To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Warsztaty Tańca Współczesnego w Mościckim Centrum Kultury (CSM)    -   15/2/2011
Festiwal Teatrów Tańca – zapisy na warsztaty
Przypominamy: jeszcze tylko do 17-go lutego trwają zapisy na warsztaty tańca współczesnego organizowane początkiem marca w Mościckim Centrum Kultury (od nowego roku CSM) w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Zajęcia poprowadzą zawodowi tancerze i choreografowie - Marta Pietruszka i Eryk Makohon. Efektem finalnym warsztatów będą dwa spektakle zaprezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu w październiku 2011 roku.

Ogloszenie

”Zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy do tej pory przynajmniej w podstawowym zakresie, zetknęli się z tańcem współczesnym, baletem lub gimnastyką artystyczną. Utworzymy dwie grupy, realizujące autorskie programy pod opieką choreografa.
Liczba miejsc ograniczona! (W przypadku większej ilości zgłoszeń podczas pierwszych zajęć zostaną wybrani najlepsi tancerze). Jednorazowo zajęcia potrwają 5 godz. lekcyjnych tj. 3.45 minut (w tym przerwy)”
- piszą organizatorzy.
Zainteresowani warsztatami powinni uzupełnić kartę zgłoszeniową i odesłać ją na adres scena_otwarta@mck.tarnow.pl do 17 lutego 2011r. Karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie www.mck.tarnow.pl.
Koszt uczestnictwa: 100 zł/osoba (możliwe raty).

W ramach zajęć:
- 60 godzin warsztatów w dwóch grupach, początek 4 i 5 marca (zajęcia potrwają od marca do września, z wyłączeniem wakacji, w sumie 12 spotkań, efektem finalnym będzie spektakl pokazany podczas MFTT SCENA OTWARTA)
- ubezpieczenie,
- karnet upoważniający do udziału we wszystkich zdarzeniach organizowanych, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA.

Grupa I – zajęcia w soboty (rozpoczęcie około godz. 12.30)
Prowadzenie: Marta Pietruszka - tancerka, choreograf, pedagog, prekursorka tańca współczesnego w Polsce. Wykładowca wielu warsztatów w Polsce.
Wieku uczestników: od 15 lat do 25 lat
Rozpoczęcie: 5 marca 2011r.,
Praca warsztatowa - grupa I:
- prace na podłodze (floor work),
- praca na środku sali - użycie ciężaru ciała, zawieszenia, praca poza pionem, wytracanie równowagi i utrzymanie równowagi
- improwizacja,
- tworzenie ruchu-praca na bazie improwizacji, tworzenie fraz ruchowych, gestów i ich przekształcanie, użycie muzyki lub świadomy wybór pracy w ciszy,
- ustawianie kolejności spektaklu-składanie poszczególnych części - użycie konkretnej ścieżki dźwiękowej,
- praca nad techniką - czyszczenie poszczególnych części spektaklu i fraz ruchowych,
- praca na scenie poznanie zasad sceny, omówienie świateł,
- przebieg spektaklu wraz ze światłami, poprawki omówienie.

Grupa II zajęcia w piątki (rozpoczęcie około godz. 17.30)
Prowadzenie: Eryk Makohon - zawodowy tancerz, choreograf, scenograf, pedagog. Tancerz Teatru Tańca DF oraz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Wykładowca wielu warsztatów w Polsce. Wiek uczestników: od 18 lat do 35 lat
Rozpoczęcie: 4 marca 2011r.,
Praca warsztatowa - grupa II:
- doskonalenie techniki tańca współczesnego,
- pęd,
- policentryzm ruchowy,
- zawieszenie, zasada opozycji,
- kontrast wynikający z użycia napięcia ruchowego i rozluźnienia,
- wykorzystanie ciężaru ciała,
- doskonalenie świadomości ciała i w efekcie uzyskanie podstawowych umiejętności pozwalających na wykorzystanie elementów techniki tańca współczesnego i tańca fizycznego w pracy nad spektaklem.
Innym aspektem warsztatów będą elementy interpretacyjno-aktorskie i wypracowanie tak zwanej prawdy ruchowej i emocjonalnego impulsu do ruchu.
Warsztaty ze względu na wykorzystanie także warstwy emocjonalnej i pracę w oparciu o dojrzałą samoświadomość skierowane będą do licealistów, studentów i osób dorosłych, które wcześniej miały, choćby minimalny kontakt z tańcem.
Powstały w wyniku pracy spektakl ze względu na swój projektowy charakter opierać się będzie na możliwościach i predyspozycjach grupy.

 Szczegóły na stronie www.mck.tarnow.pl pod numerami: 14 633 46 03, 14 633 46 21, 667 533 808.

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz ze środków Województwa Małopolskiego. Fundusze Europejskie dla Małopolski.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl