Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Europoseł Paweł Kowal otwarł biuro w Tarnowie. Bez szampana i "nie politycznie, a społecznie"    -   18/12/2009
Katyński konkurs o pióro Prezydenta RP
Biuro Eurodeputowanego otwarł w Tarnowie Paweł Kowal (PiS). Biuro mieści się przy ul. Sikorskiego 5, w miejscu, w którym wcześniej było też Biuro Posła do PE Adama Bielana. - Nie ma szampana, ale już na początku jest społeczny projekt, który tarnowskie Biuro będzie koordynować - mówił w sobotę 12 grudnia Paweł Kowal, inaugurując prace Biura i od razu startując z pomysłem konkursu pod nazwą "Katyń- Pamiętamy. Małopolska". Projekt realizowany jest wspólnie z historykami, muzealnikami, samorządowcami i działaczami stowarzyszeń katyńskich z terenu województwa małopolskiego a skierowany został do wszystkich, którzy zechcą poszukać w swym otoczeniu śladów historii zbrodni katyńskiej i późniejszego "kłamstwa katyńskiego". Prace mogą już nadsyłać zarówno profesjonaliści (historycy, dziennikarze, artyści), jak i amatorzy. Nie ma też ograniczeń wiekowych.

Posłuchaj wypowiedzi posła Pawła Kowala :

Ogloszenie
>

Konkurs, którego inicjatorem jest Poseł Kowal, organizowany jest z okazji 70. Rocznicy zbrodni katyńskiej. Główną nagrodą będzie pióro przekazane przez Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego.
Celem projektu jest zachęcenie uczniów, miłośników historii, muzealników, dziennikarzy do przygotowania nagrań, reportaży, form przestrzennych, fotografii itp. Mają one pokazywać nie tylko losy jeńców Ostaszkowa, Starobielska i Kozielska, tych, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie, Miednoje, czy innych zbiorowych mogiłach, ale także często zawiłe koleje życia ich najbliższych, historie powojenne i kultywowanie pamięci o Katyniu w Małopolsce. Mogą to być prace w formie pisemnej, audio, foto, video lub innej, reportaże, wspomnienia, nagrania historii mówionej itp, np. dotyczące:
- opowieści rodzinnych, szczególne fotografie lub inne pamiątki i związane z nimi historie,
- prezentacje historii dotyczących mieszkańców poszczególnych miejscowości Małopolski, sąsiadów, bliskich itd, opowieści pamiętających ich mieszkańców
- opowieści dotyczące osób podejmujących w PRL trud upamiętniania zbrodni w Katyniu i jej ofiar (społeczników, księży, nauczycieli) oraz represji, które ich spotykały itp.

Prace konkursowe, można nadsyłać do 15 marca 2010 r. . Będą one na bieżaco zamieszczane na stronie internetowej konkursu: www.katynpamietamy.pl.
Tam też każdy będzie może je oceniać, komentować oraz znaleźć niezbędną wiedzę do podjęcia własnych poszukiwań i dokumentacji Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Projekt podsumuje, do końca marca 2010 r., jury złożone z wybitnych historyków oraz przedstawicieli organizacji upamiętniających Katyń.
W Radzie Konkursu znajdujemy m.in. Posła P. Kowala, prezesa IPN Janusza Kurtykę i dyrektora krakowskiego oddziału iPN Marka Lasotę, Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jana Ołdakowskiego, wicekurator Małopolski Agatę Szura, historyków: Ryszarda Terleckiego, Wojciecha Roszkowskiego oraz małopolskich samorządowców.

Rozstrzygnięcie konkursu i Gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 13 kwietnia, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Katynia.
Nagrodą główną przekazaną przez Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego jest jego pióro Zwycięzcy uhonorowani . zostaną także nagrodami specjalnymi Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Janusza Kurtyki, Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jana Ołdakowskiego, Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszki Odorowicz, szefowej Muzeum PRL-u oddział Historii Polski w Krakowie Jadwigi Emilewicz. Ponadto wśród zwycięzców Jury rozdzieli wycieczki do Brukseli i Strasburga "Europa-katedry gotyckie" oraz wycieczki do Muzeum Powstania Warszawskiego, dwa staże w Parlamencie Europejskim poświęcone problemom historii we współczesnej Europie.

Jednym z patronów projektu "Katyń- Pamiętamy. Małopolska" jest nasz portal.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.78 % (1075)
  jestem za 38.82 % (776)
  nie mam zdania 7.40 % (148)
Wszystkich głosów: 1999
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 12)Dodaj komentarz
(18-12-2009) pytanie :
Pomysł szczytny, ale czy to będzie to to samo pióro, które zbuntowało się prezydentowi podczas ratyfikacji kolejnego rozbioru Polski, czyli Traktatu z Lizbony?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2009) tarnowianin :
dobrze, z w koncy znalazl sie polityk, ktory nie mysli o Tarnowie tylko przy okazji kampanii; dobrze ze gosc pamieta po wyborach co w kampanii obiecal i nie tylko otwiera biuro, ale tez slyszalem ze sa bezplatne porady prawne, teraz ten konkurs, fajna sprawa i nie fikcja; oby tak dalej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2009) Bolek :
A dlaczego PiS w Tarnowie rozbity jest na Wałową i Sikorskiego no i Tuchów. Biuro Bielana. Ziobry, Kowala, Wiatra prowadza te same osoby a później po pleckach do województwa i do Sejmu, a naród w to wszystko wierzy, może ci Eurodeputowani dobrze chcą a te biurowe .... wykorzystują te znajomości. A tak na marginesie , kto pilnuje tych dobrych kontaktów by biura mieściły sie w budynku właścicieli Świtu ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2009) do Bolka :
a ja wlasnie jestem zwolennikiem tego zeby biur bylo jak najwiecej i w jak najwikeszej licznie miast i wiosek; jesli tylko sa w nich parlamentaryzzsci i ich asystenci to jest ok. Bo co mi z tego ze bede mial jedno biuro wszystkich parlamentarystow w jednym miejscu; ja nie potrebuje galerii poslow do ogladania, tylko potrzebuja biur blisko obywatela; co mi z tego ze mieszkajac w Radlowie czy Wierzchoslawicach zeby spotkac sie poslem musze przyjechac do Tarnowa i mam ich wszystkich w jednym miejscu; ja chce miec jednego ale za to jak najblizej miejsca mojego amieszkania; nie rozumiem tego szukania dziury w calym i mowiania o robiciu wwlascza ze pise to ktos o pseldonimie BOLEK; ja znam juz takiego jednego TW BOLEK; on tez lubi mieszac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2009) :) :
Bolku a po co Ci 7 parlamentarzystow w jednym miejscu??? co Ty sobie chcialbys przyjsc jak do domu publicznego i moc wybrac najladniejszego, najgrubszego, najmlodszego itp., ktoremu zglosisz swoja sprawe ????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2009) kosmos :
Fajny projekt. Mój daleki wujek zginął w Katyniu. Ostatnie chwile na zbieranie informacji, bo ci którzy je mają to czasam i ludzie, którzy już niedługo nie będą nam mogli niczego opowiedzieć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2009) :( :
zawsze znajdzie sie jakis bolek ktory bedzie wymyslal niestworzone rzeczy, fajny projekt, dobrze ze gosc otworzyl biuro i oby takich bolkow bylo jak najmniej na swiecie; ludzie przestanicie mieszac, przestancie narzekac, swieta ida :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2009) ja :
trzeba zabrać infa o katyniu z calej polski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2009) info :
Czyżby Weredyk zaczął publikować pod nickiem Bolek ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-12-2009) zainteresowany :
spoko projekt, dobrze ze cos takiego sie pojawia; zycze powodzenia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-12-2009) Weredyk :
Absolutnie - od lat pisze pod tym nickiem i nie mam zamiaru go zmieniac czy incydentalnie wystepowac pod innym przybranym. Jestem wierny tradycji:) Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2010) TWBolek :
zwracam się o niepodrabianie mnie:) jako mnie! i do tego sie ograniczam nie wbije szpilki w inicjatywę choć mnie korci jak piernik! Bo KATYŃ to nasza wspólna sprawa!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947