Wieści z gminy Tarnów
Samorząd Gminy Tarnów zawarł trzy kolejne umowy o sponsoringu z młodymi pasjonatami, który osiągają już sukcesy w swoich dyscyplinach. Tym razem są to tancerze: Łukasz Mróz, Sergiusz Sobol i Martyna Machalska.

Ogloszenie
>

Najstarszym i jednocześnie najbardziej utytułowanym z tego grona jest Łukasz Mróz, obecnie uczeń klasy pierwszej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej. Trenuje on taniec towarzyski w klubie EmiKa w Tarnowie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął 7 lat temu, gdy jako uczeń klasy zerowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej, postawił pierwsze kroki na parkiecie prowadzony przez Małgorzatę Pletty-Zyznar. Od czterech lat trenuje cztery razy w tygodniu po dwie godziny pod okiem Małgorzaty i Karola Zyznarów. Od 2007 roku Łukasz wziął udział w 72 turniejach tańca towarzyskiego w kraju i zagranicą. W 2008 roku w kategorii 10-11 lat został wicemistrzem Okręgu Małopolskiego w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. W roku 2009 powtórzył swój sukces, a ponadto wywalczył tytuł mistrza Okręgu Małopolskiego w 10 tańcach, zajmując I miejsce. W roku 2010 w kategorii wiekowej 12-13 lat wytańczył wraz ze swoją partnerką, wicemistrzostwo Okręgu małopolskiego w tańcach latynoamerykańskich, oraz wygrał turniej o Puchar Okręgu małopolskiego. Zajął też III miejsce w mistrzostwach Polski południowej w łacinie, w którym to turnieju biorą udział pary z 6 województw.

W ubiegłym roku Łukasz był półfinalistą Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich, oraz półfinalistą i finalistą międzynarodowych turniejów WDSF w Pradze i Ostrawie. W grudniu 2011 został dwukrotnym mistrzem Okręgu Małopolskiego, stając na najwyższym podium zarówno w tańcach standardowych jak i latynoamerykańskich. Tydzień później na mistrzostwach Polski południowej wywalczył wicemistrzostwo w obu stylach. Miesiąc temu w styczniu Łukasz wziął udział w prestiżowym turnieju w Krakowie o Puchar profesora Mariana Wieczystego, na którym zajęcie miejsca na podium premiowane jest przejściem do wyższej klasy tanecznej. Długie i ciężkie treningi przyniosły Łukaszowi sukces. Pokonując rywali przechodził z rundy do rundy, by ostatecznie w finale zająć II miejsce w tańcach standardowych i III miejsce w latynoamerykańskich, w efekcie czego otrzymał najwyższą w Polsce klasę taneczną A. Łącznie w latach w latach 2009-2012 w turniejach ogólnopolskich Łukasz 26 razy stanął na najwyższym podium, 19 razy zajął miejsce II i 12 razy miejsce III.

Natomiast występujący w parze Sergiusz Sobol i Martyna Machalska są uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej. Od piątego roku życia trenują taniec towarzyski w Stowarzyszeniu Tanecznym Klasa Tarnów. W wieku 9 lat zostali wicemistrzami Małopolski w tańcu towarzyskim. W roku 2011 w ciągu siedmiu miesięcy awansowali z kategorii sportowej F do kategorii D, a obecnie są w trakcie zdobywania kategorii D. Są medalistami wielu turniejów ogólnopolskich, w tym złotymi medalistami międzynarodowego turnieju „Opolska Gala Taneczna” rozgrywanego ubiegłym roku w Opolu Lubelskim. Natomiast w listopadzie ubiegłego roku Sergiusz i Martyna zdobyli brązowy medal Mistrzostw Okręgu Małopolskiego PTT i FTS Skawina 2011 i otrzymali nominację do reprezentowania Małopolski na Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Kluczborku. Sergiusz i Martyna trenują cztery razy w tygodniu, natomiast weekendy poświęcają na star w licznych turniejach tanecznych.

W zamian za przekazane wsparcie finansowe młodzi tancerze zobowiązali się promować Gminę Tarnów na zawodach, w których biorą udział.
(PP)

Na zdjęciu: Łukasz Mróz
Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32