Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Bezpłatne badania pierwszoklasistów    -   27/5/2008
Samorząd miejski sfinansuje badania słuchu dzieci uczęszczających dla klas I tarnowskich szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych). Są one bezpieczne i bezbolesne. Rodzice lub prawni opiekunowie nie poniosą żadnych kosztów, ale muszą wyrazić zgodę na przebadanie dziecka. Powinni to uczynić na specjalnym formularzu.

Ogloszenie

Badania przeprowadzi Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, pod kierownictwem prof. dr. hab. med. Henryka Skarżyńskiego. To wiodąca placówka w naszym kraju. Badania audiometryczne zostaną wykonane w poszczególnych szkołach podstawowych od 2 do 6 czerwca. Mogą z nich skorzystać wszyscy uczniowie klas I, zarówno placówek publicznych, jak i niepublicznych.
W przypadku wykrycia jakichkolwiek zaburzeń słuchu – rodzice lub opiekunowie otrzymają listownie informację o wyniku badania oraz wskazówki dotyczące dalszego postępowania.
Warto zaznaczyć, że badania prowadzone przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie w poprzednich latach, wykazały, że około 20% dzieci i młodzieży w wieku szkolnym ma problemy ze słuchem. Konsekwencją mogą być między innymi kłopoty adaptacyjne w szkole, zaburzenia koncentracji i komunikowania się, a także trudności w mówieniu i pisaniu.
Podstawowym celem realizowanego w Tarnowie programu jest wykrycie zaburzeń słuchu, które mogą niekorzystnie wpływać na komunikowanie się dziecka w szkole i utrudniać jego rozwój. Ich wczesne wykrycie umożliwia podjęcie skutecznego leczenia, prowadzącego do złagodzenia lub wyeliminowania dysfunkcji. Tym bardziej warto skorzystać z bezpłatnych badań.
Program jest finansowanych w całości ze budżetu Miasta Tarnowa.(UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.85 % (1083)
  jestem za 38.79 % (780)
  nie mam zdania 7.36 % (148)
Wszystkich głosów: 2011
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(28-05-2008) lekarz :
to dobrze bo słuch im się przyda jak dorośłi kłłamią

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-08-2008) też lekarz :
To jest nabijanie kasy prof. Skarżyńskiemu.Bądż odwrotnie- profesor wyłudza kasę. Badania przesiewowe słuchu przeprowadzają higienistki szkolne. Ponadto kazdy lekarz rodzinny zleci badanie słuchu, jeśli matka podejrzewa niedosłuch u dziecka Ponadto jeśli dziecko ma w szkole trudności z nauką- zawsze zalecane są badanie wzroku i słuchu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl