To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   I Tarnowski Marsz Niepodległości    -   09/11/2011
Ojczyzna naszą chlubą!
Pod hasłem „Ojczyzna naszą chlubą!” odbędzie się 11 listopada I Tarnowski Marsz Niepodległości. Przypomnijmy, że oddolna, niezależna od oficjalnie zaplanowanych uroczystości inicjatywa, to pomysł młodych ludzi z tarnowskiego Oddziału Stowarzyszenia KoLiber. Do inicjatywy przyłączyło się już 9 innych organizacji: Klub Inteligencji Katolickiej, NSZZ Solidarność, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Związek Harcerstwa Polskiego, Liga Obrony Kraju, Związek Sybiraków, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Klub Gazety Polskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Marsz wyruszy o godzinie 13:00 spod Grobu Nieznanego Żołnierza ... Organizatorzy apelują o jak najliczniejszy udział w Marszu mieszkańców Tarnowa i regionu i proszą o zabranie flag. Nasza redakcja przyłącza się do tego zaproszenia i apelu.

Ogloszenie

-Jako organizacja, której deklaracja ideowa stanowi o kreowaniu postaw patriotycznych zapraszamy Państwa na pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Tarnowie, czyli I Tarnowski Marsz Niepodległości - mówią pomysłodawcy obywatelskiego Marszu, zapewniając, że przedsięwzięcie nie jest konkurencyjnym wobec oficjalnych obchodów, poprzedzając je i uzupełniając program Święta Niepodległości w Tarnowie.
Marsz rozpocznie się 11 listopada o godz. 13:00 na Placu Ofiar Katynia pod Grobem Nieznanego Żołnierza, a skończy na tarnowskim Rynku. Trasa przejścia: Pl. Ofiar Katynia - Ul. Piłsudskiego - Ul. Mickiewicza - Ul. Nowa - Ul. Waryńskiego - Pl. Ofiar Stalinizmu - Pl. Drzewny - Ul. Bernardyńska - Ul. Szeroka - Brama Pilzneńska - Ul. Wekslarska - Rynek.
Poza członkami wymienionych stowarzyszeń i organizacji w Marszu uczestniczyć będą też - według zapewnień organizatorów - co najmniej dwie tarnowskie szkoły licealne (III LO i IV LO). Gościem specjalnym Marszu będzie Leonard Łącki - aktywista społeczny, działacz NSZZ Solidarność. W stanie wojennym wydawca i redaktor pierwszego podziemnego pisma w Tarnowie "Wolni i Solidarni". Wiosną 1982 roku współzałożyciel TTKK Solidarność. Dwukrotnie aresztowany w latach 1983 i 1984.
Hasło Marszu, na który organizatorzy proszą zabrać flagi narodowe, brzmi "Ojczyzna naszą chlubą !".

Oficjalny miejski program uroczystości obejmuje Mszę Świętą w Katedrze w intencji Ojczyzny o godz. 15:00 a po niej uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza z apelem pamięci.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.76 % (1094)
  jestem za 38.92 % (792)
  nie mam zdania 7.32 % (149)
Wszystkich głosów: 2035
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(11-11-2011) SMAFIOO :
Media dziś podały, że Conqueror’s wysyłali na Marsa kolejnego bezzałogowego :-) łazika. Ponoć od ponad 130-tu lat planeta ta jest zniewolona, głównie przez Mercurian i Wenussian, jednakże, korzystając z wewnątrz-galaktycznego militarno-politycznego zamieszania, miliony Marsjan borsuczy się, bo marzy im się niepodległość. Nie wróżę Ich niepodległości dobrze, bowiem następny łazik ma polecieć z załogą (poprzednie przemycały agentów - dobrze już zakamuflowanych strukturach Marsa). Będą to biegle mówiący po marsjańsku: uczciwi bankierzy, bezstronni sędziowie, profesorowie od socjologii i filozofii, obiektywni redaktorzy Gazet i TV, politycy uwielbiający tylne siedzenia, filantropijni urzędnicy, animatorzy prawdziwej kultury oraz młodzi wykształceni z wielkich miast. Wszyscy oni już czują się bardziej Marsjanami, niż sami Marsjanie, ale oczywiście nie uzurpują sobie monopolu na Marsa i nie zamierzają dyktować innym, jak mają Go kochać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2011) Ewa :
Liczyłam na fotorelację albo choćby AKTUALIZACJĘ, a tu nic. Czyżby znowu sukces organizacyjny?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl