Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejna interwencja w związku ze skandalicznymi rozstrzygnięciami konkursowymi Narodowego Funduszu Zdrowia    -   27/1/2011
Poseł M. Wojtkiewicz w sprawie NFZ
7 stycznia do Ministra Zdrowia wpłynęło zapytanie poselskie posła Michała Wojtkiewicza (PiS) w sprawie negatywnych wyników rozstrzygnięć konkursowych NFZ Oddział w Krakowie w stosunku do poradni prowadzących działalność w zakresie opieki zdrowotnej na terenie powiatu tarnowskiego. Treść zapytania publikujemy poniżej.

Ogloszenie
>

”Szanowna Pani Minister! W wyniku rozstrzygnięć konkursowych NFZ Oddział w Krakowie z dnia 16 grudnia 2010 roku w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej zlikwidowano poradnie specjalistyczne na terenie Gminy Zakliczyn działające w ramach NZOZ „Centrum Zdrowia” s.c. w Zakliczynie. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu NFZ z dnia 22 grudnia 2010 roku w zakresie świadczeń stomatologicznych nie uwzględniono zabezpieczenia dla ww. usług dla znacznej części gmin Powiatu Tarnowskiego.
Ponadto od dnia 15 grudnia 2010 roku w wyniku unieważnienia postępowania konkursowego brakuje zabezpieczenia udzielania świadczeń z zakresu położnictwa, ginekologii i neonatologii w Gminie Tuchów w Powiecie Tarnowskim.
Powyższe wyniki rozstrzygnięć konkursowych dla Powiatu Tarnowskiego budzą niezadowolenie, rozczarowanie oraz poważne obawy o dostępność pacjentów do służby zdrowia. W wielu przypadkach dostęp do świadczeń specjalistycznych został całkowicie uniemożliwiony.
W związku z powyższym proszę o wyjaśnienie powyższych decyzji oraz przyczyn braku dostępności pacjentów wielu gmin Powiatu Tarnowskiego do poradni specjalistycznych.
Z poważaniem,
Poseł Michał Wojtkiewicz
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.83 % (1088)
  jestem za 38.84 % (785)
  nie mam zdania 7.32 % (148)
Wszystkich głosów: 2021
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(27-01-2011) Lekarz :
A gdzie jst ta mądra Augustyn ? Teraz niema tej posłaniki? schowała głowe w piask bo dotyczy jej kolesiów z PEŁO? nie coc zrobi wreszcie dla mieszkańców Powiatu i Tarnowa bo do tej pory nic kompletnie nic nie zrobiła !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) xxx :
Faktycznie, posłowie PO cos cicho siedzą. Inna sprawa, że Pan Poseł ujął się tylko za prywatnymi placówkami. Todziwne, bo PIS przecież nienawidzi prywatnej służby zdrowia!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) lelek :
prywatna, nieprywatna, teraz ważne by była...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2011) meser :
wypowiada się lekarz i analfabeta w jednym ; dziwne ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl