Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Magistrat próbuje przełamać niechęć rodziców    -   29/11/2010
Ankieta dla pięciolatków
Rodzice pięcioletnich dzieci otrzymali ankiety, w których anonimowo mogli się wypowiedzieć na temat zamiaru posłania swoich dzieci do szkoły już od przyszłego roku. „To forma dialogu z rodzicami i element przygotowań, jakie z myślą o sześcioletnich uczniach poczynił Wydział Edukacji tarnowskiego magistratu. Formularze są właśnie opracowywane” - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Tarnowa, zatytułowanym „Ankiety dla pięciolatków czyli przygotowanie najmłodszych do szkoły”.

Ogloszenie

Wypełnione ankiety mają posłużyć do zdiagnozowania wiedzy i nastawienia rodziców w sprawie posyłania sześciolatków do szkół, a także wskażą kierunki działań, które będą mogły podjąć szkoły, by zapewnić większy komfort dzieciom i ich rodzicom.
Rodzice odpowiadali na pytania dotyczące chęci posłania swoich dzieci do szkoły już w przyszłym roku, stopnia gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole, stopnia przygotowania tarnowskich szkół do przyjęcia młodszych dzieci.
W ostatniej z tych kategorii rodzice mogli wypowiedzieć się na temat trafności programu nauczania dla klasy pierwszej, przewidywań w zakresie stopnia opieki sprawowanej nad dzieckiem, oceny czasu, w którym sprawowana jest opieka w szkole, a także wyposażenia szkół w meble, pomoce i place zabaw odpowiednie dla sześcioletnich dzieci.

”Liczba sześciolatków w tarnowskich szkołach wzrasta. W roku szkolnym 2009/2010 edukację rozpoczęło dwudziestu najmłodszych uczniów. Obecnie na szkolne zajęcia w Tarnowie uczęszcza ich blisko sześćdziesięciu.” - chwali się tarnowski magistrat.

Komentarz
Przypomnijmy – na temat przeforsowanej w Sejmie przez PO inicjatywy posyłania sześciolatków do szkół (promowanej przez "naszą" posłankę Urszulę Augustyn) negatywnie wypowiadało się publicznie wielu ekspertów, w tym także i samych dyrektorów szkół i nauczycieli; pomysł ten po wielokroć krytykowaliśmy również my, m.in. jako inicjatywę mającą tak naprawdę ratować upadający system emerytalny (wcześniejsze rozpoczęcie „nauki” - dłuższa praca). Jak dotąd rodzice wobec pomysłu jeszcze głębszej ingerencji w to, jak mają wychowywać własne potomstwo (patrz także: „antyprzemocowa” ustawa) głosują „nogami” i nie mają zamiaru korzystać z „dobrowolności” posyłania swoich sześcioletnich pociech do szkoły. Stąd też i rozpaczliwa inicjatywa magistratu, mająca wyraźnie, w moim odczuciu, na celu „wykazanie inicjatywy” i poprawienie kompromitującego wskaźnika. Jednak w 2012 roku zacznie obowiązywać przymus posyłania sześcioletnich dzieci do szkoły. Jedyną furtką i drogą ratunku dla dzieci i rodziców broniących się przed indoktrynacją „milusińskich” w myśl socjalistycznej zasady „wszystkie dzieci nasze są” , rodziców uznających, że nie chcą odbierać swoim synom i córkom dzieciństwa, ich pociechy są za małe, a szkoła nieprzystosowana – jest wystaranie się o odpowiednią opinię psychologiczną.
Z głupimi przepisami trzeba walczyć każdą legalną metodą a w ostateczności stosować bunt obywatelski. Przymus posyłania sześciolatków do szkoły jest bowiem ewidentnym zamachem na wolność obywateli.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.81 % (1087)
  jestem za 38.86 % (785)
  nie mam zdania 7.33 % (148)
Wszystkich głosów: 2020
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(30-11-2010) gaga :
brawo PO - po sobie widzicie jacy z was niedouczeni ludzie - poślijmy 4latków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2010) eee tam :
We Francji podobny system działa od lat i efekty są dobre. No, chociaż tam program i szkoły są do tego perfekcyjnie przygotowane.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2010) jmax :
takie systemy istnieja w wiekszości cywilizowanych krajów, u nas sie zaczyna, więc musi się to wszszystko docierać, przynajmniej przez 2-3 lata, za 5 lat nikt o tym nie wspomni, jak nikt już nie wspomina o gimnazjach....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-11-2010) maj :
wspomnijcie sobie, przeciwnicy projektu, chocby opory przxed swiatlem elektrycznym itp zmianami, ktore przychodza ze krajow o wyzszej cywilizacji. Naj[ierw strach, jak tej Kargulowej/Pawlakowej babki przed elektryka, a w kolejnym pokoleniu wspomina sie to z smiechem, To typowy objaw ludzi lekliwych przed nowinkami: ruchome schody, kasa fiskalna, internet, wolnosc slowa, slowa krytyki pod adresem ksiezy etc. Spoko - sie uspokoi. Ale co intarnet i MP najudza, to im nikt nie odbierze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2010) gaga :
ludzie czy wy tego nie widzicie że nie chodzi tu o dzieci a o nauczycieli - onii nie mają kogo uczyć przy niżu jaki jest od kilkunastu lat

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-12-2010) podżegacz :
tak tak , we Francji efekty są wręcz olśniewające . Reformy nie muszą być trudne. Mogą być radosne twierdzi Gowin . Polityk \"wierzy\" , że jeśli uda się przekonać społeczeństwo do pomysłu na Polskę, jaki ma jego partia, to nie jest jej w stanie zagrozić nikt, włącznie z Januszem Palikotem i Joanną Kluzik-Rostkowską. , a więc mamy teraz czas radosnego oczekiwania .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-12-2010) KArol :
Do eee tam: sam zapewne widzisz, jak Francja zdobywana jest przez imigrantów wyznawców Allacha . Do maja: nowinki przynoszą same dobre konsekwencje, wystarczy wspomnieć tylko coraz bardziej powszechną niechęć do chodzenia do szkoły, która skutkuje wyrokami sądowymi i umieszczeniem w ośrodkach socjoterapii. Specjaliści od wychowania przedszkolnego wiedzą, że pozytywne skutki wczesnej nauki mogą byc osiągnięte tylko wtedy, gdy dziecko osiągnie tak zwaną "dojrzałość szkolną", która przeważnie osiągana jest w wieku 7 lat. Dlatego tyle kombinacji przy programach edukacji wczesnoszkolnej. Bez osiągnięcia "dojrzałości" dziecko nie dysponuje aparatem myślenia abstrakcyjnego, co powoduje niezdolność opanowania zasad ortografii (stąd róznego rodzaju pleniące się dys-funkcje) oraz nie jest zdolne zrozumieć matematyki. Deficyty i złe wyniki w nauce sprzyjają powstawaniu nerwic szkolnych. Pani poseł Augustyn jest filologiem, więc najpierw powinna przyswoić sobie wiedzę z tego zakresu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl