To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W sprawie europejskiego upamiętnienia rtm. Pileckiego    -   24/9/2011
Pamiętajmy o Pileckim
14 czerwca tego roku, w 70 rocznicę przybycia rtm. Witolda Pileckiego do KL Auschwitz, stowarzyszenie Paradis Judeorum skierowało spod Ściany Straceń w tym byłym obozie zagłady, apel do premiera Donalda Tuska, o uznanie projektu europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem za jeden z priorytetów polskiej prezydencji w UE. ”Na przełomie czerwca i lipca wielokrotnie zaapelowaliśmy o wsparcie do polskich europosłów, senatorów i posłów wszystkich partii parlamentarnych. 14 lipca b.r. osobny list z prośbą w tej sprawie został wysłany do prezydenta Bronisława Komorowskiego. Minęły trzy miesiące i apel skierowany z Auschwitz do premiera RP, nie doczekał się jakiejkolwiek odpowiedzi, ani jakiegokolwiek wsparcia ze strony polskich europarlamentarzystów i parlamentarzystów” - pisze prezes zarządu Fundacji, Michał Tyrpa.

Ogloszenie
>

”14 czerwca b.r. skierowaliśmy spod Ściany Straceń w byłym KL Auschwitz apel do premiera Donalda Tuska o uznanie projektu, o który wolontariusze naszej akcji walczą od niemal 4 lat, za jeden z priorytetów polskiej prezydencji w UE. Szczegóły w tekście:
http://mementomori.salon24.pl/342577,solidarni-przeciw-bohaterom.
Dokładnie 70. lat temu rtm.Witold Pilecki rozpoczął swą ochotniczą, konspiracyjną misję w KL Auschwitz. Dla nas, uczestników akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let s Reminisce About Witold Pilecki") to kolejny ważny jubileusz.
W przekonaniu niżej podpisanego, wszyscy jesteśmy dłużnikami takich Bohaterów, jak rtm. Witold Pilecki. W sposób szczególny dotyczy to osób, które ubiegają się w Polsce o funkcje z mandatu publicznego. Dlatego, w dobie polskiej prezydencji w UE i nakładającej się na nią kampanii wyborczej, lekceważenie tej sprawy przez polskich polityków, należy uznać za jaskrawy przejaw sprzeniewierzenia się zasadzie służby Rzeczypospolitej.
Informuję również, że w serwisie społecznościowym Facebook trwa Konkurs Przedwyborczy pod hasłem "POPiS przeciw rtm.Pileckiemu" w serwisie społecznościowym Facebook. Bezpośredni link:
http://www.facebook.com/event.php?eid=234665013252439"
- pisze w komunikacie do mediów prezes Fundacji Paradis Judeorum, Michał Tyrpa.

Przypomnijmy, że o ustanowienie Europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem (25 maja), wolontariusze stowarzyszenia zabiegają już – przy dużym poparciu społecznym – od czterech lat. O całym projekcie oraz o postaci rotmistrza Witolda Pileckiego, kilkukrotnie pisaliśmy również i my na naszym portalu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.76 % (1094)
  jestem za 38.92 % (792)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2035
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(25-09-2011) TWBolek :
No za to i za pamięć szcun!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2011) TWBolek :
tylko czego odrazu robić z tego politykę???że POPIS za przeciw. Rotmistrz Pilecki zasługuje na szacunek a pamięć onim nie powinna być elementem walki politycznej! Mdli mnie! Ale za pamięć szacun!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2011) Slulsewet :
iretehhyuaadddkbu makeityourring diamond engagement rings Loobnplsytzypgw

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2011) ChoomiFrors :
easWFrnusrdew jcpenney coupons DuRmwfdrnbcdes

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl