To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przypomnijmy o Rotmistrzu – Barackowi Obamie    -   11/6/2012
Kłamstwo „polskich obozów...”
Rośnie poparcie dla skierowanego do prezydenta USA apelu w sprawie uwzględnienia dokonań rtm. Pileckiego w amerykańskich Muzeach Holocaustu. 30 maja 2012 r., w kontekście użycia przez prezydenta Stanów Zjednoczonych słów „polski obóz śmierci”, fundacja Paradis Judeorum wystosowała do Baracka Obamy list zawierający zachętę do zapoznania się ze świadectwem twórcy Związku Organizacji Wojskowej w KL Auschwitz, a także prośbę o wsparcie Prezydenta USA dla starań o uwzględnienie dokonań Witolda Pileckiego w ekspozycjach amerykańskich muzeów dokumentujących zagładę narodu żydowskiego.

Ogloszenie

Jak informuje Michał Tyrpa z Fundacji (goszczony parokrotnie w Tarnowie, także na nasze zaproszenie), list do Baracka Obamy opublikowano w serwisie społecznościowym Facebook, w dwóch wersjach językowych - angielskiej i polskiej, jako tzw. wydarzenie. Dzięki temu każdy może przystąpić do grona sygnatariuszy. Pełnomocnicy Fundacji Paradis Judaeorum i wolontariusze akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” propagują apel do prezydenta USA na wielu stronach i profilach w Polsce i na świecie. Informacje o tej obywatelskiej inicjatywie trafiły także do polskich i polonijnych mediów. W ciągu pierwszych 48 godzin list do Baracka Obamy w sprawie Rotmistrza Pileckiego poparło ponad sześciuset użytkowników facebooka z kraju i zagranicy.

Pełna treść listu po angielsku i po polsku pod adresem:
Zobacz treść listu

Fundacja Paradis Judaeorum od stycznia 2008 r. prowadzi akcję społeczną „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let s Reminisce About Witold Pilecki”). Wśród zasadniczych celów tej apolitycznej inicjatywy obywatelskiej są:
- upowszechnienie tzw. „Raportu Witolda” z 1948 r.,
- lobbing na rzecz superprodukcji opowiadającej losy Ochotnika do Auschwitz,
- ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem - zobacz materiał z 18.05.2012: „Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem 25 maja 2012”

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo...
Zob. także profil akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” ma Facebooku: Zobacz profil
Zobacz także debatę wokół tekstu pt. „Nie róbcie geszeftów z pamięci Rotmistrza!” - Zobacz tutaj

Nasza redakcja solidaryzuje się z powyższymi działaniami fundacji Paradis Judeorum
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(12-06-2012) Urszula :
lekka przesada, a Obama ma ważniejsze sprawy na głowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) ZX :
Najwyższy czas zająć się własnym podwórkiem, a nie pisaniem do Prezydenta Obamy. Tarnów przypomina śmietnik, wszędzie pety. Dworzec PKP piękny, a za dworcem teren, przypmina Czeczenie. W Polsce ogromne bezrobocie. Polskie dzieci chodzą głodne. Czy tymi i wieloma innymi sprawami, twórcy listu nie powinni się zająć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2012) imadło :
Niestety w Stanach Zjednoczonych poglądy Grossa są normą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl