Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa o Paderewskim w Pradze    -   06/4/2011
Paderewski w Kaliforni
Wystawa fotograficzna "Paderewski w Kalifornii" przygotowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie pokazana została w Domu Mniejszości Narodowych w Pradze. Patronem ekspozycji jest Jan Pastwa, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej.

Ogloszenie
>

Na wystawę archiwalnych, niepowtarzalnych fotografii pokazujących ekspozycję zaprosili: Stowarzyszenie „Klub Polski w Pradze” oraz Starosta Tarnowski. Na ekspozycji pokazane zostały niepowtarzalne fotografie i dokumenty przybliżające niezwykłą postać Ignacego Jana Paderewskiego. Fotografie, przeważnie autorstwa samego I.J. Paderewskiego i jego przyjaciół mają przede wszystkim charakter osobisty i pokazują mało znane momenty z pobytu kompozytora w Stanach Zjednoczonych oraz z życia na farmie w Paso Robles w Kalifornii. Dokumenty zgromadzone na wystawie przedstawiają Paderewskiego nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również polityka i gorącego patriotę.

Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkających w Pradze Polaków oraz Czechów.
W wernisażu wzięli udział m.in. ambasador Jan Pastwa, Aurelia Krynicka z konsulatu RP w Pradze a spotkanie prowadził Władysław Adamiec, prezes Klubu Polskiego w Pradze. Ustalono, że wystawa po raz drugi zagości w stolicy Czech w listopadzie, z okazji Święta Niepodległości i będzie pokazywana tym raz w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej. Ma się tam odbyć również koncert Marka Żebrowskiego, dyrektora Centrum Muzyki Polskiej w Los Angeles, który zagra utwory Paderewskiego. Zainteresowanie wystawa wyraziła również Polonia mieszkająca na co dzień w Budapeszcie. Niewykluczone, że do stolicy Węgier wystawa pojedzie późną jesienią.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.83 % (1088)
  jestem za 38.84 % (785)
  nie mam zdania 7.32 % (148)
Wszystkich głosów: 2021
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl