Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zwycięstwo w międzypowiatowym konkursie    -   21/6/2010
Wieści z gminy Dębno
Fabian Kural z Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej zwyciężył w ósmej edycji Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Olimpiadach odbywającej się na zamku w Dębnie. To pierwszy sukces przedstawiciela gospodarzy w dotychczasowej historii tej rywalizacji.

Ogloszenie

W finale konkursu organizowanego przez Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej oraz samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie i Wójta Gminy Dębno wzięło udział 16 uczniów. W pierwszym etapie rozwiązywali oni test sprawdzający wiedzę na temat historii olimpizmu. Najlepsza ósemka rywalizowała w ścisłym finale. Ich odpowiedziom przysłuchiwali się nie tylko jurorzy, ale także pozostali uczestnicy rywalizacji oraz zaproszeni goście i publiczność. Reprezentanci gospodarzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Obok zwycięzcy do finału dotarli także Jerzy Marecik i Jan Pałucki. Ten pierwszy zajął drugie miejsce, a drugi był trzeci ex aequo z Klaudiuszem Turkiem z Gimnazjum nr 2 w Brzesku.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło członków Małopolskiej Rady Olimpijskiej, wśród których znaleźli się: Barbara Ślizowska, Honorata Mroczek – Marcińczyk oraz Jerzy Gurpiel i Krzysztof Kmieć. Znakomita polska gimnastyczka, medalista olimpijska z Melbourne, Barbara Ślizowska nie tylko kibicowała uczestnikom konkursu, ale dzieliła się z nimi doświadczeniami z udziału w olimpiadach: –Dzisiaj olimpijczyków oglądają miliardy, kiedyś oglądali nas nieliczni i to dopiero po powrocie z igrzysk – wspominała.

Fot. Barbara Ślizowska wręcza nagrodę zwycięzcy konkursu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.75 % (1074)
  jestem za 38.84 % (776)
  nie mam zdania 7.41 % (148)
Wszystkich głosów: 1998
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947