To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Diecezja Tarnowska bogata w powołania    -   09/11/2009
Z życia Diecezji Tarnowskiej
Diecezja tarnowska jest bogata w powołania – tak wynika z najnowszych danych zebranych ze wszystkich parafii. Ponad 80 osób odpowiedziało w tym roku na głos powołania i wstąpiło do seminarium, zakonów i zgromadzeń zakonnych.

Ogloszenie
>

Do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie na pierwszy rok zgłosiło się 41 młodych mężczyzn. Najwięcej kandydatów pochodzi z dekanatów Nowy Sącz – Centrum, Wojnicz, Mielec Północ oraz z dwóch dekanatów bocheńskich.
Z danych zebranych przez księży dziekanów wynika, że 23 młodych mężczyzn wstąpiło do zgromadzeń zakonnych. Trzech kandydatów wybrało zgromadzenie księży Misjonarzy, dwóch z nich pochodzi z parafii w Odporyszowie, którą prowadzą księża z tego zgromadzenia. Pozostali wybrali m.in. zgromadzenia dominikanów, bernardynów, kapucynów, michalitów. Kandydaci chcą także zasilić grono redemptorystów, saletynów i kombonianów.
Mężczyźni z diecezji tarnowskiej zgłosili się także do seminariów diecezjalnych w Gdańsku, Rzeszowie, Elblągu, Świdnicy i w Ołomuńcu w Czechach.
W tym roku 18 młodych kobiet zdecydowało się na służbę Bogu i ludziom wstępując do zgromadzeń zakonnych. Trzy kandydatki wybrały klasztor Służebniczek Dębickich, a dwie Służebniczek Starowiejskich. Powołania były także do zgromadzeń zakonnych takich jak m.in. prezentki, niepokalanki, karmelitanki, urszulanki.

-Bardzo się cieszymy z licznych powołań. To także radość dla zakonów i zgromadzeń, że w rodzinach diecezji tarnowskiej rodzą się liczne powołania. Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię. Dobrze, że doczekają się głoszenia Dobrej Nowiny przez młodych z naszej diecezji mówi biskup tarnowski Wiktor Skworc.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl