To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policja poluje na przemytników?    -   16/11/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Dużą niefrasobliwością wykazał się mieszkaniec Płocka, który dokonując zakupów w jednym z tarnowskich sklepów pozostawił nie zamknięty samochód – jako że okazja czyni złodzieja, mężczyzna stracił dowód osobisty, prawo jazdy, kartę bankomatową, dwa telefony komórkowe, kluczyki do pojazdu i gotówkę w kwocie 3 tys. zł. Z innych wydarzeń minionego tygodnia uwagę zwraca zatrzymanie sprawców rozboju – dwaj dwudziestoparoletni mieszkańcy Lichwina napadli na swojego znajomego, kopali go, bili i zabrali gotówkę – 1800 zł oraz telefon komórkowy. Większą część gotówki odzyskano. Zatrzymano również posiadaczy wyrobów spirytusowych oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy : 51-letni mieszkaniec ul. Bernardyńskiej miał 21 litrów alkoholu i 26 paczek papierosów, natomiast 48-letnia kobieta zamieszkała przy ul. Dwernickiego miała 8 litrów alkoholu i 19 paczek papierosów. Strach z Ukrainy cokolwiek przywozić... Jeszcze parę takich akcji, i cena papierosów od naszych wschodnich sąsiadów, nie łupionych na rozkaz UE podwyżkami akcyzy na wyroby tytoniowe przez własne państwo tak jak w Polsce, znów podskoczy.

Ogloszenie

Kradzieże
W nocy z 11 na 12 listopada w Zabłędzy nieznany sprawca włamał się do sklepu spożywczego, wchodząc do jego wnętrza przez otwór wybity w szybie frontowej witryny. Z szuflady kasy ukradł gotówkę w kwocie 130 złotych oraz blisko 100 paczek papierosów o wartości ok. 1000 złotych.
Drogo kosztował mieszkańca Płocka zakup w jednym ze sklepów spożywczych w Tarnowie przy ul. Krakowskiej. Pozostawiony na chwilę w rejonie sklepu nie zamknięty samochód Vw Transporter skusił złodzieja, który ukradł saszetkę z kartą bankomatową, dowodem osobistym, prawem jazdy, 2 telefonami komórkowymi oraz kluczyki od pojazdu i gotówkę w kwocie 3000 złotych. Łączna wartość start wyniosła 4 tysiące złotych.
Policjanci KP Tarnów-Zachód na ul. Klikowskiej w Tarnowie zatrzymali na gorącym uczynku 37-letniego mężczyznę, który usiłował skraść torebkę 49-letniej kobiecie. W torebce znajdowały się pieniądze, dokumenty i telefon komórkowy o łącznej wartości 1800 zł. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.

Przemyt
Kryminalni z komisariatu Tarnów zabezpieczyli w mieszkaniu 51-letniego tarnowianina przy ul. Bernardyńskiej 21 litrów wyrobów spirytusowych i 26 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Trwa wyjaśnianie okoliczności sprawy.
Policjanci KP Tarnów-Centrum w jednym z mieszkań przy ul. Dwernickiego w Tarnowie należącej do 48-letniej kobiety ujawnili wyroby spirytusowe i tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie w mieszkaniu znaleziono 8 litrów alkoholu i 19 paczek papierosów.

Rozboje
Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w piątek nad ranem przy ul. Jagiellońskiej w Tarnowie. 20- i 23-letni mieszkańcy Lichwina napadli na swojego znajomego, przewrócili go na ziemię, kopali i bili. Przeszukali kieszenie, a następnie zabrali gotówkę – ponad 1800 złotych i telefon komórkowy wart 300 złotych. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia twarzy. Sprawcy po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut dokonania rozboju i spowodowania obrażeń ciała. Policjanci odzyskali telefon pokrzywdzonego i większą część skradzionej gotówki.

Za kółkiem
9 listopada wieczorem na ul. Jaracza w Lisiej Górze potrącony został 58-letni miejscowy. Mężczyzna wbiegł na jezdnię z lewej strony dla kierującego pojazdem Mitsubishi, 38-letniego mieszkańca miejscowości Izbisk, który jechał w stronę Mielca. Pieszy z urazem wielonarządowym trafił do szpitala. Badanie w wykonane w placówce zdrowia wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kierujący pojazdem był trzeźwy.
Kierujący pojazdem marki Toyota 18-letni mieszkaniec Wojnicza, jadąc ul. Szujskiego w Tarnowie w kierunku Mościc, na skrzyżowaniu z ul. Pułaskiego nie zastosował się do sygnalizatora świetlnego i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Doprowadził do zderzenia z jadącym ul. Pułaskiego BMW, którym poruszał się 24-letni tarnowianin. Ranny w wypadku został 25-letni pasażer BMW. Z objawami odmy płucnej przewieziony został do tarnowskiego szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Łętowicach 34-letniego mężczyznę który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Po badaniu na alkomacie okazało się , że mężczyzna ma wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu. Zatrzymany mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów ABCDT + rowery.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali na ul. Brodzińskiego w Tarnowie 26-letniego mieszkańca miasta, przy którym ujawnili 0.79 grama marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Różne
Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Demblinie, w gminie Wietrzychowice. W przydomowym oczku wodnym utonął 46-letni mieszkaniec domu. Czynności procesowe na miejscu zdarzenia policjanci z Żabna wykonali pod kierunkiem Prokuratora Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Wstępnie wykluczono, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie.
Policjanci z komisariatu Policji Tarnów Centrum patrolując wspólnie ze strażnikami miejskimi okolice tarnowskiego rynku zatrzymali na placu Rybnym w piątkowy wieczór 18-letniego mieszkańca miasta, który udostępniał alkohol 15-letniemu chłopcu. Do spożywania trunku przez nieletniego doszło podczas imprezy zorganizowanej przez sprawcę. 15-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl