To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski magistrat i Caritas z pomocą wobec grypy na Ukrainie    -   03/11/2009
Pomoc Ukrainie
Odnosząc się do obecnej trudnej sytuacji na Ukrainie, wynikającej z rozprzestrzeniającej się epidemii grypy, miasto Tarnów we współpracy z Caritas Diecezji Tarnowskiej zdecydowało się wesprzeć akcję szerokiej pomocy dla tego kraju, dążącej do złagodzenia skutków tej wyjątkowej sytuacji. W szczególności, pomocą medyczną mają zostać objęte miasta partnerskie Tarnowa na Ukrainie, tj. Biała Cerkiew, Tarnopol oraz Winnica. W tym celu, magistrat zakupi leki i sprzęt medyczny, niezbędny do walki z epidemią grypy – czytamy w komunikacie. Jednocześnie wystosowany został apel do hurtowni farmaceutycznych, aptek i przedsiębiorców o nieodpłatne przekazywanie m.in. leków przeciwgrypowych – zbiórka potrwa do 6 listopada. Szczegółowe informacje – poniżej.

Ogloszenie
>

W pomoc, oprócz Urzędu Miasta, zaangażowane zostały także miejskie jednostki medyczne: Szpital im. E. Szczeklika, Zespół Przychodni Specjalistycznych, Mościckie Centrum Medyczne.
”Mając powyższe na względzie apelujemy do wszystkich tarnowskich przedsiębiorców oraz właścicieli hurtowni farmaceutycznych i aptek o przyłączenie się do tej akcji, poprzez zakup i nieodpłatne przekazanie leków przeciwgrypowych oraz masek i rękawiczek jednorazowego użytku. Niech nasza pomoc będzie żywym dowodem partnerskich relacji łączących Tarnowian z mieszkańcami naszych zaprzyjaźnionych miast na Ukrainie.
Ponieważ chcemy, by wsparcie dotarło do potrzebujących jak najszybciej, zbiórka lekarstw będzie trwała do 6 listopada (piątek) w budynku Urzędu Miasta Tarnowa, ul. Goldhammera 3, sala nr 8. Wszelkie szczegółowe informacje nt. rodzaju potrzebnych leków i materiałów medycznych można uzyskać w Urzędzie Miasta Tarnowa pod numerami telefonów: +14 688 27 30, +14 688 28 36 oraz 604 480 103.”
- głosi komunikat tarnowskiego magistratu.

Dostarczenie transportu z pomocą na Ukrainę planowane jest wstępnie pod koniec tego tygodnia. Pomoc zostanie rozdzielona pomiędzy poszczególne miasta partnerskie: Tarnopol, Winnicę, Białą Cerkiew.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl