To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnowscy parlamentarzyści PO i PIS o własnych projektach uregulowań prawnych    -   13/3/2011
Posłowie o nowych aktach prawnych
Posłowie rządzącej PO (posłanka Urszula Augustyn) i opozycji (Edward Czesak i Józef Rojek) w ostatnich dniach wykazali w Tarnowie sporą aktywność, jeśli chodzi o nagłaśnienie ważnych - według nich - działań i projektów rządu i parlamentu. Posłowie PiS zaprosili dziennikarzy, aby poinformować o własnym projekcie dotyczącym zastopowania procesu zamykania placówek oświatowych. Krytykowali też pewien - ich zdaniem groźny i świadczący o dramacie finansów publicznych - pomysł ministra Rostowskiego. Z kolei posłanka Urszula Augustyn przybliżała założenia (krytykowanej przez reprezentantów wszystkich środowisk uczelnianych) nowej ustawy o szkolnictwie wyższym oraz projektu nowego Systemu Informacji Oświatowej, który krytykował w liście otwartym poseł Kazimierz M.Ujazdowski.

Ogloszenie
Posłuchaj, co o zamykaniu szkół w kraju oraz projekcie Ministra Finansów, który proponuje od przyszłego roku drastyczne ograniczenia w zadłużaniu się samorządów mówią posłowie Edward Czesak i Józef Rojek (PiS) :Posłuchaj, co o nowej ustawie o szkolnictwie wyższym mówi posłanka Urszula Augustyn (PO) i jak odpowiada na pytania dziennikarzy, w tym naszego redaktora :Posłuchaj, co projekcie nowego Systemu Informacji Oświatowej mówi posłanka Urszula Augustyn. Nagranie zawiera też zapis rozmowy naszego dziennikarza z parlamentarzystką :Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.76 % (1094)
  jestem za 38.92 % (792)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2035
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(14-03-2011) zawiedziony :
dajcie juz spokoj z ta augustynowa czy ona cos kiedys zrobila dla tarnowa poza tym ze siedzi i ierze niezla kasiorke w sejmie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2011) KArol :
Wysłuchałem wypowiedzi posełki Augustyn i jestem pod wrażeniem: toż to zbawczyni ludzkości, najlepszy regulatorka kształcenia, monitorka edukacji. A tak naprawdę to o co chodzi? O dziury w portkach ministra finansów i miganie się przed opłacaniem kolejnej sfery budżetowej? Zniszczyć polskie szkolnictwo, bo po co nam ono, no po co?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-04-2011) KArol :
"W jakis tam sposób sie sprawdzała", ale jest narzędziem nieprecyzyjnym. "Rozbieżności w rzetelność tych danych była ogromna". "Żeby dobrze zarządzać oświatą trzeba mieć precyzyjne dane". "Dane dziedzinowe" - piękne pojęcie. Dostęp do danych o dziecku ma minister, ale rodzic nie ma dostępu. Słusznie, na co rodzicom takie informacje o dziecku. Obywatele przez wiele lat nie wiedzieli co o nich pisali Tajni Współpracownicy i żyli znacznie lepiej niż teraz, kiedy dowiadują się ile osób na nich donosiło na UB. To są prawdziwie "nowoczesne narzędzia do zarządzania". Co dyrektorowi z danych o dziecku, skoro i tak nie może - z braku finansów - zapewnić szczególnych warunków rozwoju. Za to takie dane mogą, po opracowaniu przez "inzynierów społecznych", być wystarczającą podstawą do planowania skutecznych socjotechnik. "Budujemy lepszy system". Jeszcze lepszy? Aż trudno uwierzyć, że może być lepszy system.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl