To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   PiS o rządowych projektach tzw. „ustaw zdrowotnych”    -   22/3/2011
PO uderza w samorządy i pacjentów?
Suchej nitki nie pozostawiają parlamentarzyści PiS na rządowych projektach ustaw zdrowotnych przygotowanych przez Platformę Obywatelską. Ich zdaniem znów obciążają one samorządy, a w efekcie - obciążą również pacjenta. Podczas zorganizowanej w poniedziałek w Tarnowie konferencji prasowej, mówili o tym: senator Maciej Klima oraz posłowie: Józef Rojek i Edward Czesak.

Ogloszenie

Niektóre grzechy główne rządowych projektów ustaw zdrowotnych, zdaniem parlamentarzystów PiS kryją się w zapisach mówiących o przekształcaniu zoz-ów, szpitali w spółki prawa handlowego, wprowadzeniu kontraktów w przypadku pielęgniarek, wprowadzaniu jednakowej ceny dla leków refundowanych czy likwidacji staży dla młodych lekarzy. -Znów rząd przenosi odpowiedzialność za swoje pomysły na samorządy, które ponosić będą ich skutki - mówił poseł Józef Rojek wskazując, iż będący organem prowadzącym dla np. szpitala samorząd, będzie musiał w ciągu trzech miesięcy spłacić długi placówki, lub przekształcić ją w spółkę prawa handlowego. Ponieważ zaś niektóre usługi medyczne nie są dla szpitala opłacalne, wkrótce może się okazać, że w przypadku przekształconych szpitali pacjenci za niektóre z usług będą musieli słono zapłacić z własnych kieszeni. Tymczasem możliwości finansowe samorządów będą coraz mniejsze, z uwagi na forsowaną przez Ministra Finansów koncepcję, by w kolejnych latach samorządy nie mogły się zadłużać, poczynając od roku przyszłego, powyżej poziomu 4, 3, 2 i 1 procent w stosunku do dochodów własnych gminy. Stąd też możliwość ratowania szpitali czy zoz będzie coraz mniejsza. Poseł mówił też o różnych innych złych jego zdaniem pomysłach, zaniedbaniach, kłamstwach, podwyżkach i rozpaczliwym szukaniu pieniędzy przez PO.

Posłuchaj wypowiedzi posła PiS Józefa Rojka :Senator Maciej Klima również wskazywał na mniejsze możliwości inwestycyjne samorządów w związku z zamiarami Ministerstwa Finansów. Jego zdaniem istnieje duże ryzyko, że szpitale będą przechodziły w prywatne ręce, niekoniecznie pozostając wówczas dalej szpitalami – w efekcie mogą powstać „białe plamy” w opiece medycznej. W dodatku w ciągu najbliższych 3-4 lat szpitale będą musiały spełnić szereg trudnych do spełnienia unijnych wymogów, które kosztować będą samorządy kilkanaście miliardów złotych. Senator mówił wręcz o „zagrożeniu dla pacjentów”. Proponowany pakiet ustaw jego zdaniem może – wskutek kontraktowania pielęgniarek – spowodować zmniejszenie się personelu, którego i tak już zaczyna brakować. M. Klima wspomniał, że krytycznie o tym pomyśle wypowiadała się również sama Minister Pracy. Z kolei pomysł, by wszystkie leki refundowane miały jednakową cenę, uderzy w polskich producentów: na naszym rynku 40 procent lekarstw stanowią tzw. generyki, produkowane na licencjach znanych firm i „spłaszczenie ceny spowoduje, że mając do wyboru generyk lub lek oryginalny, lekarz i pacjent będą dążyli do przepisania leku oryginalnego”, a więc wyprodukowanego poza granicami kraju. W dodatku wiele aptek w małych miejscowościach będzie miało trudności spowodowane zobligowaniem ich do natychmiastowej płatności wobec hurtowni. To jednak nie wszystkie możliwe zagrożenia wynikające z pomysłów PO...

Posłuchaj wypowiedzi senatora PiS Macieja Klimy :MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.76 % (1094)
  jestem za 38.92 % (792)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2035
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(22-03-2011) :) :
Myślałem, że było tylko dwóch braci Grimm :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2011) urażona :
popieram PIS ale nigdy P. Czesaka -wtedy gdy był potrzebny nie było go ,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2011) kiedy :
a co robi KĄDZIELAWSKI W PIS I DRWAL

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2011) marek :
Czy wyborcy PO wysłuchali wypowiedzi P.Rojka i P.Klimy powyżej? Jednak szpitale bede prywatyzowane pierwszy etap to spółki prawa handlowego a nastepny prywatyzacja a takze płacenie za usługi medyczne ktore sa nieopłacalne dla szpitali i pacjenci beda musieli płacic z własnej kieszeni spore kwoty. Te obciążenia powinni ponosic tylko wyborcy PO skoro na nich glosowali. Znaczna cześć społeczenstwa głosowała na PIS bo PIS obnizal podatki a PO tylko podwyższa.Nalezy wspomnieć ze płacimy za gaz najwiecej ze wszystkich krajów bo taka umowe wynegocjowało PO z PSL i stad te podwyzki zywności, gazu.Mamy jak w sieci sklepow wszystko po 5 zl.benzyna, chleb, maka itd . Pozdrawiam myslących.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2011) ucieszony :
No tak, każde miasto ma takiego clowna na jakiego zasługuje. Clown żoliborski odegrał scenkę " Z tyłu sklepu", to tarnowscy trefnisie odgrywają numer" w izbie przyjęć ". "Myślący inaczej", jak ten powyżej, zachwyceni. Normalni mogą co najwyżej wzruszyć ramionami. .........A propos, jak tam w pisowskim szambie? Kogo dzisiaj lustrujecie? Czy Brudziński już dokonał pacyfikacji? Napiszcie jeszcze coś ciekawego o sobie.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2011) 40 plus :
co ważniejsze zdrowie czy jedzenie ? wszyscy płacimy podatki .... zatem..... jedzenie dla wszystkich za darmo.... tak myśli PIS ??? Zapraszamy do sklepów na bezpłatny pobór żywności..... powodzenia Każdemu według potrzeb ... kto to stwierdzenie wymyślił .... sprawdźcie....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2011) Pozytywna :
Dlaczego wiecznie o nas bez nas. Mam 35 lat stażu pracy w służbie zdrowia i cieszę się, że w końcu coś dobrego może być. Kontraktów boją sie osoby z lekka pisząc "leniwe" bo jaka praca taka płaca a pacjent jest ten sam, niezależnie od tego gdzie jest leczony czy w spółce czy nie. To ten sam Kowalski!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2011) pislamista :
A KTO sprywatyzował szpital w Tuchowie???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2011) KOREKTOR :
Panie Pośle ROJEK! Kto jak kto ale Poseł powinien wiedzieć, że samorząd jest organem ZAŁOŻYCIELSKIM dla szpitala a nie PROWADZĄCYM.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl