To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Grzegorz Kozioł, Janusz Kwaśniak i Marian Zalewski wśród najlepszych wójtów regionu    -   10/11/2009
Najlepsi wójtowie
Podczas tradycyjnych "Zaduszek Witosowych", które odbyły się w niedzielę w Wierzchosławicach kapelusze najlepszych Wójtów Małopolski powędrowały m.in. do Wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła, wójta Borzęcina Janusza Kwaśniaka i wójta gminy Szczurowa - Mariana Zalewskiego. W Gali Laureatów uczestniczyło w sumie dziesięciu wójtów, którzy przyjmowali wyróżnienie i gratulacje z rąk Premiera Waldemara Pawlaka, Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego, Wicemarszałka Województwa Wojciecha Kozaka, Przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierza Barczyka oraz Redaktora Naczelnego Gazety Krakowskiej Tomasza Lachowicza, organizatora Plebiscytu, który odbył się po raz dziesiąty.

Posłuchaj krótkiego wywiadu z wyróżnionym wójtem gminy Tarnów :

Ogloszenie

Na konkurs napłynęło prawie 66 tysięcy głosów z całej Małopolski. Zgłoszono 64 kandydatów.
Wójt Grzegorz Kozioł podkreśla wartość tej nagrody, w której najcenniejsze jest to, że jest ona przyznawana po głosowaniu mieszkańców. - Bo my pracujemy dla naszych mieszkańców. Zwłaszcza wtedy, kiedy nasi mieszkańcy nas doceniają, to jest to dla nas wyróżnienie szczególne – mówił. Natomiast Wojciech Kozak – członek zarządu Województwa Małopolskiego, gratulując Grzegorzowi Koziołowi, po raz kolejny porównał gminę Tarnów do Wenecji i dodał, że to chyba jedyna taka gmina w Polsce.
Z kolei wójt Janusz Kwaśniak odbierając tytuł i kapelusz, powiedział, że wyróżnienie w tym plebiscycie należy traktować w dwóch kategoriach: jako osobisty sukces i jako ukłon w stronę wszystkich samorządowców, którzy efektywnie pracują na rzecz rozwoju swoich małych ojczyzn. - Dzisiejsza nasza obecność w Wierzchosławicach, na „Zaduszkach Witosowych”, tytuł i kapelusz Wincentego Witosa, to nie tylko wyróżnienie adresowane do nas, gospodarzy gmin, ale również do mieszkańców wsi i gmin, którzy wspierają nas w działaniu, są autorami wielu inicjatyw, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym gminy, bez których tak naprawdę nie było by dynamicznego rozwoju i sukcesów, chociażby takich, jak dziś. Dziękuję Wam Wszystkim za to, a szczególnie dziękuję mieszkańcom gminy Borzęcin - mówił do zgromadzonych Janusz Kwaśniak.
Według wójta gminy Borzęcin Janusz Kwaśniaka efektywny gospodarz gminy musi być dobrym organizatorem i menedżerem życia społeczno – gospodarczego gminy, osobą konsekwentną i odważną w podejmowaniu decyzji, przedsiębiorczą i kreatywną w inspirowaniu szeregu inicjatyw.
- Poza tym musi być skuteczny na zewnątrz i wewnątrz: na zewnątrz w reprezentowaniu interesów gminy i pozyskiwaniu środków pozabudżetowych na inwestycje, wewnątrz w łączeniu środowisk o rożnych interesach wokół wspólnych celów - mówi Janusz Kwaśniak i i dodaje: - Dobry wójt to dyplomata znający sztukę kompromisu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl