To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Machalica w spektaklu z piosenkami Stachury    -   17/11/2009
Sted śpiewający
Piotr Machalica jest kolejnym znanym artystą występującym na tymczasowej scenie Tarnowskiego Teatru w Pałacu Młodzieży. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, widzowie zobaczą go w piątek (20 listopada) w widowisku muzycznym opartym na tekstach piosenek legendarnego Edwarda Stachury.

Ogloszenie
-Sted to dla mnie postać kluczowa w życiu artystycznym. Filmowa „Siekierezada” to przecież początek mojej drogi filmowej – przypomina Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny. -Każdy, kto choć raz zetknął się poezją czy piosenkami Stachury nie pozostaje wobec nich obojętny. Piosenki w wykonaniu Piotra Machalicy, często w nowych aranżacjach, przypominają słowa klucze „całą jaskrawość”, „Gałązkę Jabłoni” czy „Życie to nie teatr”. I zawsze można postawić pytanie „jest już za późno, nie jest za późno?”
„Edward Stachura popełnił samobójstwo w lipcu 1979 roku. Niemalże miesiąc przed swoimi 42. urodzinami. I chociaż w tym roku przypada okrągła – 30-ta – rocznica Jego śmierci, nie chcemy by nasz koncert był patetyczny i rocznicowy” - stwierdzają wykonawcy spektaklu „Stachura” (Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie). "Pragniemy wypowiedzieć tych kilka tekstów Autora “Fabula rasa”, podzielić się z Wami kilkoma Jego piosenkami (niemalże kultowymi niegdyś hitami, by tylko wymienić: Białą lokomotywę, Tango triste, Nie brookliński most, Balladę dla Potęgowej, Opadły mgły, Ach, kiedy znowu ruszą dla mnie dni....), ponieważ trochę sami jesteśmy w “stachurowym” nastroju, ponieważ są mądre i piękne i ponieważ tak bardzo nas dotyczą, bez względu na to, ile mamy lat. O ile, rzecz jasna, potrafimy jeszcze kochać i odczuwać ten świat.”

Spektakl, w którym piosenki Edwarda Stachury śpiewać będzie Piotr Machalica, zobaczymy w piątek, 20 listopada o godz. 19:00 na scenie teatralnej w Pałacu Młodzieży. Muzyka: Jerzy Satanowski, grają: Marcin Lamch – kontrabas, aranżacje, kierownictwo muzyczne, Dariusz Bafeltowski – gitary, Krzysztof Niedźwiecki – gitary.
Informacja, rezerwacja miejsc oraz sprzedaż biletów i spektakli w Biurze Organizacji Widowni w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, ul.Piłsudskiego 24 od poniedziałku do piątku, w godz. 9 - 11.30 i w godz. 18-19 oraz na dwie godziny przed spektaklem. tel. kom. 668 008 904, tel. (14) 699 12 53, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl