To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podpalił dom w budowie powodując straty na 500 tys. zł    -   02/11/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień przyniósł wiele zdarzeń drogowych, niestety również z udziałem pieszych, nie brakowało także kradzieży – bodaj najbardziej dziwaczną była kradzież kabiny sanitarnej o wartości 4.500 zł w rejonie remontowanego mostu na rzece Biała. Dochodziło również do zniszczeń mienia – w tym tak niespotykanych jak w przypadku 27-letniego pijanego tarnowianina, który na ul. Jana Pawła II kopiąc w drzwi samochodu Vw Pasat uszkodził karoserię i wybił szybę, której odłamki zraniły siedzącą w środku 32-letnią kobietę. Ponadto niemal na gorącym uczynku udało się złapać jednego ze sprawców rozboju – 29 października w rejonie bloku przy ul. 3 maja dwaj mężczyźni zażądali od 16-letniego chłopaka wydania telefonu komórkowego, a wobec odmowy użyli gazu pieprzowego. Jednak największą materialną stratę przyniosło podpalenie domu w budowie przy ul. Hanusek w Tarnowie – nieznany sprawca podpalił jego wnętrze używając substancji łatwopalnej. W rezultacie spaliła się więźba dachowa i wnętrze budynku, zaś straty oszacowano na 500 tys. złotych...

Ogloszenie

Kradzieże
W jednym z marketów przy ul. Błonie w Tarnowie zatrzymany został 15-letni chłopak, który oszukał kasjera przeklejając kody kreskowe na płycie DVD by zaniżyć cenę towaru o blisko 43 złote.
31-letni tarnowianin został zatrzymany w jednym z marketów przy ul. Błonie w Tarnowie po tym jak oszukał personel sklepu przekładając pędzel do golenia do opakowania po tańszym towarze. Kwota na jaką chciał oszukać sklep to 15 złotych.
W rejonie remontowanego mostu na rzece Biała nieznany sprawca ukradł kabinę sanitarną o wartości 4500 złotych na szkodę prywatnej firmy.
„Kryminalni” z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 18-letniego mieszkańca Tarnowa, który z lokalu gastronomicznego przy ul. Słowackiego w Tarnowie ukradł 40-calowy telewizor LCD, o wartości 2 tysiące złotych. Sprawca wszedł do lokalu otwierając drzwi balkonowe wcześniej skradzionym kluczem. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

Zniszczenie mienia
26 października wieczorem dwóch nieznanych sprawców uszkodziło elewację budynku jednej z firmy przy ul. Bitwy o Wał Pomorski w Tarnowie, malując po niej żółtą farbą. Straty na szkodę właściciela wyniosły 300 złotych. W wyniku działań policjantów z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymano dwóch sprawców: 16- i 18-letnich mieszkańców miasta. Starszy trafił do policyjnego aresztu, młodszy do Policyjnej Izby Dziecka.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 27-letniego tarnowianina. Mężczyzna uszkodził stojący na ul. Jana Pawła II samochód Vw Passat. Kopiąc w drzwi pasażera uszkodził karoserię i wybił szybę, której odłamki zraniły siedzącą wewnątrz pojazdu 32 letnią mieszkankę Tarnowa. Doznane obrażenia wymagały interwencji chirurgicznej. Mężczyzna był nietrzeźwy.
W ręce policjantów z KP Tarnów Centrum wpadli także dwaj chłopcy, 14-letni oraz 15-latek z Tarnowa, którzy uszkodzili garaże przy ul. Brandstaettera malując po nich farbą. Policjanci ujawnili przy nich puszki z farbą w sprayu. Chłopcy trafili do Policyjnej Izby Dziecka.

Rozboje
29 października godzinach popołudniowych do stojącego w rejonie bloku przy ul. 3 Maja w Tarnowie 16-latka podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich zażądał wydania telefonu komórkowego. Kiedy spotkał się z odmową użył gazu pieprzowego, po czym obaj napastnicy zbiegli. Pokrzywdzony doznał urazu oczu, po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. W wyniku działań policjantów z komisariatu Tarnów Zachód ustalono i zatrzymano jednego ze sprawców. 20-letni mieszkaniec miasta spędził noc w areszcie.

Za kółkiem
26 października popołudniu na drodze nr 980 w Kończyskach, w gminie Zakliczyn, 22-letni mieszkaniec Gromnika jadąc w kierunku miejscowości zamieszkania potrącił w niewyjaśnionych okolicznościach pieszego, który szedł w tym samym kierunku prawą stroną drogi. W wyniku potrącenia 46-letni mieszkaniec Faściszowej poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
Rankiem w Tarnowie na ul. Romanowicza 19-letni mieszkaniec miasta został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych przez jadący od strony ul. Piłsudskiego Vw Golf, którym poruszał się 67-letni tarnowianin. Pieszy doznał złamania kości nadgarstka i licznych potłuczeń ciała. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
W godzinach popołudniowych 27 października w Wesołowie 74-letnia kierująca Daewoo Matiz wyjeżdżając z terenu swojej posesji, z zamiarem skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się drogą K 1408 25-letniemu motocykliście jadącemu w kierunku miejscowości Stróże. Motocyklista doznał złamania kończyny dolnej i ogólnych potłuczeń. Po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital. Obydwie osoby były trzeźwe.
Do potrącenia pieszej doszło tuż po godz. 17:00, 27 października w Tarnowcu. 58-letni mieszkaniec Pleśnej jadący Toyotą Yaris w stronę Tarnowa, w ostatniej chwili zauważył 76-letnią mieszkankę Tarnowa. Kobieta przebiegała przez oznakowane przejście dla pieszych po ukosie. Doznała ona złamania ręki, kości ramienia, żeber i urazu śródczaszkowego. Przebywa w szpitalu. Kierujący był trzeźwy.
W Ładnej na krajowej „czwórce” kierujący samochodem marki Honda Accord, 29-letni mieszkaniec Robczyc jadąc od strony Rzeszowa, w kierunku Krakowa zderzył się z rowerzystą, który wyjechał z drogi podporządkowanej, z prawej strony bezpośrednio przed pojazd. Kierujący jednośladem, został przewieziony w stanie nieprzytomnym do szpitala. Doznał urazu śródczaszkowego. Kierujący samochodem był trzeźwy.
29 października po godzinie 18:00 kierujący Volvo 58-letni tarnowianin wyjeżdżał z ul. Jastruna w ul. Elektryczną. Jadący za nim Chryslerem 37-letni mieszkaniec miasta, ominął Volvo z prawej strony wjeżdżając na ul. Elektryczną i zatrzymał pojazd w poprzek ulicy. W momencie kiedy wychodził z samochodu został uderzony przez Volvo, które uderzyło w przednie lewe drzwi jego pojazdu. Doznał złamania podudzia. Obydwaj kierujący byli trzeźwi.
Na ul. Sikorskiego w Tarnowie Vw Passata potrącił 16-letnią mieszkankę Złotej. Do zdarzenia doszło gdy dziewczyna przebiegała przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Doznała urazu głowy i kończyny dolnej. W stanie nieprzytomnym trafiła do szpitala. Kierujący pojazdem, 19-letni mieszkaniec Bochni był trzeźwy.
Do potrącenia 70-letniej kobiety doszło także w Olszynach na drodze K 1403. Kierujący Vw Passatem, 49-letni mieszkaniec miejscowości Libusza wykonując manewr cofania z drogi dojazdowej do cmentarza na drogę K 1403, potrącił przechodzącą przez jezdnię miejscową. Kobieta doznała złamania kości przedramienia. Obydwoje uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Różne
Tarnowska policja została powiadomiona o pożarze domu w budowie przy ul. Hanusek w Tarnowie. Nieznany sprawca po dostaniu się do środka przez niezabezpieczoną podbitkę dachową, prawdopodobnie podpalił wnętrze domu nieustaloną substancją łatwopalną. W wyniku pożaru spaleniu uległa więźba dachowa i wnętrze budynku. Starty oszacowano na 500 tysięcy złotych.
Dzielnicowy z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymał na placu targowym przy ul. Powstańców Warszawy w Tarnowie 32-letniego tarnowianina handlującego wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczył przy nim 10 paczek nielegalnych papierosów.
W okresie Święta Zmarłych, do 30 października do 2 listopada Policja realizowała kolejną akcję znicz, o której informowaliśmy podając również komunikacyjne zmiany w tym okresie. Policjanci zajmowali się regulacją ruchu oraz kontrolami mającymi na celu zatrzymanie nietrzeźwych kierujących.
Jak informowaliśmy, policjanci z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali 59-letniego bezdomnego, który włamał się do dwóch sąsiadujących domów przy ul. Rynek w Ciężkowicach. Zastali mężczyznę śpiącego w łóżku pod kołdrą w jednym z domów. Był nietrzeźwy. Wcześniej upił się koniakiem znalezionym w domu. Włamywacz wszedł do domów wybijając szybę w oknie. Z jednego ukradł kilka konserw i słoików z przetworami, wino i puszkę piwa. W domu, w którym został zatrzymany opróżnił właścicielowi butelkę koniaku, po czym ułożył się do snu w jego łóżku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Tarnów udowodnili mężczyźnie dokonanie innych przestępstw. Końcem sierpnia włamał się do prywatnego domu w miejscowości Bruśnik. Wykorzystując nieobecność właścicielki ukradł 680 złotych, artykuły spożywcze i butelkę alkoholu. Zatrzymany jest także sprawcą usiłowań kradzieży z włamaniem do pięciu altanek przy ul. Dwernickiego w Tarnowie. Nie ukradł z nich niczego, ale straty jakie poczynił oszacowano na co najmniej 500 złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i kradzieży z włamaniem warunkach recydywy, do których się przyznał. W przeszłości karany był za podobne czyny. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawiania wolności. Sąd Rejonowy na wniosek tarnowskiej Prokuratury postanowił o umieszczeniu podejrzanego w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(03-11-2009) zosia :
Gdzie od strony Rzeszowa są "Robczyce"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-11-2009) Liber :
Oj autorze tej informacji - jakie Robczyce są ROPCZYCE, a ul. Hanausek też jest dwa razy z błędem. Redakcjo natychmiast zwolnij korektora, o ile takowego zatrudniacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl