To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Posłowie PO apelują do własnego ministra aktualizacja   -   29/5/2012
Zakusy Rzeszowa na KSG
Posłowie Platformy Obywatelskiej: Aleksander Grad, Urszula Augustyn i Robert Wardzała wystosowali do Mikołaja Budzanowskiego, Ministra Skarbu pismo, będące odpowiedzią - protestem wobec inicjatywy prezydenta Rzeszowa i Marszałka Województwa Podkarpackiego, którzy domagają się przeniesienia siedziby Karpackiej Spółki Gazownictwa do Rzeszowa. Przypomnijmy, że podkarpaccy samorządowcy próbowali tego już wcześniej, w latach 2001-2002. Obecnie samorządowcy z Podkarpacia piszą wręcz o „przywróceniu” siedziby spółki gazownictwa w Rzeszowie, podczas gdy siedzibą spółki zawsze był Tarnów.

Ogloszenie

Tarnowscy parlamentarzyści PO w swoim liście-proteście, zwracają uwagę na fakt, iż ewentualność przeniesienia siedziby spółki musi mieć racjonalne uzasadnienie, nie mogą powodem tego być natomiast jedynie ambicje władz lokalnych. Zdaniem posłów aktualne wciąż pozostają argumenty sprzed dziesięciu lat, przemawiające za utrzymaniem dotychczasowej struktury organizacyjnej Spółki, natomiast przeniesienie KSG do Rzeszowa, groziłoby jej wręcz destabilizacją, nie wspominając o niczym nie usprawiedliwionych szkodach ekonomicznych, organizacyjnych i społecznych dla Tarnowa i regionu.

W podobnym duchu utrzymane jest pismo prezesa Zarządu KSG Bogdana Pastuszko, adresowane do wiceprezesa Zarządu PGNIG S.A. Radosława Dudzińskiego. Zauważa on, że siedzibą przedsiębiorstw gazowych zawsze był Tarnów, a rozwój krajowego systemu gazowego odbywał się właśnie poprzez przedsiębiorstwo zlokalizowane w naszym mieście. W czasie restrukturyzacji grupy kapitałowej PGNIG, gdy również czyniono zakusy na przeniesienie siedziby spółki do Rzeszowa, przeważyły argumenty, że w Tarnowie jest i odpowiednia baza lokalowa, i doświadczona kadra inżynieryjno – techniczna. Po przekształceniach, 1 stycznia 2003 rozpoczęła działalność Karpacka Spółka Gazownicza z siedzibą w Tarnowie, posiadająca osiem oddziałów, w tym jeden w Rzeszowie. ”Nie może być zatem mowy o dysonansie w procesach planistycznych i realizacyjnych Rzeszowa i Podkarpacia, o którym piszą Wnioskodawcy” - czytamy w piśmie B. Pastuszko. Co więcej – nigdy nie funkcjonowała „Podkarpacka Spółka Gazowa”. Prezes KSG zauważa, że inicjatywa prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i Marszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapyty jest niezrozumiała, choćby z uwagi na dobrą, dotychczasową współpracę z tamtejszymi samorządami, której wyrazem była nominacja KSG przez samorządy Podkarpacia i Lubelszczyzny do wyróżnienia tytułem „Filar Polskiej Gospodarki” (kwiecień b.r.). Przeniesienie siedziby nie ma żadnego uzasadnienia z punktu widzenia interesów spółki. Za utrzymaniem dotychczasowej lokalizacji dodatkowo przemawia zaś umiejscowienie w Tarnowie innych ważnych firm gazowniczych (OGP Gaz-System, Karpacki Oddział Obrotu Gazem, Oddział PGNIG Technologie) – dowiadujemy się z pisma prezesa KSG.

Komentarz
Czytając o kolejnych zakusach podkarpackich samorządowców na KSG, przychodzą na myśl skojarzenia z postępującą stopniowo, na przestrzeni lat, degradacją naszego miasta. Ów proces rozpoczął się wraz z likwidacją województwa tarnowskiego, którego ostatnim wojewodą był Aleksander Grad.
Nie słychać też nic o żadnych inicjatywach tarnowskich parlamentarzystów – na miarę inicjatyw wykazywanych przez ich kolegów z Rzeszowa. Za rządów PO co i rusz słyszeliśmy za to o wyprowadzce z Tarnowa kolejnych instytucji. Ostatnimi czasy co i rusz słyszymy natomiast o zwolnieniach, redukcjach i upadłościach.
To, że lokalni parlamentarzyści stają w „obronie” KSG, pragnąc pozostawienia siedziby spółki w Tarnowie – rzecz jasna cieszy, bo wypełniają w ten sposób swój obowiązek, no i uwiarygadniają się przed wyborcami. Choć wydaje mi się, że powinna to być wspólna inicjatywa posłów – ponad partyjnymi podziałami.
Póki co jednak, biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce od wielu lat rządzi Platforma Obywatelska, trudno nie uciec od konkluzji, że posłowie PO „walczą” i „dialogują” z własnym ugrupowaniem, by bohatersko rozwiązywać problemy, przez siebie stworzone. Bo gdyby w istocie mieli coś do powiedzenia – wówczas cała ta afera z zamiarami przenosin w ogóle nie miałaby miejsca.
A może to tylko taki piarowski chwyt, by móc pokazać, jak „swoi ludzie”, przekonali „swoich ludzi”, by „nasza spółka”, jednak pozostała „u nas”? Takich „swojaków” - „walczących i dialogujących z własnym ugrupowaniem, by bohatersko...” - jednak nam chyba nie potrzeba.

AKTUALIZACJA
Wszystko wskazuje na to, że byt KSG w Tarnowie nie jest zagrożony

Jak poinformował tarnowski magistrat, wspólne apele władz miasta, parlamentarzystów i radnych oraz samej Karpackiej Spółki Gazownictwa odniosły skutek - główna siedziba Karpackiej Spółki Gazownictwa ma pozostać będzie w Tarnowie. Taką informację przekazała Radiu Kraków rzecznik prasowa Ministerstwa Skarbu Magdalena Kobos.
Cała sprawa zaczęła się od listu, który do resortu skarbu skierowali prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz marszałek województwa podkarpackiego Mirosława Karapyty. Domagali się w nim przeniesienia siedziby Karpackiej Spółki Gazownictwa do Rzeszowa. Pomysł spotkał się ze stanowczą reakcją wszystkich tarnowskich środowisk. List z protestem w tej sprawie wystosowali tarnowscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej Aleksander Grad, Urszula Augustyn i Robert Wardzała. Swój zdecydowany sprzeciw wyraziły również władze miasta oraz radni miejscy, którzy jednomyślnie podjęli uchwałę w tej sprawie. Możemy przeczytać w niej, że przedsięwzięcie takie jest nieuzasadnione zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym. Rajcy przypomnieli również, że to właśnie Tarnów od 60 lat jest siedzibą Okręgu Gazowego, a od 10, czyli od czasu reorganizacji, Karpackiej Spółki Gazownictwa.
Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Rzecznik ministerstwa powiedziała na antenie Radia Kraków, że nie ma takich podstaw i argumentów przemawiających za podjęciem takiej decyzji. Przeniesienie siedziby dobrze zarządzanej spółki pociągnęłoby za sobą destabilizacje i nieuzasadnione koszty finansowe. Poza tym w Tarnowie są zlokalizowane inne ważne oddziały firm gazowniczych, wystarczy wspomnieć GAZ-SYSTEM, Karpacki Oddział Obrotu Gazem, oddział PGNiG Technologie - ważne żeby te podmioty były jednak w jednym miejscu.
Karpacka Spółka Gazownictwa to spółka strategiczna PGNiG. Zajmuje się obsługą techniczną oraz dystrybucją gazu. Obejmuje swoim zasięgiem aż cztery województwa: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz lubelskie. W skład KSG wchodzi osiem oddziałów gazowniczych działających na tym terenie. Osiąga znaczne obroty finansowe, przyczynia się do rozwoju regionów, jest mecenasem wielu ważnych przedsięwzięć artystycznych i sportowych.

M.P
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 38)Dodaj komentarz
(29-05-2012) tarnow :
To przecież ci ludzie wyprzedają Azoty rosjanom, sprzedali Tamel skośnookim, Poldim Litwinom, itd , i chcą żebyśmy byli parobkami Europy pracując w Polsce dla obcych, lub wyjechali do pracy za granice bo tu już wszystko rozkradli . Dorobili się na sprzedaży resztek majątku polskiego w Tarnowie . Sami nabili kieszenie naszymi pieniędzmi .A teraz niby martwią się o nas?. Ale obłuda i fałsz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) oko :
po pierwsze Azoty na razie nikt nie sprzedał Rosjanom tylko oni zgodnie z prawem ogłosili wezwanie na akcje spółki (bo jest to spółka giełdowa przecież) ale i tak nic z tego nie bedzie i nie zostaną sprzedane Azoty. Po drugie Tamel od kilkunastu lat należał do Brytyjczyków firmy Brook Hansen i to oni sprzedali przecież to ich własność (a jak byś chciał aby Tamel był państwowy ?? - "czy się stoi, czy się leży dwa tysiące się należy" Po trzecie Poldim należał do Tarnowianina (choć wcześniej to była państwowa spółka budowy dróg i mostów ) (zapomniałem nazwiska tego gościa mieszkał w Brzozówce ) póżniej do Tiltry (litewska firma) a ponad rok temu Tiltrę kupiła polska firma Trakcja i to Trakcja dziś jest właścicielem Poldimu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) wonrat :
oko to zdaje się na platformie dobrze sobie zasiada.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) oloKKM :
Przecież tam w tym Rzeszowie nic nie ma przygotowanego pod przejęcie takiej firmy jak KSG, a tu w Tarnowie jest wszystko (ludzie budynek, garaż , OGP o/Tarnów, KOOG o/ Tarnów ) - chore ambicje polityków na pewno nie wpłyną pozytywnie na stan gospodarki południa Polski....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) Agent :
Wara od Tarnowa. Przywłaszczajcie sobie kolejne wiochy i rozbudowujcie sobie Waszą dziurę i twórzcie metropolię europejską, ba światową. Status województwa łatwo przyszedł, z KSG nie będzie już łatwo. Myślicie, że damy się zepchnąć całkowicie na margines? Dobre sobie. Miasto Rzeszów oddział terenowy pod-miasta Tarnów nie wypali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) franek :
najwyzsza pora zeby karpackie byly na podkarpaciu,a babuska byl tam prezesem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) Emigrant :
Tarnow niestety nie moze wyzbyc syndromu Rzeszowa, a zapatrzony w Krakow nie zaowaza ze mozna rozwiazac swoje problemy w sposob bardziej racjonalny, bo przecierz jestesmy jesli chodzi o liczbe mieszkancow porownywalni do Gorzowa W czy Opola, a to przecierz osrodki woj. moze nalezalo by sie zastanowic nad zmiana przynaleznosci terytoljalnej czyli przeniesienia do woj Swietokrzyskiego wraz z pobliskimi powiatami ( dabrowski,brzeski), w swetokrzyskim moglibysmy sie postarac o status siedziby urzedu marszalkowskiego tak jak to jest z Zielona G i Toruniem poza tym wszystkie nasze zalorzenia komunikacyjne jesli chodzi o rozwoj miasta i aglomeracji sa zwiazane z dwoma kierunkami w W-Z i Polnoc -Poludnie jesli chodzi o pierwszy kierunek to jestesmy miastem tranzytowym pomiedzy Krakowem i Rzeszowem tu te dwa osrodki sa na tyle mocne ze wczesnie czy pozniej autostrada i linia kolejowa beda wybudowane lub wyrmontowane, jesli chodzi o 2 kierunek to wszystkie nasze interesy pokrywaja sie z Kielcami, a przede wszystkim przez Kielce prowadzi najkrotsza droga do Warszawy a tam podejmuje sie wszystkie decyzje, tam dysponuje sie pieniedzmi. Poza tym Krakow wszystko w malopolsce rozgrywa karta nowosadecka przeciwko wszystkim propozycja Tarnowa, to Nowy Sacz jest drogim miastem w malopolsce, nawet wicemarszalek malopolski (tarnowianin) jedzi do Brukseli optowac za nowa linia kolejowa do Nowego Sacza a nie Busko -Zabno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2012) Emigrant :
Pozbadzmy sie wszelkich sentymetow do Krakowa zastanowmy sie czy jest nam z nim po drodze, Krakow przegrywa w wielu sprawach: nie jest miastem w ktorym rozgrywane jest Euro 2012, brak autostrady do Warszawy itd. bardzo czesto szkodzi samemu Tarnowowi urzednicy Krakowsiego oddzialu gddia obarczyla Tarnow kosztami budowy wschodniej obwodnicy miasta, do to Krakowa po kilku latach przeniesiono kilka delegatur woj. malopolskiego, chyba czas sie zastanowic czy jest nam wspolnie po drodze. Sadze ze nawet po odloczeniu sie od malopolski nikt w Krakowie nie zwroci uwagi ze jakis Tarnow sie odloczyl.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) oko :
Emigrant twoje wywody to za przeproszeniem takie pitolenie. O jakim odłączeniu od Krakowa ty mówisz ? Tak to można sobie przy piwku bzdurzyć, to ani geograficznie, ani ekonomicznie nie uzasadnione. Zgadzam się w kwestii dominacji Krakowa i nie liczeniem się z mniejszym Tarnowem, ale bzdury o niby przyłączeniu się do świetokrzyskiego są bez sensu bo po pierwsze nikt się na to nie zgodzi nawet 90% tarnowian (ja też) nawet gdyby Kielce obiecywały cuda. Masz pretensję do Ciepieli, że lobuje w Brukseli za trasą kolejową do Śącza. Przecież to wicemarszałek województwa małopolskiego a nie Tarnowa. Zresztą dziś z Sącza koleją do Krakowa jedzie się 5 ! godzin i obiektywnie ta trasa jest tam potrzebna. Sporo ludzi ma potrzebę i jeździ z Sącza do Krakowa, a trasą z Tarnowa na Warszawę jeździłaby garstka - bo tak naprawdę po co ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) tarnowianin :
Poświatowski znowu pluje na Grada, a to tylko dzięki niemu w Tarnowie Azoty się tak mocno rozwinęły, jak i wiele innych spółek. Teraz gdy Grad odszedł, Rzeszów chce przejąć KSG to też wina Grada. Oszołomie pisowski, zacznij myśleć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) ddd :
Grad siedzi cicho bo mierzy sie na KGHM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) ddd :
zamknijcie tarnów na 4 spusty: likwidujecie przedszkola, szkoly, siedziby duzych zakładów...TO PLATFORMA oBYWATELSKA..ona rzadzi w miescie i panstwie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) bart :
DOBRY ŻART ALE SIĘ UŚMIAŁEM, A CO Z LUDŹMI BĘDĄ DOJEŻDŻAĆ CODZIENNIE 80KM CZY WSZYSTKICH ZWOLNICIE I PRZYJMIECIE SWOICH, ŻE O ZAPLECZU NIE WSPOMNĘ, ALE CO TO POLITYKÓW OBCHODZI CO BĘDZIE ZA 4 LATA JAK SIE KADENCJA SKOŃCZY

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) SN Rzeszów :
TARNOWIANIE!!! Spokojnie, pomysł z przeniesieniem siedziby KSG do Rzeszowa, to kolejny "wspaniały" pomysł starzejącego się coraz bardziej Tadeusza F..., któremu zamarzyła się metropolia i robi wszystko, aby to zrealizować. Przyłącza do miasta okoliczne wioski (wbrew ich woli), obiecuje "złote góry", ale w zamian faktycznie daje im niewiele. Moim skromnym zdaniem, chodzi tutaj tylko o kolejnego, bogatego podatnika, za forsę którego, nasz "nieomylny" i "miłościwie" nam panujący T... mógłby realizować swoje "świetlane" pomysły, w stylu: okrągła kładka, multimedialna fontanna, naziemna kolejka miejska, gdy tymczasem brak w mieście inwestycji w podstawową infrastrukturę na odległych od Ratusza terenach (dobre drogi, chodniki, miejska kanalizacja, publiczne parkingi, itp! Nie zdziwię się, gdyby kolejnym "wymysłem" Prezydenta była np. linia metra od Drabinianki (tam mieszka nasz "wielki" T...) do Miłocina (ostatnio właczonego do Rzeszowa). Jestem przekonana, że te plany "spalą na panewce" i nie doprowadzą do kolejnych animozji pomiędzy mieszkańcami Tarnowa i Rzeszowa, gdyż nikomu nie są one potrzebne, w tym głównie mieszkańcom południowo-wschodniej Polski, która i tak przez "polityków z Warszawki" cały czas spychana jest do tzw. Polski D. Apeluję, nie dajmy się skłócić przez nieodpowiednie zachowania polityków, bo tylko w jedności nasza siła!!! Rozsądna Rzeszowianka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) SN Rzeszów :
TARNOWIANIE!!! Spokojnie, pomysł z przeniesieniem siedziby KSG do Rzeszowa, to kolejny "wspaniały" pomysł starzejącego się coraz bardziej Tadeusza F..., któremu zamarzyła się metropolia i robi wszystko, aby to zrealizować. Przyłącza do miasta okoliczne wioski (wbrew ich woli), obiecuje "złote góry", ale w zamian faktycznie daje im niewiele. Moim skromnym zdaniem, chodzi tutaj tylko o kolejnego, bogatego podatnika, za forsę którego, nasz "nieomylny" i "miłościwie" nam panujący T... mógłby realizować swoje "świetlane" pomysły, w stylu: okrągła kładka, multimedialna fontanna, naziemna kolejka miejska, gdy tymczasem brak w mieście inwestycji w podstawową infrastrukturę na odległych od Ratusza terenach (dobre drogi, chodniki, miejska kanalizacja, publiczne parkingi, itp! Nie zdziwię się, gdyby kolejnym "wymysłem" Prezydenta była np. linia metra od Drabinianki (tam mieszka nasz "wielki" T...) do Miłocina (ostatnio właczonego do Rzeszowa). Jestem przekonana, że te plany "spalą na panewce" i nie doprowadzą do kolejnych animozji pomiędzy mieszkańcami Tarnowa i Rzeszowa, gdyż nikomu nie są one potrzebne, w tym głównie mieszkańcom południowo-wschodniej Polski, która i tak przez "polityków z Warszawki" cały czas spychana jest do tzw. Polski D. Apeluję, nie dajmy się skłócić przez nieodpowiednie zachowania polityków, bo tylko w jedności nasza siła!!! Rozsądna Rzeszowianka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) emigrant :
odnoszac sie do wzgledow geografincznych to tereny (Tarnow i okolice) te w przeszlosci (do rozbiorow) nalezaly do woj sandomierskiego, po drugie jesli spojrzec na aspekt ekonomiczny to zdecydowanie wieksze srodki z UE trafiaja do swietokrzyskiego jako woj o wysokim bezrobociu i zacofaniu gospodarczym niz do malopolski zamoznej z niskim bezrobocie (Krakow), wiec te dwie tezy sa dla mnie nie logiczne ( albo pod budka z piwem gdzie przesaduje "oko" niewidoczne z braku szerszych perspektyw). Rozumie ze tarnowianie boja sie myslec i zadawac pytania (prezydent Tarnowa wymyslil kiedys ze Tarnow wlaczy kilka pobliskich miejscowosci, niestety chyba sie wystraszyl i zaraz sie wycofal, tak myslenie "boli" szczegolnie w grodzie lelewitow)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2012) emigrant :
po ilosci wpisow i komentarzy odnosnie tematu przeniesciena KSG do Rzeszowa, widac ewidetnie ze tarnowianie maja wszystko w "d..." najlepiej jesli ktos za nich cos zrobi, przywiezie jakiegos posla w teczce w tedy na niego sie zaglosuje nawet jesli nie jest z Tarnowa (posel z PiSu pochodzacy z Proszowic), wysmieje sie idee poloczenia kolejowego z Buskiem bo nikt z Tarnowa nie bedzie chcial jezdzic do Warszawy pociagiem, czyli Warszawa czy inni turusci z polnocy polski nie beda tez jezdzic do nas, koleje,drogi,lotniska to infrastruktora ktora jest potrzebna kazdemu rozwijajacemu sie miastu, ale nie Tarnowowi tu nie przyjedzie nikt bo nie ma jak, zreszta i tak wszystko zalezy od Krakowa(w mniemaniu tarnowian), nie roszac sie nie wychylac moze nas nie zalowarza (galicyjskie myslenie). Jezeli nie jestesmy wstanie zdobyc sie na jakies samodzielne dzialanie (uwaga Krakow sie przyglada) to przynajmnie nie zaprzepascmy to co osiagneli nasi dziadowie lub ojcowie niezaleznie z jaka parta sypatyzujemy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) miejscowy :
Karpacka....... wystarczy zmienić nazwę i sprawa załatwiona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) za :radio kraków :
Radio kraków donosi: Przenosin siedziby Karpackiej Spółki Gazwoniczej do Rzeszowa chciał prezydent tego miasta i Marszałek Województwa Podkarpackiego. Jak przekonywali w piśmie do premiera, przeniesienie siedziby spółki do dynamicznie rozwijającego się województwa podkarpackiego przyniesie korzyści zarówno temu regionowi jak i samej spółce. Innego zdanie jest Ministerstwo Skarbu, dlatego nie ma mowy o przenosinach Karpackiej Spółki Gazowniczej - przyznała Radiu Kraków, rzecznik Ministerstwa Skarbu Magdalena Kobos. "Nie ma takich podstaw i argumentów przemawiających za podjęciem takiej decyzji. Przeniesienie siedziby dobrze zarządzanej spółki pociągnęłoby za sobą destabilizacje i nieuzasadnione koszty finansowe. Poza tym w Tarnowie są zlokalizowane inne ważne oddziały firm gazowniczych, wystarczy wspomnieć GAZ-SYSTEM, Karpacki Oddział Obrotu Gazem, oddział PGNiG Technologie - ważne żeby te podmioty były jednak w jednym miejscu" - przekonywała w rozmowie z reporterem Radia Kraków rzecznik Ministerstwa Skarbu Magdalena Kobos. Po takiej decyzji ulżyło tarnowskim samorządowcom. Karpacka Spółka Gazownictwa wydała bowiem w ubiegłym roku na sponsoring kultury, edukacji i sportu w regionie tarnowskim 1 milion 300 tysięcy złotych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) otto :
Niech przenoszą, tylko kto zapłaci za dopiero co budowany parking wielopoziomowy i szklano-aluminiowe budynki KSG????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) do otto :
ty, ja i pozostali odbiorcy gazu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) Ale ale... :
No zobaczcie... działacze z Rzeszowa mieli pomysł przenieść, ludzie sie cieszą nowa firma będzie, nowe miejsca pracy, działacze maja z tego powodu pełne poparcie wyborców. W Tarnowie inni działacze protestuja przeciwko przeniesieniu "Gazów" do Rzeszowa, ludzie z Tarnowa czytają i sie cieszą bo ich ktoś broni, ktoś kto zabiega o ich głosy, ludzie nie do końca swiadomi tego że ci w Rzeszowie i ci broniący w Tarnowie to ekipa z tych samych partii bedących u władzy - ale wyborcy inni ... ot co. Pomysł trzeba przyznać swietny, nikt nie stracił a ile zyskano !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) do za :radio kraków :
Uświadom sobie że te grube miliony to z naszych kieszeni poszło na rachunek "Gazów". Przecież gdybyśmy płacili za gaz o 30 % mniej to i prezesi w "Gazach" i kierownicy i związkowcy "oddelegowani" zarabialiby mniej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-06-2012) Polak Mały :
No cóz Polacy muszą jeszcze dojrzeć by zrozumieć , że w wyborach trzeba wybierać tych co nie kradną i tych co kraść nie pozwalają

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) zszokowany :
Ładnie działa Solidarność w gazach, że pozwoliła na taką możliwość żeby firmę przeniesiono do Rzeszowa. Od czego jest związek - od ochrony ludzi, a tu narażają tyle miejsc pracy. Dlaczego Solidarność w Warszawie dopuściła do powstania takich planów? Skandal! Trzeba podpalać opony, smarować wyjce, prać kamizelki. Może trzeba zmienić lidera S w Gazach?!? Na barykady!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) za radio kraków :
do :do za radio kraków. Owszem, owszem to, że KSG i sam PGNIG wymaga restrukturyzacji to fakt bezsporny.To, że większej kontroli zwłaszcza w zakresie efektu marketingowego powinna podlegać ich działalność sponsoringowa-pełna zgoda. Jest to sfego rodzaju państwo w państwie i niezależnie od ekipi rządzącej ma się nieźle, oczywiście w jakiejś części finansujemy go MY i polski przemysł, który jest głównym płatnikiem rachynków za gaz. Jego cena to głebszy bardziej skomplkowany problem, który powiązany jest już nie tylko z poltyką państwa ale również z uwarunkowaniami geopolitycznymi. Nie zmienia to faktu, iż URE powinno wywierać silniejszą presję i wręcz wymuszać działania restrukturyzacyjne na PGNIG-u. ALE TO AKURAT NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z ZUPEŁNIE ODJECHANYM I DURNYM pomysłem władz podkarpackiego. Przeniesienie spółki do Rzeszowa to pomysł ekonomicznie idiotyczny. DLATEGO WKLEIŁEM INFORMACJE Z RADIA KRAKÓW, ŻE MIN. SKARBU UWAŻA PODOBNIE.KSG zostaje w Tarnowie!!! I z tego wypada się cieszyć bo oprócz sponsoringu zostawia w kasie miasta ogromne podatki ( tak naprawdę to setki milionów) a wolę żeby te podatki płaciła w Tarnowie a nie w Rzeszowie bo ten mam głęboko w ...powiedzmy nosie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-06-2012) ZX :
Idąc tokiem myślenia władz województwa podkarpackiego, to im się należą również całe karpaty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2012) do zszokowanego :
Jesteś huj. Odpierdol się od Solidarności gnoju i od Romka. Ty świnio komunistyczna. Jesteś hujem i nim pozostaniesz ty skurwysynie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2012) do do zszokowanego :
Romek, przebomblowałeś czas i nie unoś się teraz. Czas na zmiany w S w Gazach - PA PA!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2012) cc do do zszokowanego :
jaki związek taki poziom

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2012) do powyżej :
No cóż jak związke potrafi tylko włazić w dupę kierownictwu a nie stawiać czynnego oporu to jak ma być? Fujara!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2012) oyuftrxz :
OD ROMKA Z DALEKA JEST OK. WIECEJ TAKICH ZWIĄZKOWCÓW

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2012) do oyuftzx :
Czy to chodzi o ROMKA Z PLACU KAZIMIERZA ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2012) weneryk :
Czy to prawda, że Romek nie ma matury?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2012) kicior :
Kto załatwił Pastuszko? Kto będzie następny? Romek?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2012) ? :
Romek nie ma matury to wie kazdy i jest kolegą Światłowskiego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) ale o co chodzi? :
Zaraz, zaraz... Roman Jewuła, szef Solidarności w gazach, który ma uwagi do pracy prezesów czy prezydenta nie ma matury? Jestem w szoku!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2012) xyz :
Ale piszecie pierdoły ludzie opamiętajcie się ? Zostawcie Pastuszko w spokoju niech sobie rządzi .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl