To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Solista” i „Serafina” w kinie Millennium    -   18/11/2009
Millennium Studio w grudniu
Dramat Joe Wrighta „Solista” z Robertem Downey Jr oraz francusko-belgijski film obyczajowy „Serafina” przygotowało mościckie kino na miesiąc grudzień w ramach cyklu „Millennium Studio”. Wyjątkowo, oba filmy pokazane zostaną tego samego dnia. W związku z tym, tradycyjnie już, ogłaszamy konkurs, w którym wygrać można dwa podwójne zaproszenia na każdy z wymienionych filmów...

Ogloszenie
>

Solista – 21 grudnia godz. 18:00
Głównym bohaterem historii jest utalentowany wiolonczelista Nathaniel Ayers, który w czasie drugiego roku studiów na prestiżowej akademii muzycznej Juilliard School of Music w Nowym Jorku, zachorował na schizofrenię i ostatecznie skończył jako bezdomny zarabiający na życie graniem na ulicach. Odnajduje go poszukujący tematu dziennikarz „Los Angeles Times”. Film inspirowany autentyczną historią dziennikarza Stevea Lopeza.
Reżyseria: Joe Wright, scenariusz: Susannah Grant, zdjęcia: Seamus McGarvey, muzyka: Dario Marianelli Obsada: Jamie Foxx, Robert Downey Jr., Catherine Keener.
Dramat, Wielka Brytania, USA, 2009, 117 min.

Serafina – 21 grudnia godz. 20:15
”(...)Z francuskim Nikiforem – Serafiną, spotykamy się najpierw w kościele. Kobieta jest bogobojna i pracowita. Sprząta, gotuje po domach, uśmiecha się prawie tak samo wdzięcznie jak Gelsomina. Ale w tej kobiecie – i to od pierwszych scen – jest również jakaś zagadka, tajemnica. Może jest trochę zbyt ruchliwa, przesadnie podniecona. Zbiera rośliny polne, magazynuje krew zwierzęcą, nawet błoto. Wariatka? (...)” - pisał w „Machinie” Łukasz Maciejewski.
W 1913 roku niemiecki kolekcjoner Wilhelm Uhde, jeden z pierwszych nabywców dzieł Picassa i odkrywca Celnika Rousseau, wynajmuje mieszkanie w Prowansji, aby pisać i odpocząć od intensywnego paryskiego życia. Do prac domowych zatrudnia, 48-letnią Séraphine. Wkrótce u jednego z lokalnych notabli dostrzega fascynujący obraz namalowany na desce. Jego zaskoczenie jest olbrzymie, gdy dowiaduje się, że jego autorką jest właśnie Séraphine.
Znana dotąd jedynie w wąskim kręgu znawców Seraphine zdobyła rozgłos właśnie za sprawą tego filmu...
Reżyseria: Martin Provost, scenariusz: Martin Provost, Marc Abdelnour, zdjęcia: Laurent Brunet, muzyka: Michael Galasso. Obsada: Yolande Moreau, Ulrich Tukur, Anne Bennent.
Film obyczajowy, Francja, Belgia, 2008, 125 min.

UWAGA KONKURS! Mamy dwa bezpłatne podwójne zaproszenia na każdy z filmów. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule nazwę filmu. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs każdorazowo rozstrzygnięty zostanie w dniu projekcji, o godz. 12:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl