Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Grand Prix dla Igora   -   20/3/2004
Do Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie dotarł list z Nowego Jorku od prof. dr. hab. Kazimierza Brauna organizatora Festiwalu Paderewskiego w Buffalo, prezesa Polskiej Fundacji Kulturalnej, z podziękowaniem za umożliwienie uczniowi ZSM udziału w tej imprezie. Igor Lipiński zdobył tam bowiem Grand Prix w kategorii pianistyki.

Ogloszenie

- Wasz wychowanek - napisał prof. Kazimierz Braun- młody tarnowski pianista, uczeń Liceum Muzycznego im. I. Paderewskiego w Tarnowie, zrobił tu prawdziwą furorę. Jego główny koncert w pięknej sali Montante Center w Canisius College zgromadził liczną publiczność i został doskonale przyjęty, a jego udział - jako pianisty - w przedstawieniu Dzieci Paderewskiego zorganizowanym w University at Buffalo był niezwykle ważnym elementem widowiska, które również, dzięki niemu - odniosło wielki sukces. Donoszę Państwu z radością, że na Festiwalu Paderewskiego w Buffalo Igor Lipiński otrzymał Grand Prix w kategorii pianistyki.
- Jestem Państwu - dodał profesor - ogromnie wdzięczny za pracę z Igorem i za okazaną mu pomoc. Jest on niewątpliwie wybitnie utalentowany, a zarazem niezmiernie pracowity. Jego talent wymaga na pewno jeszcze pracy, ale jego pracowitość rokuje jak najlepsze nadzieje na osiągniecie szczególnie wysokiego poziomu gry na fortepianie. Jestem przekonany, że Igor, idąc śladami swego mistrza, Ignacego Paderewskiego - przyniesie jeszcze wiele chwały swojej szkole, miastu i polskiej kulturze.
Sukces Igora - jak zaznaczył profesor - przynosi chwałę m.in. miastu. Wielka szkoda, że władze Tarnowa nie uznały osiągnięć pianisty za znaczące. W tym roku nie przyznały mu stypendium (choć nauczyciele o to zabiegali) dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. (kis)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.83 % (1088)
  jestem za 38.84 % (785)
  nie mam zdania 7.32 % (148)
Wszystkich głosów: 2021
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(20-03-2004) Pawel W :
no tak tarnowek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2004) waldemar :
jak bym mial tyle kasy co lipińscy to tez bym wyslal syna do new yorku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-06-2004) Bzium :
waldemar, ale Ty jestes popieprzony! żal mi Ciebie, a Igora trzeba wysłać na księżyc i nadawać jego koncert satelitą, żeby się wszyscy dowiedzieli jakiego utalentowanego i przystojnego pianistę mamy w mieście :) ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl