To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych    -   12/11/2009
Udany koncert
Koncerty pieśni patriotycznych organizowane przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię to już bez mała tradycja – wieńczą one organizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa obchody Święta Niepodległości. Nie inaczej było i tym razem – 11 listopada w Pałacu Młodzieży odbył się koncert, któremu towarzyszyła przedpremierowa prezentacja wydawnictwa (książeczka i płyta multimedialna) podsumowującego projekt „Uwaga, Człowiek”. Pierwsze egzemplarze otrzymali bohaterowie i uczestnicy dwudziestu, emitowanych na antenie RDN Małopolska i na naszym portalu audycji. Publikacja powstała we współpracy z „Dziennikiem Polskim”.

Posłuchaj krótkiej rozmowy z jednym z członków zespołu :

Ogloszenie

Inaczej niż w roku ubiegłym, tym razem uczestnicy wieczoru „Do Niepodległości” śpiewali patriotyczne i żołnierskie pieśni wraz z zespołem działającym w Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie. Warto podkreślić, że zespołowi (klawisze, bębny, saksofon, gitara basowa i wokale) udało się w swoich aranżacjach – zarówno marszowych jak i jazzujących – zaprezentować się od jak najlepszej strony w zetknięciu z tak delikatną materią, jaką jest „pieśń patriotyczna” – nawet bowiem gdy mamy do czynienia z wiekową, ale nieco „frywolną” pieśnią żołnierską, łatwo dokonując jej uwspółcześnienia, zwyczajnie zniszczyć ją. Grupie ze Śmigna udało się tego uniknąć, czego wyrazem było włączenie się w śpiewanie przez publiczność.
Wieczór, w którym muzyka przeplatała się z gawędą, prowadzili: Krystyna Drozd, Antoni Sypek i przewodniczący Rady Miasta Tarnowa Ryszard Żądło. O towarzyszącej mu prapremierze wydawnictwa „Uwaga, Człowiek” napiszemy w osobnej wiadomości.
MP

Foto: Jakub Kaszuba
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl