To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jedno z najciekawszych kulturalnych przedsięwzięć Tarnowa coraz bliżej...    -   10/11/2009
Wkrótce ArtFest 2009
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, prezentujemy szczegółowy program tegorocznego ArtFest-u, organizowanego przez BWA na przełomie listopada i grudnia. Galeria Miejska, we współpracy z Mościckim Centrum Kultury tradycyjnie przygotowała zarówno wystawy i promocje książek (Prażmowski, Tarasewicz...), jak i koncerty (m.in. VooVoo, P.M.Elektric Quartet, Susan Weinert & Zbigniew Jakubek Urban Groove Ensamble, Kroke) czy spotkania z osobowościami sztuki – gościem kilku wieczorów będzie Janusz Głowacki – zaś jego gośćmi: Małgorzata Braunek, Magda Dygat, Andrzej Dudziński i Olena Leonienko. To jednak nie jedyne propozycje...

Ogloszenie

27 listopada godz. 18:30 – Galeria Miejska – Pasaż Tertila, Rynek 4
Wojciech Prażmowski – „Tarra” wernisaż wystawy fotografii, promocja albumu „Jaśnienie”, gość specjalny: Dariusz Bugalski
Wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Prażmowskiego (premierowa wystawa wybitnego polskiego fotografa, mistrza fotografii kreatywnej, profesora łódzkiej „Filmówki”. Promocja albumu z poetyckimi tekstami pióra Dariusza Bugalskiego, filologa, krytyka sztuki, pisarza, poety i dziennikarza radiowej Trójki).
Wstęp wolny, wystawa będzie otwarta do 16 grudnia.

27 listopada godz. 20:00 – Duża Scena MCK
Koncert VOOVOO i HAJDAMAKI (Ukraina)
Wspólne przedsięwzięcie dwóch wiodących zespołów w swoich krajach. Program stworzony na bazie pomysłu przełamywania granic zaprzyjaźnionego z Galerią Miejską Mirosława Olszówki. Materiał ten został wydany na płycie CD nakładem Wydawnictwa Agora i już zyskał tytuł poważnego kandydata do płyty roku 2009.
Duża Scena MCK (bilety: 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu, do nabycia w biurze Galerii, Rynek 9 II piętro oraz w MCK)

28 listopada godz. 18:00 – Galeria Miejska – Galeria Mała
Andrzej Świetlik – „Lekcje tańca” - wernisaż wystawy fotografii
Indywidualna wystawa współtwórcy słynnej nie tylko w Polsce grupy artystycznej „Łódź Kaliska”.
Wstęp wolny, wystawa będzie czynna do 16 grudnia.

28 listopada godz. 19:00 – kamienica przy Rynku 3
Galeria Bezdomna – wernisaż wystawy
Wystawa fotografii, na którą każdy może przynieść swoje zdjęcie, wieszanie prac w dniu wernisażu od godzin przedpołudniowych.
Galeria Bezdomna - pomysł prezentacji fotograficznych w pustostanach, opuszczonych fabrykach, pomieszczeniach przeznaczonych do remontu, udostępnianych za darmo na kilka dni, tygodni; wystawa odbywa się bez preselekcji i bez narzucania tematu czy kształtu prezentacji, a każdy z twórców w dniu prezentacji sam znajduje sobie w pomieszczeniu interesujący go kawałek przestrzeni, sam wiesza zdjęcia i aranżuje pokaz, sam też zaprasza gości i organizuje wernisażowy poczęstunek; inicjatywa fotografików Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika.
Wstęp wolny.

29 listopada – 1 grudnia
Warsztaty fotograficzne poprowadzą: Wojciech Prażmowski, Tomasz Sikora, Andrzej Świetlik
Koszt uczestnictwa: 50 zł (nabór prowadzi biuro Galerii, Rynek 9 II piętro, tel. 0146888820).

29 listopada godz. 18:00 – Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10
Tomek Sikora – „Przejrzystość rzeczy” - wernisaż wystawy fotografii, promocja albumu
Wystawa jednego najbardziej aktywnych i interesujących polskich twórców. W Tarnowie zobaczymy kolejną odsłonę tego cyklu. Wystawie towarzyszyć będzie album autorstwa wybitnego projektanta książek, profesora warszawskiej ASP – Macieja Buszewicza specjalnie przygotowany do tej wystawy.
"Przejrzystość rzeczy" w swych kolejnych odsłonach to prezentacja ludzi i ich historii wykorzystująca przedmioty, jako medium. Obiekty prezentowane w ramach wystawy to podarunki wręczone Tomkowi Sikorze przez Jego przyjaciół, członków rodziny, ludzi znajomych i nieznajomych spotkanych celowo lub przypadkiem na przestrzeni wielu lat. Są to różnorakie przedmioty od pudełka, walizki, nocnika począwszy na butach, wiecznym piórze, wibratorze czy tajemniczej paczce wcale nie kończąc. W każdy z tych obiektów wprowadzona zostaje postać Osoby Darującej, nijako znacząc i przyporządkowując go dotychczasowemu właścicielowi. Powstaje wielowymiarowy (zarówno w dosłownym, jak i filozoficznym sensie tego słowa) portret – Człowieka oraz Przedmiotu.
Wstęp wolny - wystawa będzie otwarta do 16 grudnia.

CYKL WSPÓŁORGANIZOWANY Z MOŚCICKIM CENTRUM KULTURY

3 grudnia – Mościckie Centrum Kultury
… z cyklu osobowości – JANUSZ GŁOWACKI
Wieczór Filmowy – „Polowanie na muchy”, „Rejs”, „Trzeba Zabić tę miłość” (szczegóły w MCK i wkrótce na naszym portalu).

4 grudnia godz. 18:00 – kawiarnia Tatrzańska
Promocja książki „Mały alfabet” Magdy Dygat i Andrzeja Dudzińskiego, spotkanie poprowadzi Barbara Marcinik (Program III Polskiego Radia), fragmenty książki czyta Małgorzata Braunek
Niezwykła, oryginalna, jedyna w swoim rodzaju wspomnieniowa opowieść Magdy i Andrzeja Dudzińskich. Autorzy opowiadają o ważnych dla nich ludziach, miejscach, zwierzętach, przedmiotach i wydarzeniach. Książka zawiera 133 hasła, w których prywatna opowieść Dudzińskich o nich samych, ich życiu, miłości, domu, rodzinie, zwierzętach przeplata się z portretami przyjaciół, znajomych, barwnymi anegdotami, a wszystko na tle historii obyczajowej Polski, Europy i świata przełomu XX i XXI wieków. Bohaterami opowieści są zarówno liczni światowi i polscy artyści, pisarze, aktorzy, muzycy m.in. S. Barańczak, E. Braun, Cz. Miłosz, E. Demarczyk, M. Duchamp, E. Hemingway, R. Kapuściński, J. Kofta, T. Konwicki, S. Lem, G. Holoubek, E. Czyżewska, Dalajlama, L. Beach, W. Pszoniak, M. Komar, C. Santana, J. Głowacki, jak i różnego kalibru zwierzęta, miejsca oraz zjawiska. Książka, bogato ilustrowana została zaprojektowana graficznie i opracowana przez Andrzeja Dudzińskiego.
Wstęp wolny.

4 grudnia godz. 19:00 0 Mościckie Centrum Kultury
… z cyklu osobowości – JANUSZ GŁOWACKI
„Antygona w Nowym Jorku” – spektakl Teatru Ludowego z Krakowa
Spotkanie z Januszem Głowackim
Prowadzenie: Barbara Marcinik – (Program III Polskiego Radia)
Bilety na spektakl do nabycia w MCK

5 grudnia godz. 18:00 – Mościckie Centrum Kultury
...z cyklu Osobowości: Janusz Głowacki, w programie: „Depresja mon amour” film o Januszu Głowackim, Andrzej Dudziński „Antygona w Nowym Jorku” i „Nowy Nowy Jork” – wernisaż wystawy; goście specjalni: Nigel Kennedy i zespół KROKE
Janusz Głowacki - dramaturg, prozaik, felietonista, autor scenariuszy filmowych. Światowy sukces przyniosły Głowackiemu sztuki teatralne, przede wszystkim „Antygona w Nowym Jorku”. Na przełomie lat 60. i 70. rozpoczął aktywną działalność jako scenarzysta. W tym okresie powstaje film Andrzeja Wajdy "Polowanie na muchy" oparty na twórczości Głowackiego. Jednak prawdziwym sukcesem okazał się dopiero obraz stworzony we współpracy z Markiem Piwowskim pt. "Rejs", który przez niektórych uważany jest za najlepszą polską komedię wszech czasów.
Andrzej Dudziński „Antygona w Nowym Jorku” - została wydana w Stanach Zjednoczonych w formie książkowej z doskonałymi rysunkami Andrzeja Dudzińskiego, który podobnie jak Janusz Głowacki, zamieszkał w Nowym Jorku na stałe. Wystawa prezentuje 20 oryginalnych prac artysty.
Andrzej Dudziński „New York, New York” – wystawa fotografii, do której pretekstem stało się zaproszenie Andrzeja Dudzińskiego do zaprojektowania scenografii do sztuki Arthura Millera "Śmierć komiwojażera" w Teatrze Narodowym w Warszawie w reżyserii Kazimierza Kutza. Andrzej Dudziński zafascynowany Nowym Jorkiem, miejscem swojego zamieszkania przedstawia swoją wizję tego niezwykłego miasta.
Wystawy otwarte od 25 stycznia 2010 roku.
Nigel Kennedy - to jeden z największych wirtuozów skrzypiec na świecie. Płyty brytyjskiego artysty od lat mieszkającego w Polsce zawsze trafiają na szczyty notowań muzyki klasycznej. W 2003 r. wraz z krakowskim zespołem Kroke (ta nazwa w języku yiddish oznacza Kraków) - jedną z najciekawszych grup grających muzykę klezmerską - stworzył niezwykły projekt muzyczny, płytę East Meets East. Od tego czasu Kennedy występuje z Krokersami, dając słuchaczom dużo przyjemności i przy okazji udowadniając swoją totalną wszechstronność.
Bilety w cenie 90 zł i 70 zł, do nabycia w biurze Galerii, Rynek 9 II piętro oraz w MCK.

5 grudnia godz. 21:30 – kawiarnia Tatrzańska
Janusz Głowacki zaprasza – goście specjalni: Małgorzata Braunek, Magda Dygat, Andrzej Dudziński, Olena Leonienko – recital
Olena Leonenko - urodzona w Kijowie, pieśniarka, kompozytorka. Od 1990 roku na stałe mieszka i tworzy w Polsce. Skomponowała muzykę do ponad 20 przedstawień teatralnych i telewizyjnych. Współpracowała m.in z Krystianem Lupą, Agnieszką Glińską, Krzysztofem Warlikowskim, Zbigniewem Zapasiewiczem i Maciejem Dejczerem.
Wstęp za zaproszeniami

11 grudnia godz. 18:30 – Mościckie Centrum Kultury
Zbigniew Jakubek przedstawia: Fusion Jazz: Funky Flow, P.M.Elektric Quartet, gwiazda wieczoru: Susan Weinert & Zbigniew Jakubek Urban Groove Ensamble
Funky Flow - zespół powstał w 2005 roku w Rzeszowie. Muzyka FF to fusion bazujący głownie muzyce jazzrockowej i funky.
P. M. Elektric Quartet - projekt uznanych tarnowskich muzyków, którzy odnaleźli wspólny mianownik odczuwania elektrycznego jazzu, wzbogaconego o rockową ekspresję i funk.
Susan Weinert & Zbigniew Jakubek Urban Groove Ensamble - tak brzmi nazwa nowego projektu z udziałem znanej i lubianej w Tarnowie niemieckiej gitarzystki Susan Weinert i jednego z czołowych polskich jazzmanów Zbigniewa Jakubka. Susan Weinert występowała w Tarnowie dwukrotnie rozkochując w swojej grze na gitarze tarnowskich melomanów.
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w biurze Galerii, Rynek 9 II piętro oraz w MCK.

18 grudnia godz. 18:30 – Galeria Miejska – Pasaż Tertila
Osobowości sztuki polskiej: Leon Tarasewicz – wernisaż wystawy retrospektywnej
Leon Tarasewicz - jeden z najbardziej intrygujących malarzy współczesnych. Pełen inwencji, odkrywa coraz to nowe oblicza tak starej i, wydawałoby się, dobrze już rozpoznanej dyscypliny, jaką jest malarstwo. Od chwili debiutu jest wyrazistą postacią życia artystycznego, chociaż za główny punkt na mapie świata uznaje rodzinne białostockie Waliły. Podkreśla białoruskie korzenie, identyfikuje się z zamieszkującą tamte tereny mniejszością białoruską w Polsce. Laureat Paszportu Polityki.
Wstęp wolny, wystawa otwarta do 25 stycznia 2010 roku.

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie, Rynek 9, www.gm.tarnow.pl, tel. +48 146888820, e-mail. biuro@gm.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(10-11-2009) DSKBHS :
Świetna sprawa! Ta galeria bezdomna brzmi ultraciekawie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) Rozczarowany :
tym razem organizator się nie spisał... wyjątkowo nieciekawy program :-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) T :
Imprez normalnie na pół roku, pogratulować. Termin tylko jakiś taki, nie lepiej wiosną takie imprezki i ciepło i miło? No i widzę, że Tarnów pomału przenosi się do Mościc, no i trudno się dziwić, wszak po rozpadzie teatru to właśnie tam pozostała jedyna scena w miarę odpowiednia dla koncertów, wstyd dla miasta, wstyd. Najciekawsza propozycja to przynajmniej dla mnie Kennedy, bezapelacyjnie, z Kroke są genialni, no może jeszcze Susan Weinert. Zastanawia mnie takie zbliżenie na wschód, Ukraina, Białoruś, czyżby jakaś wymiana kulturalna? Tak trzymać i uważać na grypę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) Wi P. :
Moje gratulacje. p Bogdanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) Mati :
Mościce są cool, może tak by w końcu tego Sasnala zwabić? Rzeczywiście głowa boli od nadmiaru, koncerty, spotkania, promocje, warsztaty, filmy, kolosalna kumulacja. Trafiony Kennedy, ale już Kroke z żydowskim repertuarem jakoś mi nie siedzi. No i ciepłe dni by się przydały na takie impry, a tu Mikołaj, Boże Narodzenie, przedświąteczna gonitwa, Adwent, Sylwester.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2009) soccer :
A może wogoóle przenieść Tarnów do Mościc, a ze starego miasta zrobić skansen ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2009) pro :
Program napięty, oj napięty, ale mnie tam od przybytku głowa nie boli. na przykładzie takich właśnie imprez widać lokalową mizerotę Tarnowa, buduje się Gemini Park za niedługo ruszy Galeria Tarnovia a nie ma w mieście porządnego amfiteatru czy sali koncertowej, gdzieś ostatnio widziałem reportaż o mieście Słupsk, mniejszym przecież znacznie min. o tamtejszej filharmonii i chciało mi się wyć, co zresztą uczyniłem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2009) Mela :
Będzie sala koncertowa, właśnie w Mościcach i to kilka: duża i chyba dwie kameralne, do tego jeszcze kameralne kino. Super. A do tych Mościc to przecież nie tak znowu daleko. Ludzie się przyzwyczaili, że wszystko mają pod ręka a i wówczas im sie nie chce wychodzić. W każdym dużo większym mieście trzeba przemierzyć kawał drogi, czasami z jednego końca miasta na drugi żeby cos zobaczyć. A Sasnal może będzie na inaugurację odremontowanego MCK :) poczekamy-zobaczymy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2009) hmm :
Swoja drogą Mościce to ładniej brzmi niz Tarnów. Tak po pańsku bardziej. Myślę , że czas na wniosek do odpowiednich władz o zmianaw3vę nazwy całego miasta. Mościczanka. ( jestem)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-11-2009) Wdp :
Soccer ma dużo racji, obecnie centrum Tarnowa to skansen, jak za Franciszka Józefa, nie ma nawet parkingu, a nawierzchnia na pl. Kazimierza wygląda pewnie gorzej niż 100 lat temu, ale za ten stan niech się wstydzi kolejna władza. Wspaniała sprawa, że Mościce już niedługo będą miały taki obiekt, brawo, brawo, zgadza się też, że na koncert czy spektakl trzeba się gdzieś dalej ruszyć, nie ma w tym nic dziwnego, ja na ten przykład jechałem do Warszawy żeby zobaczyć wystawę Sasnala, która zresztą nie wywarła na mnie żadnego wrażenia, ale moja strata, moje ryzyko. Ale dla równowagi w centrum też coś powinno być, oferta dla człowieka z zewnątrz, który oglądając starówkę, wdepnie też do muzeum i galerii. Doskonałym lecz od początku nierealnym pomysłem było wykorzystanie do tych celów młyna Szancerów, było minęło, szkoda. Wydaje mi się, że najbardziej dyskryminowaną w mieście instytucją jest Galeria Miejska, o ile tarnowskie Centrum Kultury wygląda bardziej niż przyzwoicie i z zewnątrz i wewnątrz to dla galerii czas się jakby zatrzymał, małe ciemne salki, odrapane ściany i w ogóle wrażenie marazmu, rzeczywiście dla tych wszystkich planowanych imprez to jedyny ratunek w Mościcach, choć o dziwo i tam są problemy z parkowaniem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-11-2009) Do rozczarowanego :
Oto Pan jest właśnie przykładem wzorcowego malkontenta. A co według Pana powinien zrobić organizator, aby mógł Pan napisać: Tym razem organizator się spisał, wyjątkowo ciekawy program :-))). Może ma Pan jakieś sugestie, proszę o tym napisać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl