Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Najwyższa w Małopolsce promesa dla Borzęcina    -   30/9/2010
Obiecane miliony
1 milion 900 tysięcy złotych otrzymała gmina Borzęcin na usuwanie skutków powodzi z maja i czerwca 2010 roku. To najwyższa promesa z przyznanych małopolskim gminom we wrześniu br. Promesy w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wręczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller.

Ogloszenie
>

1,9 mln złotych dla gminy Borzęcin, 1,4 mln złotych dla Gródka n/Dunajcem, 1,2 mln złotych dla Krynicy – Zdrój to najwyższe promesy przyznane w Małopolsce. Wśród powiatów najwyższe kwoty otrzymały: powiat nowosądecki 2,6 mln złotych, powiat limanowski 1,3 mln złotych, powiat krakowski i tarnowski po 1,1 mln złotych.
Zadowolenia z otrzymanych środków finansowych nie ukrywa wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak: -Cieszymy się, gdyż potrzeb w zakresie usuwania skutków powodzi jest nie zliczenie wiele. Sami, w ramach własnego budżetu niewiele jesteśmy w stanie zrobić, a powodzie 2010 roku w sposób szczególny nas doświadczyły – mówi wójt.

Wójt gminy Borzęcin, który piastuje urząd od 3 kadencji podkreśla, że żaden rząd od 1997 roku, nie udzielił tak wszechstronnej i wysokiej pomocy poszkodowanym w powodzi, jak rząd obecnej kadencji.
-Obiektywnie należy stwierdzić, że oferowana pomoc ma istotny wymiar. Żaden rząd do tej pory w takim wymiarze powodzianom nie pomagał. Szkoda tylko, że ta pomoc nie trafi do wszystkich, że wykluczono niektóre grupy poszkodowanych w trakcie określania zasad i warunków pomocy. Mowa o gospodarstwach rolnych, w których żadna z osób nie jest objęta ubezpieczeniem społecznym rolników w KRUSie, jak też o dzieciach z rodzin, które poniosły straty w rolnictwie, a nie w budynkach mieszkalnych i nie mają prawa do wyprawki szkolnej dla powodzian – mówi Kwaśniak.

Wśród gmin powiatu brzeskiego promesy otrzymały: gmina Borzęcin w kwocie 1,9 mln złotych, gmina Gnojnik w wysokości 300 tysięcy złotych, gminy Brzesko i Dębno po 200 tysięcy złotych, gminy Czchów i Iwkowa po 100 tysięcy złotych.
W powiecie bocheńskim najwyższą promesę otrzymała gmina Łapanów – 400 tysięcy złotych. Po 300 tysięcy złotych otrzymały: gmina Bochnia i miasto Bochnia oraz Nowy Wiśnicz. 200 tysięcy złotych gmina Rzezawa. Po 100 tysięcy złotych otrzymały gminy: Drwinia, Lipnica Murowana, Trzciana i Żegocina.
W powiecie dąbrowskim najwyższą promesę otrzymała gmina Dąbrowa Tarnowska – 400 tysięcy złotych. Gręboszów otrzymał 300 tysięcy złotych, Radgoszcz – 200 tysięcy złotych, Bolesław i Olesno po 100 tysięcy złotych.
W powiecie tarnowskim najwyższą promesę otrzymała gmina Tarnów – 600 tysięcy złotych. Gminy Ciężkowice, Ryglice, Skrzyszów, Szerzyny, Tuchów i Żabno otrzymały po 300 tysięcy złotych, gmina Gromnik 200 tysięcy złotych, gminy Lisia Góra, Pleśna, Radłów i Zakliczyn po 100 tysięcy złotych.
Wśród powiatów regionu tarnowskiego najwyższą promesę otrzymał powiat tarnowski – 1,1 miliona złotych. Powiat bocheński otrzymał 900 tysięcy złotych, powiat brzeski 600 tysięcy złotych, a powiat dąbrowski 200 tysięcy złotych.
Pełna lista małopolskich gmin, które otrzymały promesy 9 września 2010 roku znajduje się pod adresem: http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/8621/Beda_nowe_drogi_i_mosty_na_terenach_popowodziowych.html.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.78 % (1075)
  jestem za 38.82 % (776)
  nie mam zdania 7.40 % (148)
Wszystkich głosów: 1999
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947