To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wspólna akcja Policji, MORD i Starostwa Powiatowego    -   09/11/2009
Odblask dla seniora
Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok znacznie pogarsza warunki drogowe i sprawia, że dostrzegalność osób pieszych radykalnie się zmniejsza. Częściej niż zwykle dochodzi wówczas do wypadków z udziałem właśnie tych osób. Odpowiadając na apel Księdza Biskupa Wiktora Skorca tarnowska Policja włącza się do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach osób pieszych. Wraz z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Starostwem Powiatowym - partnerami, którzy przekazali środki finansowe – rozpoczęta została akcja profilaktyczna „ODBLASK DLA SENIORA”. Polega ona na wręczaniu elementów odblaskowych pieszym uczestnikom ruchu drogowego. Akcja skierowana jest w szczególności do osób starszych, ale oczywiście tarnowska Policja rozdaje odblaski również dzieciom, a także innym chętnym do korzystania z nich.

Ogloszenie

Na terenie wytypowanych kościołów, po zakończeniu wieczornych nabożeństw policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie oraz dzielnicowi uświadamiają pieszym czyhające o tej porze roku na drogach zagrożenia. Wręczają elementy odblaskowe, instruują i zachęcają do ich zakładania po zmroku.
”Musimy mieć świadomość, że zastosowanie odblasków sprawia, że idący nieoświetlonym odcinkiem drogi pieszy może zostać dostrzeżony przez kierującego nawet z odległości 150–200m, co kilkakrotnie zwiększa szansę na uniknięcie potrącenia go przez samochód lub inny pojazd” - pisze rzecznik prasowym KMP Tarnów Olga Żabińska.

Na potrzeby akcji wytypowano 11 miejscowości, przyjmując za kryterium wzmożony ruch drogowy i słabo rozwiniętą infrastrukturę drogową (brak oświetlenia, chodników). W ten sposób działaniem akcji objęte zostały wyłącznie obszary pozamiejskie, w tym miejscowości: Zaczarnie, Stare Żukowice, Łęg Tarnowski, Otfinów, Mikołajowice, Skrzyszów, Pogórska Wola, Szynwałd, Siemiechów, Poręba Radlna i Jodłówka Wałki.
Dzięki wsparciu proboszczów wytypowanych parafii akcję „Odblask dla seniora” rozpoczęto w środę, 4 listopada. Policjanci byli w Łęgu Tarnowskim i Mikołajowicach, wczoraj zaś w Otfinowie - wszędzie spotkając się z otwartością i zainteresowaniem.
Do połowy listopada akcja będzie kontynuowana w pozostałych miejscowościach.

Nowa akcja wpisuje się w strategię działań tarnowskiej Policji i prowadzone przez nas dotychczas projekty tj. „Bezpieczny pieszy”, „Bądź bezpieczny na drodze”, kierowane głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. ”Adresując akcję do osób starszych, chcielibyśmy zwiększyć ich wiedzę jako świadomych uczestników ruchu drogowego. W imieniu organizatorów akcji bardzo prosimy - pamiętajcie Państwo o odblaskach, zakładajcie je po zapadnięciu zmroku, poruszając się pieszo lub na rowerach. One naprawdę mogą uratować to co najcenniejsze -Wasze zdrowie lub życie. - czytamy w komunikacie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl