Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dyrektor MBP zmarła nagle w sobotę ...    -   21/6/2010
Janina Kania nie żyje
Bardzo smutna, całkowicie zaskakująca informacja dotarła do nas z Miejskiej Biblioteki Publicznej. W sobotę 19 czerwca zmarła Janina Kania – wieloletnia dyrektor MBP w Tarnowie. Pozostawiła w bólu męża i córkę. Pogrzeb odbędzie się w środę 23 czerwca o godz. 14.00 na Cmentarzu Parafialnym w Tarnowie-Rzędzinie.

Ogloszenie
>

Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wstrząsającą wiadomość o nagłej śmierci naszej Pani Dyrektor Janiny Kani.
Całe swoje życie zawodowe związała z bibliotekarstwem. Od wielu lat z oddaniem kierowała Tarnowską Książnicą. Niestrudzenie zabiegała o rozwój kultury i czytelnictwa, o stworzenie w bibliotece miejsca przyjaznego i otwartego dla wszystkich, miejsca serdecznych spotkań w różnych wymiarach kultury. Powszechnie znana i ceniona w polskim środowisku bibliotekarskim.
Poruszeni do głębi żegnamy naszą Panią Dyrektor, ale przede wszystkim dobrego i ciepłego Człowieka. Osobę wrażliwą, serdeczną, z wielką kulturą osobistą i dyskrecją odnoszącą się do ludzi i ich problemów.
Zapamiętamy ją jako Osobę wyjątkową, taktowną, pełną uroku, piękna i elegancji.
Pozostanie na zawsze w naszej serdecznej i życzliwej pamięci
- czytamy w nekrologu zamieszczonym na stronie internetowej MBP, podpisanym przez wstrząśniętych informacją pracowników Biblioteki.

Kania Janina (ur. 24 VI 1949, Tarnów), filolog, bibliotekarz. Absolwentka filologii polskiej UJ (1974). W 1975 podjęła pracę w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie; od 1992 dyrektor reaktywowanej, samorządowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, pełniła też nadzór metodyczny nad bibliotekami gminnymi pow. tarnowskiego (od 1999). Inicjatorka i realizatorka nowatorskich rozwiązań w strukturze organizacyjnej MBP. Powołała nowe działy specjalistyczne np. Oddział Książki Obcojęzycznej i Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie. Wprowadziła niekonwencjonalne formy pracy m. in. specjalizację filii bibliotecznych, kluby zainteresowań, przedszkola biblioteczne i galerie wystawiennicze. Zainicjowała proces komputeryzacji w MBP, dzięki któremu biblioteka jako jedna z nielicznych bibliotek publicznych wprowadziła w 1997 automatyzację wypożyczeń i została przyłączona do sieci Internetu. Rozpoczęła digitalizację najcenniejszych zbiorów MBP. Uczestniczyła w wielu wyjazdach zagranicznych na zaproszenie różnych instytucji m.in. Instytutu Goethego w Warszawie i Centrum Pompidou w Paryżu. Współorganizatorka Tarnowskiego Salonu Poezji (2003-2008), a od 2009 organizatorka Salonu Literackiego w Tarnowie. Była członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Polskiego Związku Bibliotek oraz wiceprezesem Fundacji im. Hetman Jana Tarnowskiego. Wielokrotnie nagradzana, m.in. Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.81 % (1087)
  jestem za 38.86 % (785)
  nie mam zdania 7.33 % (148)
Wszystkich głosów: 2020
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(21-06-2010) ewka :
szok !!! wie ktoś co się stało ? Jakis wylew ? [i][i][i]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2010) Prob :
To była bardzo miła pani. Bardzo mi smutno. To już nie będzie ta sama biblioteka...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2010) Krystyna P. :
To bardzo smutna wiadomość. Współczujemy Rodzinie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2010) pk :
Szacunek. Pani Janina była mądrą kobietą. Sporo zrobiła dla Tarnowa. Spoczywaj w Pokoju.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2010) ooo :
Wyrazy szczerego współczucia dla Rodziny Pani Janiny. Wielki smutek i żal......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2010) ad :
Zegnaj Śliczna Kobieto.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl