Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przymus posyłania 6-latków do szkół coraz bliżej.... (komentarz)    -   27/9/2010
Aż 50 sześciolatków w tarnowskich szkołach!
Przed rozpoczęciem roku szkolnego 2010/2011 deklarację chęci posłania sześciolatków do szkół na terenie Tarnowa zgłosili rodzice 30 dzieci. W niespełna miesiąc po tym, jak w tarnowskich placówkach zabrzmiał pierwszy dzwonek, do szkół uczęszcza już jednak aż 50 sześciolatków. To zdecydowanie więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, gdy tego rodzaju deklaracji było jedynie sześć – chwali się tarnowski magistrat. Trudno doprawdy uznać to za sukces...

Ogloszenie

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Tarnowa, tarnowskie szkoły przygotowały się na przyjęcie sześcioletnich uczniów korzystając z rządowego programu Radosna Szkoła. Przystępujące do niego placówki zostały wyposażone w tzw. „kąciki zabaw”, które przede wszystkim służą do rozwoju motoryki dzieci. Sześciolatki, które od września uczęszczają do szkół, dzięki programowi Radosna Szkoła mogą korzystać z układanek, gier planszowych, zestawów klocków, tablic demonstracyjnych, zestawów do ćwiczeń gimnastycznych oraz pomocy do zabaw ruchowych i sportowych.
W ubiegłym roku z programu Radosna Szkoła skorzystały trzy tarnowskie placówki. W tym roku jest to 12 szkół podstawowych: Nr 1, Nr 3, Nr 8, Nr 9, Nr 10, Nr 14, Nr 15, Nr 17, Nr 18, Nr 19, a także Zespół Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Eugenii Gierat. Dodatkowo Szkoły Podstawowe Nr 1, 5, 8, 11, 14 i 19 w ramach programu Radosna Szkoła skorzystały z dofinansowania do remontów placów zabaw. Pojawiły się tam nowe, przystosowane do potrzeb młodszych dzieci urządzenia.
Nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia szkolne z sześciolatkami, zostali do nich przygotowani także od strony wiedzy psychologicznej. Wsparcie specjalistów udzielane będzie również rodzicom najmłodszych uczniów.
Doliczając uczniów ze szkół niepublicznych, sześciolatków mamy w Tarnowie w sumie prawie sześćdziesięciu.

Komentarz
O zbliżającym się przymusie posyłania 6-latków do szkół pisaliśmy parokrotnie. Ten pomysł Platformy Obywatelskiej, będącej de facto sposobem na ratowanie systemu emerytalnego (wcześniejsze posyłanie do szkoły dziecka to dłuższa praca) forsowała, pochylając się nad „naszymi milusińskimi” posłanka Urszula Augustyn. Jak wiadomo, w naszej skrzeczącej rzeczywistości „wszystkie dzieci nasze są” - czyli jakby coraz bardziej „państwowe”, nie zaś rodziców (patrz np. platformiana ustawa „przeciwdziałająca przemocy w rodzinie”). Tryumfalne, ozdobione wykrzyknikami (usuniętymi tu i ówdzie przeze mnie) chwalenie się magistratu, że nie 30, jak dotąd podawano - ale „aż” 50 sześciolatków zostało zgłoszonych dobrowolnie przez rodziców do szkół jest żenujące i śmieszne – rodzice kolejny raz „zagłosowali nogami”, pokazując, jak nikłym, delikatnie mówiąc, entuzjazmem cieszy się pomysł naszych rządzących, którzy wkrótce pod ustawowym przymusem wyrywać będą małe dzieci spod kompetencji i woli rodziców. Przy czym w tym miejscu warto dodać, że zdanie „Doliczając uczniów ze szkół niepublicznych, sześciolatków mamy w Tarnowie w sumie prawie sześćdziesięciu!” - biuro prasowe magistratu dosłało szybciutko w kolejnym mailu jakby w przekonaniu, że tarnowski magistrat tymi 50 „pociechami” nie wykonał ani 300, ani 100, ani 10 procent stachanowskiej normy, oczekiwanej przez rządzących, a może ledwie jej promil. Stąd też i potrzeba dodania jeszcze 10 zdolniachów ze szkół niepublicznych.
Pomijam tu już fakt, iż – w świetle doniesień medialnych – większość szkół jest kompletnie nie przygotowana do takich działań i w większości wypadków 6-latkom będzie się robić w ten sposób krzywdę. Mówił o tym m.in. prof. Kazimierz Wiatr w zamieszczonym przez nas 18 marca b.r. artykule „Jeżeli chcemy mieć głupie społeczeństwo – wysyłajmy dzieci wcześniej do szkoły”. Jako ojciec dziecka, które dopiero skończy 4 lata, a więc w przedszkolu przebywającego w jednej grupie także z dziećmi starszymi, z pewnością nie będę odosobnionym rodzicem, które skorzysta z pomocy psychologów, by moja pociecha w wieku 5 lat i iluś tam miesięcy nie musiała trafić do szkoły. O ile oczywiście PO wobec kolejnej poronionej reformy nie wprowadzi jakiegoś „dyscyplinującego” pracowników poradni psychologicznych systemu. Pytanie tylko gdzie przez ten rok uczęszczać będzie mój syn.
Posłance PO Urszuli Augustyn, jako naszej tarnowskiej reprezentantce i jej podobnym parlamentarzystom którzy wprowadzili czekający nas za rok przymus posyłania 6-latków do szkół, tym wszystkim ludziom o totalitarnych umysłach wyciągających ręce po nasze dzieci, chętnie posłałbym wiązankę, ale bynajmniej nie kwiatów. Wiązanki (krytyki) i wszelakie listy dziękczynne kierować można na adres: Biuro Poselskie Urszuli Augustyn, 33-100 Tarnów, ul. Wałowa 29, urszula.augustyn@sejm.pl, tel. 14 655 25 65, 14 655 25 64.


M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.83 % (1088)
  jestem za 38.84 % (785)
  nie mam zdania 7.32 % (148)
Wszystkich głosów: 2021
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(27-09-2010) nie,nie :
Typowy PiSowski bełkot. PO róbcie swoje i nie zwracajcie uwagi na tego pro PiSowskiego dziennikarza!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2010) tak,tak :
Wpis „nie,nie” powyżej, to typowa POkemońska bełkocizna, przykład wielce rozkwitłej logiki, że ten, kto gani PO, pewnikiem jest za PiS. Otrzaskany w mentalności wpisów „nie,nie” domniemam, że gdy Pan Redaktor stwierdzi, że „dwa razy dwa jest cztery”, wpis „nie,nie” w ciemno zabrzmi: „Typowy PiSowski bełkot…”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl