To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Podsumowania prezydentury R.Ścigały część pierwsza: Gospodarka i rozwój    -   12/11/2010
Prezydent przed metą ... (1)
Kilka dni temu udało mi się przez kilkadziesiąt minut porozmawiać z prezydentem Tarnowa Ryszardem Ścigałą. Jak można się domyślić, rozmowa dotyczyła mijającej właśnie kadencji. Zdążyłem zadać tylko część z przygotowanych pytań, na które odpowiedzi miały pomóc prezydentowi, mnie i słuchającym nas później inTARnautom w próbie kompleksowego podsumowania tej prezydentury. W oczekiwaniu na możliwość dokończenia tej (chyba) ciekawej rozmowy, prezentujemy zapis tego, o czym udało się już z prezydentem porozmawiać. Punktem wyjścia uczyniłem słowa Ryszarda Ścigały, który niedawno triumfalnie ogłosił, że udało mu się dokonać ... więcej niż planował 4 lata temu! Odwołując się z jednej strony do treści zawartych w dokumencie programowym Ryszarda Ścigały z 2006 roku i - z drugiej strony - do obecnych statystyk i faktów, chciałem sprawdzić, czy wszystkie deklaracje złożone 4 lata temu rzeczywiście doczekały się realizacji ...

Posłuchajcie pierwszej (i mam nadzieję nie ostatniej) części rozmowy o prezydenturze Ryszarda Ścigały [41 minut 19 sek.] :

Ogloszenie
>

Podczas ponad 40-minutowej rozmowy "prawie" zamknęliśmy z Ryszardem Ścigałą tematy gospodarcze. Prezydenta pytałem m.in. o to, jak tłumaczy wzrost bezrobocia w mieście, niskie pozycje Tarnowa w wielu rankingach ekonomicznych, słabą kondycję tarnowskich przedsiębiorców, głównie tych drobnych, oraz brak nowych inwestorów z sektora tzw. wysokich technologii. Nie mogło też zabraknąć pytań o ostatnie podwyżki podatków oraz celowość i sposób organizacji realizowanych inwestycji miejskich a także o poziom zadłużenia, które pod koniec roku przekroczy prawdopodobnie 250 milionów złotych i o ewentualne zagrożenia z tego tytułu dla miasta.
Czy Tarnów stać na trwający obecnie w mieście boom inwestycyjny ? Czy możliwość przecięcia wstęgi na ukończonej budowie przed wyborami jest wartością samą w sobie ?
Jak Ryszard Ścigała odpowiedział na te i wiele innych pytań - dowiecie się, słuchając zapisu rozmowy, do czego zapraszamy.

Wciąż mam nadzieję na dokończenie tej rozmowy, cierpliwie czekając na telefon z magistratu i umożliwienie mi ponownego spotkania z Prezydentem. Rozmowa, będąca próbą kompleksowego zreasumowania czteroletniej kadencji, ma swoje prawa co do swej obszerności.
W drugiej części rozmowy chciałem zapytać Ryszarda Ścigałę przede wszystkim o styl tej prezydentury. Mam nadzieję, że będzie to możliwe w najbliższych dniach, a może nawet godzinach. Z oczywistych względów rozmowa taka, po 21 listopada straci wiele ze swoich przynajmniej potencjalnych walorów ...
Piotr Dziża

Na zdjęciu fragment uroczystości oficjalnego objęcia urzędu Prezydenta Miasta Tarnowa przez Ryszarda Ścigałę w tarnowskim Ratuszu, 4 grudnia 2006 r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.76 % (1094)
  jestem za 38.92 % (792)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2035
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 67)Dodaj komentarz
(12-11-2010) nowoczesne miasto przyszłości :
W rankingu przeprowadzonym przez Bank Światowy, nasz kraj uplasował się na 70 miejscu pod względem łatwości prowadzenia działalności biznesowej, podczas, gdy np. Estonia na miejscu 17. A na który miejscu znalazłby się Tarnów? Czyż nie jest wielce zastanawiające, że Prezydent Krakowa prof.Jacek Majchrowski nie udzielił poparcia kandydaturze na Prezydenta Tarnowa dr Ryszardowi Ścigale, lecz Kubie Kwaśnemu? Co go łączy z tą kandydaturą? Jakie są tego motywy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) alejaja :
a może środowisko sld-owskie mój drog Holmesie. a dzis o zgrozp!!!!! w Gazecie Wyborczej !!!!!! przeczytalem ze kandydatka pisu jest bezpartyjna :))))))))))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) do nowoczesne :
To, że obaj są z SLD i, że obaj najprawdopodobniej nie zostaną prezydentami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) milo :
właśnie słucham tego w ratach i jednego nie rozumiem bo juz drugi raz Ścigała zamiast odpowiadać sie odnosi do CZechowej i Kwasnego i zarzuca nierówne traktowanie dziennikarzowi a ja nie słyszę żeby on cokolwiek o kampanii mówił . prezydentowi niewygodne pytania kojarza sie tylko z konkurentami ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) Tarnów forever :
Do tej pory nie wiedziałem na kogo zagłosować. Teraz już wiem, że będzie to R. Ścigała. Merytoryczny, wie o czym mówi i czego chce. Ma mój głos w wyborach..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) tarnowianka :
Przyglądam się i przysłuchuję kampanii wyborczej i też mialam dylemat, teraz wiem, jedynym kandydatem jest Pan Ścigała. Dlaczego? Bo przede wszystki łączy rozsądek z praktyką , którą już zdobył. Rządzić miastem, a firmą to zasadnicza różnica. Pan Kwaśny jeszce za młody, a Pani Czech niestety merytorycznie bardzo słaba. Prezydent nie może się opierać tylko na uczuciach i co z miłości do nich na początku swojej kadencji zwolni i wymieni połowę pracowników?. Głosuję na Pana Ścigałę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) ja :
Po wysłuchaniu tej rozmowy jestem coraz bardziej przekonany, że R. Ścigała jest najlepszym kandydatem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) lucky luck :
Pan redaktor zadawał ptanie prawie 5 minut. Lichocka z debaty prezydenckiej została przebita!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) do lucky luck :
a potrafisz odróżnić rozmowę dwóch osób i jej zagajenie od debaty ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) AGA :
Prezydent Ścigała ma osobowość, inteligencja, prezencja, kultura osobista jest doskonałą wizytówką miasta. Natomiast ta sprawa z Horbacewiczem psuje jego kompetencje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) lucky luck :
A debata nie jest rozmową? Otóż jest. Przesłuchałem uważnie te rozmowe i jeszcze raz wywiad z Anną Czech. Ścigała odpowiadał na trudne pytania i wypadł świetnie.... Pani Czech dostała kilka plotkarskich tematów do skomentowania i wypadła fatalnie. Ale to tylko taka obserwacja z innej planety.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) jaga :
niezasadnie wysokie zadłużenie miasta, sprawa Horbacewicza, karygodne rozliczanie inwestycji (sprawa pewnego boiska), skwer Opałki, żenująco-błagalna kampania - tyle w temacie wizytówki miasta. ale może to wszystko można by jakoś wytłumaczyć, natomiast nie mogę mu wybaczyć tych okropnych, wielkich banerów na Wielkich Schodach i na Lwowskiej. Ochyda !!!!!! i to wrażenie, że patrzę na dwóch cwaniaczków, którzy pewni swego uważają Tarnów za swój prywatny folwark. nie, nie, nie dla arogancji władzy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) Jan Guty :
Urzędowo wiele pism było kierowanych do Pana Prezydenta i bez jego odpowiedniej do sytuacji reakcji. Mam nadal nadzieję że gdy dzisiaj przekazałem mu kompromitujący sposób zarządzania Spółką MPK przez odpowiedzialne za to osoby, podejmie słuszne decyzje. Niewątpliwie nagannym jest dopuszczenie do ruchu niesprawnego taboru MPK. Dzisiaj Panu Prezydentowi przekazałem wyrok Sądu wraz z uzasadnieniem i mam nadzieją iż zachowa się właściwie do społeczności miasta. Ja występuję otwarcie a nie na zasadzie braku otwartości, .zwłaszcza gdy dotyczy to sfery publicznych usług, których odpowiedni standard z ustawowego obowiązku ma zapewnić samorząd. Nie jest to temat wyborczy lecz nadal aktualny, bo już go można liczyć w latach. Mogę okazać dokumenty, na które skutecznie w czasie kadencji nie odpowiedział Pan Prezydent. Proszę też nie posądzać mie o frustracjęie, gdyż uzyskanie mandatu Radnego nie jest moim zasadniczym celem . Cel zasadniczy to otwartość i dialog publiczny w obszarze regół życia publicznego który kształtuje samorząd. numery ip komentujących

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) FB :
jedynym ratunkiem dla miasta jest Filip Bianche

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) Legalny Banita :
Gmina zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym powinna zaspokoić zbiorowe potrzeby wspólnoty m. in. w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Jak ma to zrobić tego w ustawie nie napisali. Nie napisali też nigdzie , że to muszą robić spółki miejskie. Proponuję sprzedać MPK i rozpisać przetagi na prywatnych przewoźników. Przynajmniej nie bedzie problemu z premiami przewyższającymi zysk spółki. O jakość będą dbali przedsiębiorcy, bo będą mogli stracić kontrakt, jeżeli nie wywiążą się z umowy należycie. Jest też druga strona medalu. Miasto bedzie miało spokój ze związkami zawodowymi. Jak to mówią i wilk syty i Manchester City.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) Legalny Banita wkurzony na wpychających się wszedz :
Panie Filipie litości. Już o tym kiedyś pisałem. Nie dobrze się robi z tą waszą nachalnością. Chcesz pan skomentować artykuł, to pan skomentuj , ale odrobinka pokory by się przydała. Nie uważa pan, że to zalatuje .... hmmmm ... dziecinadą? JEDYNYM RATUNKIEM? Czy pan nie robi kuku swojemu koledze Jakubowi Kwaśnemu? Przecież to on ma być jedynym ratunkiem. Może byście to między sobą uzgodnili.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) fakty czy insynuacje :
Jeżeli Komitet Wyborczy Kocham Tarnów podaje w swych ulotkach informacje, że w ciągu ostatnich lat bezrobocie wzrosło o 30%, przeciętne wynagrodzenie jest o 200 zł niższe od średniej małopolskiej, poziom życia kształtuje się na 19 miejscu w Małopolsce, a dochody własne miasta pokrywają zaledwie 47% jego wydatków, to należy sprawę wyjaśnić w trybie wyborczym. Skąd mają takie dane? A może to manipulacja bez pokrycia? Sprawa wymaga wyjaśnienia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) do lucky luck :
debata na którą sie powołujesz trwała chyba 45 minut, pytania zadawało dwóm kandydatom trzech dziennikarzy na 3 albo 4 różne tematy. poza dyskusjami w jakie weszła pani Olejnik nie było żadnej interakcji między uczestnikami trudno nazwać taką debatę rozmową. zarówno prowadzący jak i kandydaci musieli być poddani rygorom czasowym co też skutecznie zabija możliwość normalnego rozmawiania to znaczy zbudowania tez do ich dyskusji i potem ich obrony. dlatego nie pitol mi, że debata w takiej formie jest rozmową bo nie jest. To odpytywanie. Co do porównań też słuchałem wywiadu z Czechową i trwał chyba tylko niecałe pół godziny. Tylko pierwsza czesc rozmowy ze Scigala trwała ponad 40 minut. NIe oceniam merytorycznie odpowiedzi kandydatki ale z czego niby więcej niż to zrobili mieli ją spowiadać dziennikarze ? Sama nie chciała nawet pisnąć słowa o programie co i nie dziwne bo to był chyba początek września dopiero. Jak zostanie prezydentem to ją będą mogli za 4 lata przesłuchiwać w podobny sposób jak Ścigałę . przez bite dwie godziny jak chce intarnet w przypadku urzedującego prezydenta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) woytek60 :
wszystko swietnie rozwoj i tak dalej.tylko niech ktos mi wytlumaczy dlaczego miasto potencjlnie drugie w malopolsce zajmuje zajmuje w rankingu 19 miejsce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) milo :
jest to pytanie w wywiadzie o ile pamiętam Ścigała próbuje to tłumaczyć posłuchaj . Moim zdaniem średnio mu to wyszło bo w taki sposób można podważać sensowność każdego rankingu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2010) wyborca :
a ja już wiem, że Ścigałę nie zagłosuję. Totalnie olał inwestycje w pewnej dzielnicy Tarnowa. PD pewnie domyśla się o czym piszę. Kasy ponoć nie było ale im bliżej wyborów kasa na remonty pewnych ulic się jakimś dziwnym trafem znajdowała. Oczywiście chodzi o ulice i chodniki w samym centrum. Prezydent Ścigała peryferia odległe o 3, 4 km ma w du.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) do wyborca :
Napisz o co co Ci chodzi, a nie piernicz o pewnej dzielnicy? Konkrety, panie konkrety!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) kika :
Ha! no nie wiem tu można posłuchać Scigały , jak mówi o swoich planach. WIELKI PEWNIAK, ale czy na pewno: http://tarnow.naszemiasto.pl/a rtykul/651264,wybory-2010-posl uchaj-debaty-prezydenckiej,id,t.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) badacz nostradamusa :
Szanowni Państwo, znalazłem ciekawą centurię Nostradamus. Jestem pewien, że dotyczy ona Waszego miasta i bieżącego roku. Oceńcie sami... : Gdy suma lat osiągnie 30, a bliźniak stanie się jedynakiem, 21 dnia miesiąca gdy dęby zrzucą liście, w mieście ciepła staną przed sobą: siostra słowaka, elegant i kokon. Z kokona pchła miast motyla wyleci. Siostra słowaka w cieniu nosa pozostania. Elegant błyszczeć będzie jeszcze 4 zmiany liści dębu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) 40 plus :
Innowacje głupcze !!! Chciało by się parafrazując inne słynne zawołanie ...głośno zawołać. Największe zaniedbanie Pana Ryszarda i instytucji z Tarnowa to brak inwestycji czy zachęty dla tego typu inwestorów... Nie potrzeba hektarów , bo innowacje to wiedza i ludzie , ... , ale to WIELKI BIZNES czyli pieniądze... dobrze płatne miejsca pracy a tymczasem : a/ Pan Gotfryd bieda i kompromitacja urzędu ...nic nie zrobił ! b/ TARR - spojrzenie na stronę www.tarr.tarnow.pl, co reklamuje Agencja Rozwoju -kursy tańca ??? święto gulaszu ??? paradę konną w Klikowej ??? c/Klaster Przemysłowy - ile nas kosztował , ile dał miejsc pracy, ile firm wprowadził , dlaczego zamiast najtańsze ma najdroższe nieruchomości ??? d/ PWSZ - przeciętna uczelnia z Rektorem 1 raz w tygodniu, miliony inwestowane w campus nie zderzają się z kadrą i poziomem uczelni.... a szkoda... e/ itd.. itp... szkoda , że menadżer Ryszard okazał się mało innowacyjnym Prezydentem. W wywiadzie to potwierdza, bo chwali się inwestycjami wyłącznie w kosztochłonną infrastrukturę potrzebną lecz wyłącznie przynoszącą koszty a brak zrównoważenia tych kosztów nowym innowacyjnym biznesem.... tyle na dzisiaj bo w sobotę trzeba też odpocząć miłego dnia :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) 40 plus :
I Żeby była jasność Pan Ryszard to obecnie jedyny rozsądny kandydat na kolejną kadencję... Może mu tylko pro publico bono dokręcić śrubkę od dziś a nie dopiero przed końcem kadencji.... jak to się dzieje obecnie.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) nictylkokampania :
1 primo : nieustanne wklejanie tego samego tekstu to kampania wyborcza jednego z kandydatów 2 primo : pisanie non stop o tym samym (mpk) ewidentnie swiadczy o jakies chorej akcji, zero komentarza do artykulu tylko non stop to mpk impk. artykul o jednym a komentarz zawsze o mpk. no to jak mamy miec takich monotematycznych radnych to dzienks. 3 primo sa naprawde inne medoty promowania wlasnej osoby a nie ciagle wklejanie tego samego tekstu 4 primo straszenie ludzi rejestrowaniem ip swiadczy o dziwnym podejsciu do zycia , nic tylko straszyc!!! ludzie maja dosc straszenia ludzie chca normalnie zyc, a tak wogole ludzie juz pokazuja co mysla o partii co caly czas straszy ---16do 19 procent poparcia przy leniwym rzadzie najwiekszej partii opozycyjnej to wstyd. kiedys w pisie byla pani Zyta , pan Sikorski , Religa , Kluzik ale tez byli Ziobro , Kurski czy Blaszczak teraz zostala 1 opcja to pojscie w sekte. odrzucajac madrych ludzi i sprawnych fachowcow a skupiajac sie na mocno wreczordynarnie prawicowych pogladach ta partia tonie. wroccie do dawnych czasow kiedy mieliscie mnostwo pomyslow na Polske kiedy ludzie wam ufali przestancie straszyc i biegac jak jacys sredniowieczni wiesniacy z pochodniami. siwiat na to patrzy i smieje sie , osmieszacie Polske. tez uwazam ze katastrofe smolenska trzeba wyjasnic a oddanie sledztwa Rosji bylo naganne ale ludzie nie takimi metodami mamy XXI wiek!!!!!!! hello!!!!!!!!!!!! wiecej rozumu mniej jady zacieklosci i prostactwa a napewno znow zaczniecie rosnac w sadazach. bo jezeli przy tym srednim rzadzie nie bedziecie potrafili sie odbudowac to czeka was los lumpenploretariackiej samoobrony i ultra katolskiej lpr. moze ten stary alkoholik byly prezydent mial racje. NIE IDZCIE TA DROGA!!!!!!!!! olejcie skrajnosci olejcie frustratow pokazcie ze jestescie godnym rywalem dla PO!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) pino :
a ja w d...pie mam te wybory!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) do 40 plus :
Jesteś mądrym człowiekiem, ale ten portal nie jest dla Ciebie. To jest pisowski portal (dlatego straszenie rejestracją IP) i służy do naparzania się pomiędzy oszołomami pisowsko-solidarnościowymi a normalnymi ludźmi. Dlatego w kółko jest tu temat MPK, bo poświatowski ma z jakiś nieznanych powodów obsesję na tym punkcie - być może coś go opętało - może diabeł, albo guty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) 40 plus :
Trzeba nieść kaganek nawet na tym portalu..... :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) vohj :
a pewno, że kaganek to dobra rzecz ale tu niektórym przydałby się również kaganiec :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) nie dla polityki :
Nie róbmy polityki - budujmy mieszkania. Nie róbmy polityki - budujmy wały przeciwpowodziowe. Nie róbmy polityki - budujmy nowe miejsca pracy. Nie róbmy polityki - budujmy przychodnie lekarskie. Nie róbmy polityki - budujmy nowe drogi i obwodnice. Nie róbmy polityki - budujmy zgodę narodową. Nie róbmy polityki - budujmy patriotyzm, tolerancję i szacunek dla tradycji narodowej. Nie róbmy polityki - budujmy nowoczesne miasto przyjazne ludziom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) racjonalny mieszkaniec :
Przykro było patrzeć na Panią Czech w trakcie dwóch debat (radiowa i telewizyjna) - wypadła bardzo blado i słabo!!!! Pokazały one natomiast że Tarnów ma tylko dwóch równoważnych kandydatów: Ścigała i Kwaśny! Z tych dwojga stawiam na Kwaśnego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) Jan Guty :
Diabłem nie jestem i nic mnie nie opętało. Faktem jest że doszło do przewozu ludzi niesprawnym taborem, jak również to że informowałem o tej sytuacji organy Spółki, w tym Pana Prezydenta. Ale ze względu na to, iż nie uzyskałem przez blisko miesiąc informacji o zajęciu stosownego do sytuacji stanowiska przez poinformowanych - zgodnie z obywatelską zasadą i wypełniając statutowy obowiązek zgłosiłem ten problem do Prokuratury Tarnowskiej. A prokuratura po podjętych procedurach, oraz realizując wniosek Zarządu Spółki że zawiadomienie było nie zasadne i go pomówiłem - uzasadniając że jednoosobowy Zarząd Spółki reprezentowany przez Pana Jerzego Wiatra nie jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuację, wniosła w stosunku do mojej osoby oskarżenie. Mam prawomocny wyrok który mnie od tego oskarżenia uniewinnia i stwierdza że faktycznie przewożono ludność niesprawnym taborem. Oprócz tego w aktach sprawy jest stwierdzone na podstawie opinii biegłych sądowych, że jestem osobą w pełni odpowiedzialną i świadomą za swoje czyny. W zwiazku z powyższym nadal ponawiam apel do Pana Prezydenta jako że jednoosobowo reprezentuje Spółkę miejską, by Tarnowianom wyjaśnił przyczyny powstania sytuacji przewozu ludności Tarnowa niesprawnym taborem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
Jakub jest ok. ale..... nie będzie teraz preziem Tarnowa..... Zostanie posłem kolejnej kadencji semju :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) brat moskal i socjaldemokrata nie na prochach :-) :
a ten powyżej już jest bardzo nudny.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) nikt :
\"Uwielbiam Pana Prezydenta i jego ekipę\" A swoją drogą.... ciekawi mnie jak to się dzieje, że wszyscy Ci Państwo przemieszczają się z prędkością światła z imprezy na imprezę (które zresztą sami sobie organizują, a potem fotograficzne relacje umieszczają na swoim portalu). Kiedy na to wszystko znajdują czas i czy nie za mocno ich to absorbuje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) Do do 40 plus :
Każdy portal rejestruje adresy IP. Nie zauważyłem też , aby inTARnet.pl kogokolwiek tym straszył. Myślę, że inTARnet.pl jedynie uprzejmie informuje, szczególnie „normalnych ludzi”, o rejestrowaniu adresu IP, bo „oszołomy pisowsko-solidarnościowi o tym wiedzą.SMAFIOO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) qweert :
Polityka zawsze miała i ma pewne akcenty dlatego trzeba szukać odpowiednich osób na dane stanowiska, ostatnio natknąłem się na wartą uwagi kandydaturę do rady sejmiku na lokalnym forum. http://www.zakliczyn .vcity.pl/Forum/tabid/27575/fo rumid/2901/tpage/1/view/topic/postid/230834/Default.aspx#230928 Zachęcam do zajrzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) qweert :
http://www.zakliczyn.vcity.pl/ Forum.aspx

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) qweert :
[url=http://www.zakliczyn.vc ity.pl/Forum.aspx[/url]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2010) HET :
Moja miłość do Mościc nie jest nabyta, lecz przekazana. Moi Przodkowie Współtworzyli Mościce-Zakłady Azotowe. Dlatego ja mam obowiązek zapytać:-Jaka jest teraźniejszość i przyszłość PARKU IM. EUGENIUSZA KWIATKOWSKIEGO w Mościcach.?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2010) ośla ława :
Kto jest za powrotem do starych, dobrych czasów pochodów pierwszomajowych i bardziej postępowych parad równości, za in vitro i in puppo, za wyprzedażą za bezcen rodzimych sreber, za kpieniem z świętości narodowych i religijnych, za aborcją i eutanazją, za emigracją za chlebem, za wulgaryzacją kultury i laickim fundamentalizmem? - ręka do góry. Do ośle ławy marsz. Repetytorium.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2010) brat moskal i socjaldemkorata nie na prochach :-) :
oczywiście jestem za...... i przeciw... i dorzuciłbym jeszcze skrajny analfabetyzm, rozpasane kleryklane brzuchy i karbowego....... acha dodałbym jeszcze , że jestem za , wielką , sanacyjną emigracją za chlebem ...... :-) Uczyć się , uczyć historii ....... .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2010) horeszko :
Prezydenturę Ścigały oceniam dobrze i sądzę że po kolejnym wyborze będzie jeszcze lepiej. Zagłosuję na Ścigałę bo chcę żeby Tarnów nadal był modernizowany, a jednocześnie nie chcę by przyszedł ktoś nowy (np p.Czech) bo rozpocznie się wymiana stołeczków i niekoniecznie lepsi zastąpią dobrych. Oczywistym jest że taka zawierucha szkodzi a nie poprawia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2010) dżony dżi :
haj gajs. ja kom bek from amerika do naszego bjuty city Tarnof. chce wam powiedzec ze aj napisze leter do presiedent!!! po ten jers in amerika aj jestem szoking . aj jade from warsawa do moja lwoska strit. juz prawie jestem a tu mi jak nie jakies big szop wyskoczy . aj mysle co jest? ale aj jade dalej a tu nagle łan tu oł gad ronda. łer moje skrzyzowania? mysle ze pojade na pkp . od razu przypomne sobie maj tarnow. a tu ?????? oł maj gad!!!!!!! noł noł!!!!! to nie jest maj pkp!!!!! aj dont lajk dis!!! noł aj wracam do domu i napisze leter!!! wracam do apartment a tu sasiadka mowi ze teatr niuł bedzie. oł noł aj chce moj stary tarnow. aj sie gubie in dis niuł sity oł noł. pisze leter!!!! mało hartatak aj nie dostał!!!! fenk gajs ij low ju!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-11-2010) mieszkaniec :
Za Gazetą Krakowską R.Ścigała \"... mamy zaplanowane w mieście lokalizacje parkingów wielopoziomowych ale nie powiem gdzie by nie narazić się na protesty mieszkańców...\" To prawdziwy Ścigała!!!! Tak zrobił ze stacją benzynową, skrzyżowaniem na Gumiskach i tak będzie dalej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-11-2010) też mieszkaniec :
I dobrze, że nie powie. Jakby teraz powiedział, chociaż jeszcze nie ustalono dokładnego miejsca, to by od razu wszyscy z planowanych lokalizacji zaczęli się rzucać. W taki sposób to by nic w mieście nie było.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-11-2010) komuch :
Mając fundusze z Unii i od Marszałka województwa każdy z nas i ja i Ty byłby takim samym prezydentem jak Ścigała.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-11-2010) Za rozwojem :
Te fundusze trzeba umieć pozyskać. A żeby je pozyskać to trzeba napisać dobre wnioski. Jak widać miasto pod rządami Ścigały robi to bardzo dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-11-2010) Tylko Tarnów :
Ksiądz profesor Michał Heller powiedział: \"Tarnów potrzebuje dobrego organizatora z wyobraźnią, dlatego jestem za Ścigałą.\"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2010) Bart :
Anna Czech boi się debat. Wczoraj znowu nie pojawiła się na debacie. Tym razem debacie Klubu Tarnowskiego i Gazety Krakowskiej. Kompletny brak szacunku dla organizatorów, pozostałych kandydatów i obywateli naszego miasta!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2010) obejrzyj debate z TV :
http://www.youtube.com/user/de bata39#p/u/4/I67trSeA7lo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2010) wiem dobrze :
Ryszard Ścigała jest najlepszym kandydatem - on wybra wybory!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2010) Polish International Shoes- PIS :
nie głosujesz na pis stawiasz się w roli buta . Tak tak nie oddasz im głosu to jesteś dla nich równie ważny jak buty!!! Think about it .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2010) powrócił emigrant :
Ja też wiem dobrze , że on wybra wybory, ale ona w y g r a wybory. A to jest zasadnicza różnica. Wy nas wybierzcie, a my już za was porządzimy, jak trzeba. Będzie w Tarnowie raj na ziemi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2010) Kuba na szefa SLD :
Wybory, wyborami, ale Kuba się marnuje w tym grajdziole. On powinien jak najszybciej wypłynąć na szerokie wody i skasować Kostka Napierstkiego i poprowadzić krajowe SLD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2010) Adamus :
Prokuratura sprawdza rejestrację list PiS w Tarnowie 16.11.2010 Krak owska prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające w sprawie procesu rejestracji list kandydatów PiS do Rady Powiatu Tarnowskiego - poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Pięć osób zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy rejestracji list kandydatów PiS do Rady Powiat Pięć osób zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy rejestracji list kandydatów PiS do Rady Powiat W toku postępowania prokuratura wystąpiła do delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnowie i zarządu okręgu PiS w Tarnowie z prośbą o przekazanie informacji. Pięć osób, w tym trójka posłów: Michał Wojtkiewicz, Barbara Marianowska i Jacek Pilch, zawiadomiło tarnowską prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy rejestracji list kandydatów do Rady Powiatu Tarnowskiego. Prawo miała złamać - według autorów zawiadomienia - pełnomocniczka Komitetu Wyborczego PiS dla powiatu tarnowskiego Lucyna Malec poprzez wykreślenie części kandydatów i wpisanie w ich miejsce innych nazwisk. Na liście nie znalazł się m.in. starosta tarnowski Mieczysław Kras. Jest natomiast córka pełnomocniczki. Drugie zawiadomienie złożone w prokuraturze dotyczy możliwości współudziału w rejestracji listy kierownika biura poselskiego posła PiS Józefa Rojka. Tarnowska prokuratura wystąpiła o wyłączenie jej z prowadzenia tej sprawy, by nie narazić się na zarzuty braku obiektywizmu. Sąd Apelacyjny wskazał Prokuraturę Rejonową dla Krakowa Podgórza do prowadzenia jej. (PAP) Źródło: http://www.t vp.pl/krakow/aktualnosci/spole czne/prokuratura-sprawdza-rejestracje-list-pis-w-tarnowie/3350238

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-11-2010) taka prawda :
a niby tacy prawi i sprawiedliwi. tylko czemu na krzywy ryj co niektórzy \"prawi i sprawiedliwi\" na słupach TCKu sie wieszają. Kradna wykupioną powierzchnie innym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-11-2010) kreatorzy i statyści :
Jak właściwie określić statystów Mirów, Zdzichów, Paligłówków, Niesiołów, aby nie urazić ich ambicji? Naiwność, premedytacja, klientyzm, głupota, uczciwość, prawda, sprawiedliwość?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-11-2010) do Adamusa :
Brawo Brawo Brawo!!! Ryba psuje się od góry i prawda o pise też od góry się ujawnia. Jarosław pokazał prawdziwą twarz i nasi lokalni pisowcy też - obrzydliwa dla mie jest ta pisowska organizacja...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2010) ormowiec :
SCIGALA jest dobry ma doswiadczeni Pani z PIS tez ele ten Kwasny //cytryna// on tylko idzie NA KASE obiecuje glupoty TARNOWIANOM/ //SZYBKIE DUZE PIENIODZE/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2010) Jean Pierre Dolisch :
Szanowni Państwo, jeszcze raz przypominam o ciekawej centurii Nostradamusa jaka dotyczy Tarnowa i tych wyobów. Jestem absolutnie pewien, że wynik wyborów jest już przesądzony, tj. wybra Pan Ścigała. Proszę przeanalizujcue to sami: Gdy suma lat osiągnie 30, a bliźniak stanie się jedynakiem, 21 dnia miesiąca gdy dęby zrzucą liście, w mieście ciepła staną przed sobą: siostra słowaka, elegant i kokon. Z kokona pchła miast motyla wyleci. Siostra słowaka w cieniu nosa pozostanie. Elegant błyszczeć będzie jeszcze 4 zmiany liści dębu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2010) Jean Pierre Dolisch :
Szanowni Państwo, jeszcze raz przypominam o ciekawej centurii Nostradamusa jaka dotyczy Tarnowa i tych wyobów. Jestem absolutnie pewien, że wynik wyborów jest już przesądzony, tj. wybra Pan Ścigała. Proszę przeanalizujcue to sami: Gdy suma lat osiągnie 30, a bliźniak stanie się jedynakiem, 21 dnia miesiąca gdy dęby zrzucą liście, w mieście ciepła staną przed sobą: siostra słowaka, elegant i kokon. Z kokona pchła miast motyla wyleci. Siostra słowaka w cieniu nosa pozostanie. Elegant błyszczeć będzie jeszcze 4 zmiany liści dębu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2010) do dżony dżi :
takie kozen i take szreiben to ich du w dupen szturken, ja paniatno

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2010) ubaj :
Oj przydałby się artykuł o przekrętach w MPK o prezesie W przyniesionym przez PO w teczce i V-ce prezesie G z ciekawą przeszłością

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2010) pierdolnięty :
na prawdę? a co się stało w MPK, bo pierwszy raz słyszę. jak dotąd była cisza w tym temacie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl