnych wystąpieniach na sesjach Rady Miejskiej nie wspominając. Trzeba umieć się ustawić moci państwo w zapyziałym galicyjskim miasteczku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) SB :
Hip - a wiesz ze masz racje prawdopodobnie? Te wstawki reklamowe nt WSB co 5 minut, baner w centrum sceny. Chcialbym zobaczyc jak wygladal wklad fiansnowy WSB - bo cos mi sie wydaje, ze dali tylko swoja "prace"...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) M.Wietrzyk :
Towarzyszu Kwaśny z waszego toku rozumowania wnioskuję, że w PZPR... pardon SLD nastawiacie się na dojenie podatników i organizowanie przystani dla kolesiów nieudaczników. Gdyby mi zależało na tym co towarzyszowi i jego kolegom to bym się zapisał do partii, która ma ponad 20% popracia a nie 2% - nie w tym jednak rzecz, choć widać po kilku wpisach tow. Kwaśnego, że członkostwo w SLD traktuje jako trampolinę, która umożliwi mu dostęp do koryta. Towarzyszowi nie mieści się w łepetynie, że można postępować inaczej. Co do sponsorów to tak jak wyżej napisałem. Sami ich szukajcie bo póki co sięgacie głównie po pieniądze podatników a nie swoje. Ponieważ towarzysz Kwaśny przekonał się na wielu przykładach, że UPR potrafi gadać, to ze swojej strony muszę dodać, że ludzie przekonali się na wielu przykładach, że SLD potrafi kraść. Ciekawe co jest gorsze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Kto wyciął moje 3 wpisy? Armia Czerwona opanowała tarnow.okay.pl?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Skoro juz znalazłem się pod tym tematem, warto odnieść się do tematu. (cenzury NIET) Interesujące są kwestie zasadnicze. Czy osoby, którym podatnicy płacą za administrowanie/zarządzanie ich sprawami w mieście powinni wydawać ich pieniądze (np w kwocie 400 000) za igraszki pod niebem (czasem deszczowym)? My w UPR uważamy, że nie. Nie powinno się pieniędzy wszystkich podatników używać dla celów nielicznej grupy, zwłaszcza w sytuacji, gdy ponoć kasa jest pusa, co więcej są długi... Po drugie, argumenty "za", które się pojawiły są zaskajująco słabe. Oto dowiadujemy się, że zabawy kosztowały każdego tarnowianina "2 zł". Skoro tak mało i skoro to tak nieznaczący wydatek dla każdego mieszkańca, to DLACZEGO nie zdecydowano się na prosty zabieg oszczędzający budżetowi sporego wydatku? Dlaczego nie ustawiono 4 urzędnikow z puszkami na rogach Rynku? Oni bez najmniejszego trudu zebraliby 340 000 - bo to przecież tak niewiele, ledwie po 2 złote na osobę - każdy by dał, to jasne... I każdy by zapłacił za swoją część przyjemności. ...... Nie zebrano by takiej kwoty? Tak? Czyżby więc ponad 100 000 ludzi nie korzystało z tej okazji i za jedyne 2 złote, które wydano za nich nie poszło...? Jakby się ludzie jeszcze dowiedzieli ile grajkowie dostali za te pohukiwania - to by się zadziwili, że oni ciężko harują na podatki, a tu... Argument kolejny był ... wstrząsający. Oto Radio MAKS donosi że pan Prezydent miał powiedziec o tym, jakim sukcesem było zainwestowanie kilkuset tysięcy złotych z kieszeni podatników. Mianowicie... w niektórych restauracjach pojawi się węgierskie wino, które będzie konkurencją dla portugalskiego i francuskiego, w wyniku nawiązania wspólpracy dzięki wydatkom... Po pierwsze, madźiarskie wina i tokaje są w tarnowskich sklepach wiec restaruratorzy mogą od biedy kupić nawet w detalu. Po drugie, czy pieniądze podatnikow mają słyżyc PRYWATNYM interesom restauratorów i importerów win? Po trzecie, czy "miasto" chce powiedzieć, że działa na szkodę importerów win francuskich i portugalskich? Co oni na to? Czy podatnicy tarnowscy mają dywidendę z firm importujących wina węgierskie? Czy w końcu takie sprawy to nie są PRYWATNE interesy i zyski lub straty firm? Co ma do tego miasto i podatnicy?! Z wypowiedzi z którą można się zapoznać dzięki Radiu MAKS, wiemy też na co m.in idzie 12 000 000 000 skladki jaką Polska wplaca do kasy UE. Na wycieczki biurokratów do innych krajów. Z naszych skladek pokryliśmy wycieczkę dla takiej grupy bawiącej się w czasie Dni Tarnowa. A podatnik płacze i płaci - i dlatego UPR uważa to za niewłaściwe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2004) relacja Radia MAKS :
Oryginalne wina węgierskie w tarnowskich restauracjach jeszcze przed upływem roku. Taki ma być pierwszy, wymierny efekt międzynarodowych spotkań zorganizowanych z przedsiębiorcami z zagranicy w ramach Dni Tarnowa. Zdaniem prezydenta Mieczysława Bienia, wina z Vesprem i Kiszkerosz będą mocną konkurencją dla popularnych produktów francuskich i portugalskich. Zdaniem prezydenta nawiązanie współpracy gospodarczej to odpowiedź dla wszystkich, którzy twierdzili, że wydatki poniesione na organizację święta miasta nie są uzasadnione. Z budżetu miasta na organizację Dni Tarnowa wydano blisko 340 tysięcy złotych, ze środków unijnych na przyjęcie zagranicznych delegacji oraz od sponsorów pozyskano blisko 98 tysiąca złotych. Ogółem święto miasta kosztowało ponad 437 tysięcy. http://www.radiomaks.pl/aktual nosci/ciekawostki.php?nr=12326 &str_lista=1

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2004) załamana :
Wiedziałam ..mówiłam...że z tym Bieniem to tak właśnie będzie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2004) Jakub Kwaśny :
Stwierdzam, że jakiekolwiek komenatrze skierowane do panów (W. i P.) nie mają sensu, gdyż tak czy inaczej dorabiacie sobie własną ideologie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2004) geldo :geldo@op.pl 
Tak na marginesie. Do tej pory nie doczekałem się z magistratu (żadną drogą) na wyjaśnienia dot. tego, czy był jakiś sztywny budżet przedsięwzięcia pod nazwą DNI TARNOWA , czy go nie było. Sprawa nieznajomości przez magistrat sumy kosztów DT w momencie ich rozpoczynania śmierdzi już na kilometr i po prostu kompromituje służby informacyjne UMT .....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2004) FMS Tarnów :
Również tarnowski oddział Federacji Młodych Socjaldemokratów już 3 dzień czeka na odpowiedz drogą elektroniczną, czyżby UMT tylko tak z pozoru był podłączony do internetu, Ciekawi jesteśmy również czy urzędnicy umieją obsługiwać np. Outlook'a :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2004) air...polonia :
Proszę-weźcie natychmiast p.Wietrzyka i Popiele z tej dyskusji...może powieje zdrową atmosferą...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2004) uczeń :
Niech żyją wakacje!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2004) gandolf :
geldo, oficjalnie mają na to miesiąc. A w sprawach szczególnie skomplikowanych - a ta taka jest ;) - mogą przedłużyć o kolejny miesiąc. Pewno skorzystają z tych uprawnień. A nuż sprawa ucichnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2004) tarnowianin :
Przynajmniej cos sie dzialo .. jak by nie ta impreza to ta kasa wpadla by w rece naszej rady WSB itd a tak przynajmniej cos skozystalismy powinnismy sie cieszyc poto sa wybory co 4 lata zeby wybierac RM a wam sie qrwa na wybory niechce chodzic to nie narzekajcie !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-06-2004) gandolf :
tarnowianinie, po co Ci samochód za 30 tys. jak TEN SAM możesz kupić za 150 tys. Kupując samochód, skorzystasz na wygodzie i luksusie. W przeciwnym razie te pieniądze przejesz lub wpadną w ręce matki, żony, ..., kochanki. To parafraza Twojej wypowiedzi. Gdybyś się jednak zdecydował na zakup samochodu wartego 30tys. za 150tys., to chętnie Ci go sprzedam. Serio!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-06-2004) kasa na garbusy :
Tutaj chciałbym zaznaczyć, że w tym roku olbrzymią pomoc przy organizacji naszego zlotu okazał prezydent Tarnowa. Za to jeszcze raz chciałabym mu podziękować - mówi Janusz Tulicki, prezes Tarnowski Klubu Miłośników Volkswagena "Garbusa". Ile tym razem zaplacilo miasto za wiwatowanie z okazji zjazdu symbolu III Rzeszy - samochodu ludowego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-06-2004) plotki? :
ponoc zniera sie ekipa zeby zrobic referendum aby odwolac prezydenta Bienia? prawda to? ktos cos wie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2004) Jakub Kwaśny :
Pewnie Ciesielczyk cos wykombinuje , hehe. Tyle ze nie widzę sensu takiego działania. Bo, żeby odwołać Prezydenta trzeba miec optymalnego kandydata. Biorac pod uwage preferencje wyborcze Tarnowian, pewnie zwycieżył by Pan Martyka, pytanie czy zdobyłby w radzie wiekszość, odpowiedz brzmi NIE. Wiec takie przedstawienie to tylko dodatkowe koszty referendum, i na co to komu potrzebne? Trzeba podejść do sprawy konstruktywnie, a nie obstrukcyjnie. Rozwagi!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2004) Weredyk :
Jest to malo prawdopodobne. Pierwsza bariera bedzie zebranie 10 % podpisow, a druga chyba nie do osiagniecia 30 % frekwencja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2004) Do WEREDYKA :
Pierwsza bariera spoko. Problem to frekwencja. Ale jak ktos mysli o dzialaniu dlugofalowym to kiedys trzeba zaczac. A pare pomyslow jest. Zabawne: Bien w szeregu z Jurczykiem jako prezydenci przeciwko ktorym bylo referendum...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2004) Jarek :
Jurczyk to oszołom!!!! Bien natomiast jest najzwyklejszym bubkiem. "Tarnow to JA" - mawia ponoc przy lusterku podczas golenia ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2004) hip :
Nie, przed lusterkiem na pewno mówi: lustereczko powiedz przecie, kto jest najcudniejszy na świecie??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2004) Pień :
Referendum należałoby zrobić przy wyborach do sejmu im szybciej to będzie to dla Tarnowa lepiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2004) jansep :hhwtow@wp.pl 
Ludzie, nawet nie wyobrazacie sobie jaka to byla rewelacyjna promocja Miasta,nie chodzi mi o Tarnowian,ale osoby zainteresowane np.Inwestowaniem w nasze miasto i tym podobne plusy..Jestem dumny ze mnogly odbyc sie taki imrezy,i ze wracajac do Rzeszowa w sobote wieczorem wszyscy rozmawiali o Tarnowie !!! i o tym ze cos sie dzieje a nie jak w kazdym innym miescie - dziura zabita dechami,powinno byc wiecej takich imprez aby nasze przyszle pokolenie nie uciekalo z T.pozatym miasto nie ma sie cofac,ma sie rozwijac!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2004) Tarnowianin :
jansep + dla ciebie ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Rewelacyjna promocja miasta taka jak i inne promocja w kazdym z miast robione w ten sam sposób. Redaktorzy „Opcji na Prawo” przeprowadzili wywiad z Iwarem Romankiem, który poznał kulisy funkcjonowania wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych - finansowanego z budżetu miejskiego kwotą 1,5 mln złotych rocznie: W rzeczywistości jest to miejsce, do którego przychodzą, góra, cztery osoby dziennie (jak pada deszcz, czasem więcej, najwięcej, jak jest darmowy wyszynk). Prezentowane tam przedmioty, nazywane „dziełami sztuki” tylko dlatego, że znalazły się w tym, a nie innym miejscu, nie wzbudzają żadnego zainteresowania. Przechodnie, idąc wzdłuż galerii „Awangarda”, zupełnie ignorują zawartość potężnych witryn (około 15 x 5 m!) i nie mają zamiaru - nawet za darmo - przyglądać się temu, co wystawiono w środku. Dużo ciekawsze są wystawy sklepowe obok. W „branży” ważne są kontakty towarzyskie: obecny dyrektor BWA we Wrocławiu w zasadzie zna tylko lokalnych artystów działających w branży szkła artystycznego. Wcześniej był kierownikiem galerii szkła i ceramiki, a nowe stanowisko objął w drodze konkursu, który faktycznie został zorganizowany tylko dlatego, że poprzedni szef był niewygodny dla nowych władz samorządowych. W tym przypadku o tym, kto będzie wystawiał w galeriach BWA, decyduje jego totumfacki - tzw. kurator. http://www.opcja.p op.pl http://www.nczas.com

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2004) Jakub Kwaśny :
Dobra tylko jaki to ma związek z tematem? Chyba tylko taki ze nie mial pan juz co pisac, a zeby o panu nie zapomnieli to wypisuje pan jakies bzdety o galeriach, zapytam pana ile razy pan ostatnio byl w galerii, w teatrze? czy tylko pan siedzi przed komputerkiem i klepie swoje komentarze? Byl pan na "Krzesłach", na "Wieczorze Kawalerskim", był pan na "Targaniu jabłek", jeździ pan do Kąśnej na koncerty "Bravo Maestro" albo "Tydzień Talentów"? Tu chyba wątpie bo jeszcze nie widziałem pana komentarza pod zadna z tych informacji..., ze sie panu podobalo albo cos. Ale nikt kto z kultura nie obcuje nie pozna jej wartości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2004) Zaściankowiec :
oh oh, ale jaką kulturę tą denną Tarnowską ??? do dobrego teatru tzreba jechać do Krakowa, na wystawę do Krakowa Ten jest znawca kto umie rozróżnić żiarno od plew ... heh

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Widzę, że towarzysz nie rozumie, jaki to ma związek z tematem. To tylko potwierdza diagnozę. Nie tylko tego tow. kompletnie nie rozumie i nie potrafi skojarzyć kilku faktów. A przy okazji, Towarzyszu - a jesli nie bylem i 110 000 osób z Tarnowa nie było, a są im zabierane na to pieniądze? To jak towarzysz nazwie sytuację, gdy komuś zabierane są pieniądze wbrew jego woli? Co do "obcowania" z kulturą. Widzi towarzysz "Wieczór kawalerski" "Targanie jabłek" i koncert to nie jest cała kultura, choć towarzyszowi może się tak właśnie wydawać. A jeśli z "obcowania" towarzysz ma do powiedzenia tyle, że się "podobało", to niewiele, jak na spore wydatki podatników.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) szumusic :
P. Popiela. Kultura tzw. "wysoka" niestety musi być dotowana przez szerokie rzesze podatników, któzey niekoniecznie z niej korzystają. Nawet jeżeli służy tylko korzyściom duchowym elit intelektualnych, które same nie są w stanie jej utrzymać. W przeciwnym razie kultura "wysoka" podzieli los pop-kultury, która od dawna poddana prawom rynkowym bezustannie obniża swoje loty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) M.Wietrzyk :
A to dobre :-) Za czasów Leonarda da Vinci czy jeszcze wcześniej (a i później także) nie było dotowania kultury. Każdy szukał sobie sam albo mecenasa albo klientów i wszystko jakoś sie kręciło. Dzisiaj oczywiście "się nie da", dlatego rzesze miernot tworzą gnioty, których nikt nie chce widzieć ani słyszeć, ale będąc przyssani do publicznych pieniędzy żyją sobie całkiem nieźle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) robaczek :
Szumusic to ciekawe co napisałeś. Z jeden strony uważasz, że "wysoka" kultura potrzebuje kasy, żeby wogóle istnieć. Twierdzisz, że to jest wskazane, żeby dawać pieniądze na "ratowanie kultury". Z drugiej strony podajesz przykład o wiele większej kasy, która obniża loty pop-kultury. W tym co napisał M.Wietrzyk jest dużo racji. W Polsce istnieje towarzystwo wzajemnej adoracji. Mało jest naprawdę ciekawych spektakli, filmów itp "wysokiej" kultury.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) szumusic :
Oczywiście, środowisko kulturalne jest skorumpowane. A z dotacjami troszeczkę socjalistycznie jest: o ich rozdziale nie może decydować szary człowiek, tylko właśnie "towarzystwo wzajemnej adoracji", czyli ludzie za którymi stoi ich gruntowne wykształcenie, uznanie w świecie kultury i oczywiście konserwatyzm. Po stronie pop-kultury decyduje popyt: czyli demokratyczne zdanie konsumentów, z których niestety większość o sztuce nie ma pojęcia. Pchnięcie całej kultury w ręce bogatych buraków grozi nam katastrofą cywilizacyjną

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) robaczek :
No to jak to w końcu jest. Wszyscy są przeciw korupcji, a tu nagle piszesz że w zasadzie jeśli robią to ludzie "ze środowiska" to jest dobrze?? Właśnie dlatego, że jest to towarzystwo wzajemnej adoracji sprawia, że mam poważne wątpliwości co do ich gruntowego wykształcenia czy uznania ( w końcu każdy każdego tam UZNAJE :P).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) M.Wietrzyk :
W czasach o których pisałem wcześniej też żyły niewykształcone, bogate buraki(zwłaszcza tych niewykształconych było wielu), a mimo to kultura się rozwijała.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Panie "Szu" - widzi Pan, człowiek kulturalny nie okrada innych, a Pan tu napisal, że kultura (czyt. osoby żyjące z tzw. kultury) musi być dotowana (czyt. państwo musi zabrać tym, którzy dobrowolnie nigdy by nie kupili biletu mając inne potrzeby). Oczywiście "wysoka". Czyli jakieś babradła na płótnie, albo jakieś "ynstalacje", albo inne badziewie, nad którym zachwyca się ich autor biorąc publiczne pieniądze, i kupujący ich głosu urzędnicy udający "kulturalnych" i znawców nowych prądów itp. itd. Kto będzie klasyfikował, ktora jest "Wysoka"? Ano urzędnik. Komu przydzieli? Ano - proszę spojrzeć jak to się robi w miescie. Kto dostaje. Jak trzeba skomleć, u kogo itd, itp. A podatnik płacze i płaci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2004) Jakub Kwaśny :
Tak jak myslałem słowo "kultura" choć ma wiele znaczeń to i tak każde z nich obce jest panu popieli. Cóż trudno. Do zaściankowca ... wiesz powiem jedno. Zeby obejrzec dobry teatr nie zawsze trzeba jechac do Krakowa, a to chociazby dlatego, ze slawne nazwiska nie zawsze (choc czesto) sprawiaja iz teatr jest "dobry" czy nie. Akurat w tej dziedzinie sie orientuje, i dla mnie recenzja ... to nie tylko "podobalo" sie badz nie jak pan popiela zasugerował. Ale tłumaczył nie bede bo i tak mnie pan popiela nie zrozumie. Zeby rozmawiac o kulturze , zwlaszcza tej wysokiej, trzeba miec o niej jakies choc podstawowe pojecie. Moge jedynie powiedziec ze ubogi jest czlowiek, ktory nie ma w sobie milosci do kultury. Poza tym "zasciankowiec" widac zreszta ze twoj nick jest adekwatny do twojej osoby... w Tarnowie bardzo czesto zdarzaja sie imprezy na krajowym a czesto na miedzynarodowym poziomie. Ot chociazby działalnośc "Centrum Paderewskiego". A co do teatru w Tarnowie, to po zmianie dyrektora wiele się teraz dzieje, a spektakle są na wyzszym poziomie. I wiem co mówie, gdyż mam porównania do tzw. Warszawskich teatrów m.in. Teatru Dramatycznego, Ateneum, Kwadrat, Powszechnego, Narodowego. Cóż może i żyjemy na prowincji ale o wysokości kultury nie świadcza nazwiska wielkich aktorów. Zreszta ...pan popiela i tak nie zrozumie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Towarzyszu Kwaśny. Ja rozumiem, że towarzysz jest kulturalny i by odreagować swoją niewiedzę i szyldowanie czerwonej formacji która nie kradnie, nie kłamie i nie ma ciągot do morderstw, pisze towarzysz moje nazwisko z małej litery, ale to nie zmienia istoty rzeczy - tj tego, że towarzysz, jak i czerwoni po prostu albo zawsze się mylicie, albo kłamiecie. Nikt inny tylko czerwoni zrujnowali kulturę przejmując tu władzę pod sowiecką okupacją. Nikt inny tylko czerwoni doprowadzili do bankructwa PRL i ludzi do biedy, co widać na tle narodów Europy, a twórcy do życia potrzebują nieco pieniędzy, choćby na jedzenie. I nie zmieni tego podlizywanie się towarzysza, zresztą dość obrzydliwe, do "wysokiej" kultury. Podczas bankietu z okazji walnego zjazdu ZLP (Związku Literatów Polskich - za czasów PRL) siedział (Antoni Słonimski) w pałacowej komnacie obok szefa delegacji literatów sowieckich, Aleksego Surkowa, który dzień wcześniej karczemnym rykiem zrugał polskich literatów, że jeszcze mało hołdują geniusz Lenina i Stalina. Gdy już przekąsili trochę gorzały, Surkow spytał Słonimskiego: Panie Antoni, gdzie tu się wysiusiać można, co? Słonimski zrobił szeroki gest ręką, wskazując ściany sali balowej i odparł: Pan? Wszędzie. To tyle o kulturze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2004) R.A.Z. :
Ale gdyby socjaliści potrafili rozumieć proste rzeczy, nie byliby socjalistami.http://www.rzeczp ospolita.pl/gazeta/wydanie_040 703/publicystyka/publicystyka_a_7.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2004) Dariusz Gniadek :
Tu nie chodzi o to, ze czy to duzo kosztowalo, czy malo, bo na kazdego mieszkanca wyszlo okolo 2 zlote. Chodzi o zasade, czyli problem powinien byc postawiony: czy w ogole taka impreza powinni zajmowac sie urzednicy... Pozwole sobie jeszcze na mala dygresje :) Czy gdyby w jednym momencie na ta impreze przyszli wszyscy mieszkancy Tarnowa, to wrazenia z niej bylyby warte tych "symbolicznych" 2-uch zlotych ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2004) gandolf :
Panie Gniadek, "gdybać" to proszę w domu. Tutaj zajmujemy się faktami, a te porażają marnotrawieniem publicznych pieniędzy. I impreza, którą można było zorganizować za 1zł/osobę, kosztowała 2 razy więcej. A więc połowę naszych pieniędzy wywalono w błoto, czyli do kieszeni "zaprzyjaźnionych" firm.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2004) M.Wietrzyk :
Problem w tym że wywalono wszystkie a nie połowę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2004) M.Wietrzyk :
Z wyjątkiem tych od sponsorów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2004) Moni :
Oto Polska właśnie - wszyscy narzekają, nikt nic nie robi. Nic się nie dzieje to źle, a jak się dzieje to jeszcze gorzej. Zastanówcie się wszyscy czego wy właściwie chcecie. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2004) Jakub Kwaśny :
panie popiela, ja panu o jednym pan calkiem o czyms innym. Najlepszy przyklad na bezsens prowadzenia z panem jakiegokolwiek dialogu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2004) Jakub Kwaśny FMS :
Teraz odniose sie do "Dni Tarnowa" - wszak to temat wątku. Impreza dobra, fajna , tyle ze za droga. Wydano na nia 440 000 zł, kwota astronomiczna jak na nasze wyobrazenia. W kazdym razie mam pytanie ile kosztuje koncert gwiazdy? Ile wział Grzegorz Turnał , ile kiedyś Anna Maria Jopek? Czy przykładowo za 20 tys złotych nie dałoby się zorganizowac jednego koncertu gwiazdy, darmowego dla mieszkańców miasta Tarnowa? no powiedzmy 25000 zł to koncert jednej gwiazdy w/w pokroju (hipotetycznie) procz tego darmo- w formie promocji młodych talentów mogły by wystepować lokalne zespoły, badz zapraszani młodzi wykonawcy. Podczas wakacji mamy 9 weekendów po 2 koncerty na weekend - to daje kwote 450000 zł. Teraz pytanie co bardziej promowało by nasze miasto? Tzrydniowe dni Tarnowa czy 18 koncertów "za darmo" przez całe wakacje. Mysle ze liczba odwiedzajacych nasze miasto turystów z innych stron kraju była by znacznie wieksza a obroty w restauracjach, pubach na rynku znacznie by wzrosły. Nad tym trzeba pomyslec.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2004) Jakub Kwaśny FMS :
poprawka Turnał= Turnau

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2004) M.Wietrzyk :
Jeszcze lepiej by było gdyby za tą kasę wyremontowali drogę po której mogliby do Tarnowa dojechać :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2004) M.Wietrzyk :
Ludzie! Czy Wy tego nie widzicie,że to jest zwykłe marnowanie pieniędzy? Czy nie lepiej by było gdyby każdy kto chce pójść na koncert z własnej nie przymuszonej woli zapłacił za wstęp zamiast przez urzędników zdzierać pieniadze z tych którzy na koncert nie mają zamiaru przyjść?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2004) Jakub Kwaśny :
Panie Wietrzyk, Pan niby taki liberał, a w tym wszystkim mysl ekonomiczna gdzieś uleciała. Takie 9 tygodni darmowych koncertów - to turyści, poza tym bylibysmy pierwszym miastem w Polsce gdzie takie imprezy odbywaly by sie cale lato. Muzyczne lato z Tarnowem, w pierwszym miesiacy było by głosno w drugim przyjechało by już paru turystów. a w kolejnych latach... itd. Poza tym sa jeszcze ludzie ktorzy z wlasnej nieprzymuszonej woli chetnie by na taki koncert przyszli tylko jak maja 4-5 osobowa rodzine to nie stac ich na wydatek rzedu 100zł. O nich nie wolno zapominać. I tym wlasnie sie roznimy Pan zapomina , Ja NIE. Co do w/w pomysłu... to cóż nic konkretnego, ale wystarczy pare informacji w mediach, z okolic by sie ludzi nazjezdzało, a taka impreza to zarobek w pubach na rynku - a skoro tak to powinnismy sie cieszyc, a i pewnie taksówkarze mieli by troche roboty, a jak i taksówkarze to i PKP a niektorzy moze w hotelu by sie przespali bo w niedziele kolejny koncert. Miasto by zyło całe wakacje za te 450 000 zł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2004) M.Wietrzyk :
Gdybym nie wiedział, że pisał to socjalista to bym pomyślał, że mam do czynienia z naiwniakiem. Ponieważ wiem, że mam do czynienia z "wrażliwie społecznym"(cokoliwek to znaczy) elementem czas może na wyjaśnienie kilku spraw, które bądź to przez nie zrozumienie bądź ideowe klapki na oczach umknęły w tym całym wywodzie. Jestem liberałem (to jedno przynajmniej się zgadza) ale mój liberalizm nie polega na tym żeby bawić się w menadżera za publiczne pieniądze i nie polega też na tym aby pewnej grupie robić dobrze - również za publiczne pieniądze. Panie Kwaśny skoro Pan twierdzi że to taki świetny interes to weź pan kolegów załóżcie firmę, weźcie kredyt i róbcie koncerty! Szczerze mówiąc jeżeli szuka się magnesu, który ściągnie turystów do Tarnowa to nie sądzę aby koncert tę funkcje spełnił. W lecie jest wiele koncertów w różnych miejscach. Niby dlaczego do tarnowa mieliby przyjechać a nie gdzies nad morze albo Mazury czy jakiekolwiek inne miejsce? Panie Kwaśny pisze Pan o rodzienie której nie stać na koncert. Szczerze mówiąc (pewnie wywoła to święte oburzenie) nic, ale to naprawdę nic mnie to nie obchodzi. Każdy ma jakieś zachcianki i gdyby je wszystkie spełniać to nie wystraczyłoby pieniędzy nie tylko w budżecie Tarnowa, nie tylko budżecie Polski ale pewnie i całego świata. Dlaczego pan nie pamięta o tych którzy chcą mieć nowy samochód albo o tych którzy nie zjedli obiadu? Martwi się pan tylko o grupkę, której chce się iść na koncert. Chyba takie zachowanie należy nazwać nieludzkim.Co do zarobku... wspominałem już wiele razy na forum o książeczce F.Bastiata "Co widać a czego nie widać". Tam jest dosć dobrze pokazane kto zarabia a kto nie na takich "akcjach". Radzę przeczytać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947