Źródło: uniatarnow.org

Tarnowska Gala Żużlowa w Warszawie   -   23/1/2006
W sobotę warszawski hotel "Mariot" gościł najlepszych żużlowców polskiej Ekstraligi, gdzie odbyła się Gala Żużlowa na której rozdano Żużlowe Oscary. Żużlowcem roku wybrano reprezentanta Tarnowskich Jaskółek Janusza Kołodzieja który w minionym sezonie zdobył Indywidualne Mistrzostwo Polski, stanął również na najwyższym stopniu podium podczas zawodów Złotego i Srebrnego Kasku. "Koldi" może pochawilć się sukcesem drużynowym jakim było zdobycie po raz drugi z rzędu DMP z Unią Tarnów.

Drugą pozycję zajął zawodnik Unii Tarnów Tomasz Gollob, kapitan Polskiej drużyny, która w roku 2005 wywalczyła DMŚ. Młodszy z braci Gollbów zdobył również srebrny medal IMP. Zawodnik startował także w zawodach Grand Prix gdzie ostatecznie sklasyfikowany został na 7 pozycji, za sukces można uznać czwarte z rzędy zwycięstwo w GP Bydgoszczy. Tomasz Gollob również w minionym roku zdobył wraz z drużyna Drużynowego Mistrzostwo Polski oraz Szwecji. Kolejnym Tarnowskim akcentem na \\\"Gali żużlowej\\\" był wybór multimedalisty IMŚ, Tony Rickardssona jako obcokrajowca roku. Szwed w tym sezonie zwyciężył w klasyfikacji generalnej Grand Prix, było to jego szóste zwycięstwo w karierze.