Unia Pany !   -   15/4/2006
Kolejna bitwa toczonej od dziesięcioleci piłkarskiej "świętej wojny" w Tarnowie tym razem zakończyła się sukcesem "jaskółek". Chociaż po pierwszych dwóch kwadransach meczu wiele wskazywało, że podobnie jak w większości derbowych starć w ostatnich 2 latach lepsi okażą się piłkarze z ulicy Bandrowskiego. Unia szybko podniosła się po straconym w 26 minucie golu, wyrównała a w ciągu 12 minut po rozpoczęciu drugiej częsci meczu dołożyła kolejne dwie bramki.

>

Bramki dla Unii padły z karnego (dwie pewne egzekucje Chrobaka) oraz po samobójczym strzale Mikosa. "Jaskółkom" ułatwili dziś zadanie gracze Tarnovii także w inny sposób. Otóż, aż dwóch z nich pozbawiło się możliwości pozostania na boisku. Najpierw po zagraniu ręką w 30 minucie usunięty został Nalepka (po tym zagraniu padła z rzutu karnego wyrównująca bramka), ostatnie 26 minut meczu Tarnovia grała już w dziewiątkę, po zaliczeniu drugiego żółtego kartonika przez Malca.
Na trybunach w przedświąteczne, sobotnie popołudnie zasiadło dwa tysiące kibiców, którzy nie mogli narzekać przynajmniej na brak dramaturgii. Wynik imponujący, jak na warunki czwartoligowej rzeczywistości w Tarnowie.

Unia Tarnów - Tarnovia Tarnów 3 - 1 (1 - 1)
Bramki: 0-1 Maciosek 26, 1-1 Chrobak 31-k., 2-1 R. Mikoś 46-samob., 3-1 Chrobak 57-k.
Unia: Lisak - Witek, D. Bartkowski, Sobyra - Fryś (63' Batko), Wstępnik, Radliński, Gleń (90' Soja), Krauze (83' Konieczny) - Żaba (74' Drozdowicz), Chrobak.
Tarnovia: Ogorzelec - Malec, Król, R. Mikoś, Lubera - Nalepka, Mucha, Wójcik, Maciosek - Wolański (61' Siąkała), Wilk (77' Musiał).
Sędziował: Sławomir Sieczko (Kraków)
Żółte kartki: Malec, Nalepka, Ogorzelec - D. Bartowski, Fryś, Gleń.
Czerwone kartki: Nalepka (30' - zagranie ręką), Malec (64' - druga żółta). Widzów: 2000.

Strażak - Glinik 0-3

W tabeli prowadzi Okocimski (45 pkt) przed Glinikiem Gorlice (40). Po dzisiejszym zwycięstwie na 3 miejsce awansowała Unia (29) wyprzedzając Poprad Muszynę (28) oraz Sandecję (26) i Lubań Maniowy (26). Na miejscu siódmym jest Tuchovia (25) , na ósmym Orzeł Dębno (25). Pozostałe drużyny znajdują się w strefie spadkowej. Wolania (23) jest na pozycji 9., Victoria Witowice Dolne (22) pozycję niżej na jedenaste miejsce spadła po dzisiejszej porażce Tarnovia.

Date        : Tue, April 23, 2024 20:08:43
IP          : 3.143.4.181