Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Rok Polski" - wystawa w dąbrowskiej MBP   -   02/3/2005
"Biały śmieje się z czarnych, a czarni z białego/ Mądry sądzi nie gani, ni tego, ni tego,/ Każdy kraj ma swe mody, ma swoje zwyczaje / Dobre wszędzie jest dobrym,, a złe złym zostaje" . Słowa poety to motto do cyklu wystaw "Rok Polski-zwyczaje i obrzędy" jaki otwarto 1 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im.Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ogloszenie
>

Pierwsza wystawa z tego cyklu obejmuje zwyczaje regionalne od Zapustów do Wielkiej Nocy (m.in. Zapusty, Środa Popielcowa, Wielki Post, Powitanie wiosny, Niedziela Palmowa, Wielkanoc) i przedstawia bogactwo naszej kultury narodowej, którą pomysłodawcy chcą przekazać szczególnie młodym czytelnikom celem kultywowania tradycji, zwyczajów oraz ocalenia od zapomnienia. W uroczystości wzięli udział: w-ce Starosta Dąbrowski- mgr Kazimierz Tęczar, Z-ca Burmistrza-mgr Marek Minorczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 mgr Marian Gajda, Prezes Civitas Christiana - Edward Urbańczyk oraz młodzież z Zespołu Szkół w Gruszowie Wielkim, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z opiekunami, a także zainteresowani mieszkańcy miasta i czytelnicy biblioteki. W dniu specjalne warsztaty poprowadziły artystki z Zalipia - Wandę Chlastawa oraz Halina Lelek, prezentujące sztukę malowania pisanek stylem zalipiańskim. Młodzież miała możliwość popróbowania swoich umiejętności w zdobieniu pisanek stylem charakterystycznym dla naszego regionu.

Zwiedzaniu wystawy "Rok Polski-zwyczaje i obrzędy" towarzyszyła ciekawa prelekcja mgr Joanny Fido.
Ekspozycja przygotowana przez pracowników Działu dla Dorosłych i Młodzieży i Muzeum Powiśla Dąbrowskiego pozwala odkryć zaskakująco bogaty a częściowo już zapomniany świat rodzimych obyczajów.
MBP w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza do zwiedzania w dniach od 1 marca do 15 kwietnia od poniedziałku do soboty w godzinach pracy Biblioteki. Grupy zorganizowane mogą skorzystać z lekcji bibliotecznej po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.86 % (1089)
  jestem za 38.82 % (785)
  nie mam zdania 7.32 % (148)
Wszystkich głosów: 2022
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(03-03-2005) hahaha :
Marian Gajda o ile mi wiadomo od pięciu ponad lat jest dyrektorem Gimnazjum nr 1 ! Poza tym w tekście roi się od błędów gramtycznych, brakuje pewnych słów, co wypacza sens zdań - jak na bibliotekę to straszne niechlujstwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2005) as :
A kto przygotował tą relacje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl