To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  11 listopada w Tarnowie - program uroczystości   -   10/11/2009
Święto Niepodległości
Prezydent Miasta Tarnowa zaprasza na obchody Święta Niepodległości. W programie, oprócz uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w tarnowskiej Katedrze (godz. 15:00), znajduje się m.in. apel i złożenie „świateł pamięci” pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz wspólne śpiewanie pieśni legionowych. Zakończeniem obchodów będzie widowisko muzyczne „Do Niepodległości”, w wykonaniu muzyków i uczniów zespołu „Ballada” z Zakliczyna i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie – rozpocznie się ono o godz. 17:30 w Pałacu Młodzieży. Poniżej prezentujemy szczegółowy program uroczystości.

Ogloszenie
>

15:00 – Katedra
- Msza św. w intencji Ojczyzny

16:10 – ul. Katedralna
- Meldunek Szwadronu Jazdy RP – 5 Pułku Strzelców Konnych
- Rozdanie zniczy i śpiewników

16:15 – Przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza
- Hymn Państwowy
- Przemówienie Prezydenta Miasta Tarnowa
- Apel Pamięci
- Salwa honorowa kompanii Policji
- Złożenie Świateł Pamięci
- Odprowadzenie Pocztów Sztandarowych
- Wspólne śpiewanie pieśni legionowych

17:30 – Pałac Młodzieży
- „Do Niepodległości” – widowisko muzyczne w wykonaniu grupy artystyczno - muzycznej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie.

Foto: ubiegłoroczne widowisko „Do Niepodległości” w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego organizowane przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(10-11-2009) M. Poświatowski :
Warto wziąć udział w uroczystościach, albowiem z dniem 1 grudnia wchodzi w życie Traktat z Lizbony powołujący do życia państwo o nazwie Unia Europejska, z jej osobowością prawną, prezydentem, ministrem spraw zagranicznych i placówkami dyplomatycznymi, które jak wiadomo mają państwa, a nie organizacje. Zatem obecne Święto Niepodległości jest świętem ostatnim, bo wszystkie pozostałe będą już tylko folklorystyczną farsą, a biorąc pod uwagę fakt, iż Traktat ratyfikowany został przed 11 listopada – ostatnim Świętem Niepodległości w wolnej Polsce były wręcz ubiegłoroczne obchody, w okrągłą, 90-tą rocznicę odzyskania niepodległości i suwerenności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) GABRIELA :
Traktat z Lizbony niczego nie zmieni w świadomości Polaków! Święto jak było tak będzie... spokojna głowa. Niemniej słowa z Roty "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz" powinny definitywnie odejść do lamusa. Szczególnie oburzają w ustach małych dzieci, gdy są śpiewane z takim zacięciem podczas akademii!!! Nie wiedzą o czym śpiewają, a utrwalają w swoich główkach niepotrzebne stereotypy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) Jacek :
słusznie... A wcześniej w Katedrze uroczysta msza św. i modlitwa za Papieża. Czy nie jest to już farsa folklorystyczna ? ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2009) Niemiec :
Ja jestem Niemcem i jestem za tym traktatem. W Europie nie będzie już wojen, a ludzie mogą swobodnie podróżować bez paszportów. Kiedyś nasi dziadkowie walczyli o zjednoczenie Europy silą, teraz walczy się dyplomatycznie i każdy ma takie samo prawo głosu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-11-2009) eradycator :
pominięcie w apelu pamięci Romana Dmowskiego to skandal , ae nalezało tego oczekiwać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl