To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Felieton Mirosława Poświatowskiego – w Tarnowskim Kurierze Kulturalnym    -   12/5/2011
Cierpliwość papieru
Tarnowski magistrat polecił poszczególnym wydziałom wykazać się na odcinku współpracy z zakładem karnym. „Największą kreatywnością (...) wykazał się... Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Dzięki jego inicjatywie – jak dowiadujemy się z komunikatu - więźniowie zaczytywać się będą do łez w „Bibliotece ekologicznej”, z pasją przeglądając informatory o „Zielonych perłach Tarnowa”, wzbogacając przy tym swoją wiedzę na temat ochrony roślin. (…) Jednak by współpraca tarnowskiego magistratu z tarnowskim zakładem karnym miała należyty, obustronny i partnerski wymiar, proponowałbym „międzyzakładową wymianę” - urzędnicy odwiedzaliby więźniów z wykładami o „Zielonych perłach Tarnowa”, zaś więźniowie – odwiedzaliby magistrat z wykładami w rodzaju: „jak prawidłowo zlecić i wykonać audyt w miejskiej spółce, aby nie wzbudzał on żadnych podejrzeń”. W najnowszym felietonie zamieszczonym dziś w Tarnowskim Kurierze Kulturalnym, Mirosław Poświatowski testuje cierpliwość papieru – na przykładzie magistrackich pomysłów i radosnej twórczości autorów unijnej „Zielonej Księgi”, z pomocą której brukselscy decydenci próbują ustalić, dlaczego w krajach UE z rozwojem nauki jest tak źle, skoro jest tak dobrze.

Ogloszenie

Na stronach Tarnowskiego Kuriera Kulturalnego znajdziemy także wiele innych, ciekawych tekstów. Zapraszamy na: Tarnowski Kurier Kulturalny
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.76 % (1094)
  jestem za 38.92 % (792)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2035
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(13-05-2011) Hahaha :
Poswiatowski, jestes super! hahaha Lubie Cie :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2011) ZX :
Poświatowski uwielbiam Cię. Modne są teraz wyjazdy integracyjne, a więc pracownicy miasta i więźniowie mogliby udać się razem na wycieczkę połączoną z grilem, przyjaźń, tańce na świeżym powietrzu, to jest prawdziwa resocjalizacja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2011) mieszkaniec :
Niech Pan się trzyma Panie Poświatowski, bo obecny rządzący miastem układ wymaga rozliczenia ze swojego sprawowania władzy w mieście. Oprócz wielu wątpliwości co do ich decyzji jednym z przejawów ich indolencji jest bierna postawa na afery w MPK i MORD-zie. Jak to się dzieje że wożą mieszkańców niesprawne autobusy, a Zarząd MPK ani w połowie nie zrealizował swojego długofalowego planu naprawczego. Ta znikoma i z miesiąca na miesiąc według informacji mediów Tarnowskich zmniejszająca się dotacja wywalczona przez Urząd Marszałkowski nie jest do tej chwili zrealizowana. Na te autobusy i wiele więcej deklarowanych przez Zarząd MPK, Tarnów oczekuje zgodnie z deklaracjami Zarządu i Prezydenta jauż kilka lat. Jest wiele więcej wątpliwości co do gospodarnego zarządzania miejską Spółką za pieniądze podatników, więc potrzebna w tym temacie jest publiczna debata Rady Miejskiej Tarnowa, którą jak na razie skutecznie wbrew logice i uprawnieniom Rady Miejejskiej blokuje Pan Prezydent. Wszak to miejska Spółka utrzymywana w znacznym zakresie za pieniądze podatników, gdy środki z ich podatków na MPK wzrosły za obecnego jego Zarządu dwukrotnie, nie mówiąc o wyprzedaży majątkowej w tym służącej do wykonywania podstawowej działalności MPK, by ją tylko jakoś zbilansować. To jest chore rozwiązanie i nieprzyszłościowe. Jeśli dotacja z miejskich środków wzrosła z poziomu 1/4 kosztów ponoszonych przez spółkę do wysokości ok. 1/3, a pasażer nie odczuł tego pozytywnie, a wręcz negatywnie pod względem kosztów i standardu usługi, to niestety ale trzeba to publicznie wyjaśnić. Informuję ze cena biletu podstawowego za przejazd jest jedną z najwyższych w kraju, a poziom usługi sami państwo oceńcie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2011) anka :
znajdźmy coś co jest pozytywne - wszędzie wszyscy narzekaja i na dodatek mają rację bo w czasie kampanii prezydenckiej mieliśmy tak wspaniale prosperujące miasto , a terraz wszystko się sypie brak pieniedzy a ludzie coraz gorzej przędą , i czy nie powinniśmy sie zająć ludzmi bez przeszłości ? np.karnej ? lepiej dać dotację na służby ścigania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2011) Do: anki :
Jeszcze gorzej będzie, kasa unijna sie kończy a w niektórych działaniach juz sie skończyła. Nastepne rozdanie w 2014 r. Gminy zadłużone a ich zdolnośc kredytowa na poziomie 2-8%. Jak zdobyć kase? A no podwyżki cen wszystkiego: wody, ścieków, podatków, biletów autobusowych - top juz mamy no i szukanie oszczedności wszędzie tylko nie u siebie, Prezydent Scigała obnizył pensje dyrektorom a ci sie dobrowolnie na to zgodzili. Słyszał ktoś większa bzdurę? Sciga ła zapatrzył sie na Tuska. A czy sam zaproponował pbnizenie własnej pensji w ramach oszczędności o np. 2000 zł? to akutar tyle ile ma niewielu mieszkańców na cały miesiąc na zycie dla rodziny.,A zastepcy beda miec obnizone pensje? Może by tak zrezygnowac z odwożenia sie do domu słuzbowym autem, wycieczek do Warszawy, kupowania i wręczania suwenirów? a czy władza miejska ma karty kredytowe? jak wygladaja wydatki z tych kart? gdzie płacono? za co? ile?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2011) anka :
to dlaczego ludzie głosują na takich ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2011) odp. ance :
z braku wiedzy i "promocji" samego uczestniczenia w wyborach bo to podobno święto demokracji. tylko co nam z takiego święta jak głosują ci którzy o tym kogo wybierają nie mają zielonego pojęcia. po to wybierani stworzyli sobie system wyborczy z pierwszymi , drugimi miejscami, które gwarantują wejście na "biorącej " liście. ludzie głosują na partię mniejszego zła a potem na w miarę dobrze kojarzące się nazwisko. Połowa nie kojarzy nikogo to głosuje na nazwisko znane, znajdujące się na jednej z głównych pozycji. to samo nazwisko w połowie listy nie zbierze nawet połowy głosów z jedynki lub dwójki, o czym zaświadcza wiele badań . ot, iluzja demokracji i wpływu na władzę który nam wciskają elyty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2011) cd w dyskusji :
100 % racji. A teraz fakty: jednaz partii wystawiała w wyborach do Rady Powiatu Tarnowskiego działaczke tej partii na miejscu nr 1 w jednym z okregów. Ludzie ją znali i rezultat - nie została wybrana. Później w 2010 r,. w wyborach do Sejmiku "podarowano jej 2 miejsce", zrobiła sobie zdjęcie z bardziej znana osoba w Polsce i efekt- została wybrana. Wniosek, ci co znaja doskonale człowieka - wybiorago bo zasługuje, ci co go nie znaja tez wybiorą bo ma 1. lub 2 miejsce na liście. Tymczasem starzy wyjadacze załatwiają sobie pierwsze miejsca i to im gwarantuje wybór, tymczasem ludzie madzy, doswiadczenie, uczciwi na wskroś zostaja nie wybrani , apóźniej sie dziwice że coś nie idzie, ktoś się huśta za samorzadową lub państwową kasę, załatwia partyjnemu kolesiowi pracę (ok jeśli jest kompetentny). taka mamy obecnie Polskę, Polskę kolesiów, gorzej jak za komuny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl