To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych    -   08/6/2010
Policyjna informacja
Komendant Główny Policji wspólnie z Ministrem Sportu i Turystyki, Szefem Urzędu ds. Cudzoziemców oraz Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej 25 maja podpisali porozumienie w sprawie uruchomienia telefonu bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Już po raz ósmy będzie on służył pomocą obcokrajowcom spędzającym wakacje w naszym kraju.

Ogloszenie

Przedsięwzięcie ruszyło 1 czerwca, zakończy się 30 września. Do dyspozycji turystów obcokrajowców dostępne są dwa numery telefonów: 0800 200 300 z sieci stacjonarnej i 0 608 599 999 z sieci komórkowych.
Infolinia funkcjonuje każdego dnia w godzinach w godz. od 10.00 do 22.00. Osoby dyżurujące pomagają cudzoziemcom w spokojnym i bezpiecznym wypoczynku na terenie Polski. Można się z nimi porozumieć w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Operatorzy doradzają w sytuacjach wymagających interwencji służb publicznych lub adekwatnie do potrzeb kontaktują pokrzywdzonych z kompetentnym podmiotem, w tym z dyżurnymi jednostek Policji na terenie całego kraju. Każda dzwoniąca osoba otrzymuje pełną informację o służbach ratunkowych, numerach telefonów alarmowych oraz porady, jak zachować się w czasie kolizji lub wypadku drogowego, jak powinna postąpić w przypadku, stania się ofiarą przestępstwa, czy zdarzenia losowego zagrażającego jej samej, innym lub mieniu.

„Telefon Bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych” niesie pomoc zarówno obcokrajowcom jak i obywatelom Polski, którzy znaleźli się w sytuacji wymagającej interwencji ze strony Policji. W okresie wzmożonego ruchu turystycznego infolinia stanowi również wsparcie dla terenowych jednostek Policji, szczególnie w sytuacjach konieczności kontaktu lub udzielenia pomocy osobom, z którymi ze względu na barierę językową dialog jest utrudniony.
„Telefon Bezpieczeństwa” uruchamiany w Polsce od 2002 roku, stanowi swego rodzaju odpowiedź Polski na otwarcie unijnych granic oraz wizyty zagranicznych podróżnych w okresie wakacyjnym. Ta wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i Policji to także element kształtowania wizerunku Polski jako kraju otwartego i przyjaznego podróżnym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.76 % (1094)
  jestem za 38.92 % (792)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2035
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl