To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „POZYTYWNy” przegląd w Żabnie    -   18/11/2009
Fotomova
W piątkowe, przedanderzejkowe popołudnie, odbędzie się wielki finał projektu Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni - I Przegląd Krótkich Form Reportażowych „FOTOMOVA”. Projekt, który jest efektem pracy członków Towarzystwa przez ostatnie kilka miesięcy, dotyczyć będzie prezentacji multimedialnych form reportażowych, gdzie dźwięk i fotografia nawzajem się uzupełniają. Obecnie trend do budowania takich opowieści, popularnie nazywanymi fotokastami, jest dość szeroko zauważalny, czy to w dużych agencjach fotograficznych, czy też wydawnictwach internetowych. To właśnie dzięki sieci Internet fotokasty stały się popularne, bo medium to zapewnia im największe pasmo dostępu do odbiorców. Dodatkowym atutem jest to, że prezentacje są krótkie, trwają blisko 3 min każda, ale dzięki swojej dynamice, nie pozwalają odbiorcy na znudzenie.

Ogloszenie

Po udanych próbach z dwoma poprzednimi projektami, tym razem członkowie Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni zapragnęli poszerzyć swoje horyzonty o umiejętność wypowiedzi na tematy społeczne, kulturowe, takie które dotyczą człowieka bezpośrednio. Podczas Przeglądu zobaczyć będziemy mogli prezentacje z domu pomocy społecznej, pielgrzymek, wydarzeń kulturalnych nie tylko z naszego regionu, ale także poznać grupy do których dostęp mają tylko nieliczni.
Fotokasty powstały dzięki pracy warsztatowej podczas szeregu zajęć zorganizowanych w Gminnym Centrum Kultury, gdzie Towarzystwo się spotyka. Uczestnicy mieli możliwość pobierania nauk od mistrzów fotodokumentu polskiego, takich jak Mariusz Forecki, czołowy polski dokumentalista, czy też Tomasz Wiech, laureat tegorocznej nagrody Word Press Photo.
Lekcje jakie z tego wynieśli będzie można obejrzeć podczas prezentacji, która odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie 27 listopada o godz. 18.00.
Podczas prezentacji wyłonione zostanie Grand Prix oraz przyznane zostaną nagrody za najlepsze fotokasty.

I Przegląd Krótkich Form Reportażowych możliwy będzie dzięki wsparciu finansowemu przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności i program Działaj Lokalnie. Wsparciem dla uczestników była również pomoc Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, która jest organizatorem Przeglądu obok Towarzystwa, a także Centrum Animacji Społecznej HORYZONTY, które udzielało wsparcia merytorycznego podczas trwania projektu. Patronat nad Przeglądem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl