To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Medal za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej    -   19/11/2009
Dei Regno Servire
Po raz pierwszy w historii diecezji tarnowskiej, w najbliższą niedzielę 22 listopada zostaną wręczone medale za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej. Wyróżnienie ustanowił biskup ordynariusz Wiktor Skworc. Medale będą przyznawane za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej.

Posłuchaj wypowiedzi ks. Tadeusza Bukowskiego, autora projektu medalu :

Ogloszenie
>

Medale zostały przygotowane w trzech wersjach: medal złoty, srebrny i brązowy. Wyróżnienie może być przyznane osobom świeckim i konsekrowanym, a także instytucjom i osobom prawnym. -Z umotywowanym wnioskiem o przyznanie medalu do Biskupa Tarnowskiego może wystąpić proboszcz parafii. Podobny wniosek może przedstawić także kościelna osoba prawna, po wcześniejszym zaopiniowaniu przez proboszcza parafii, w której zamieszkuje osoba fizyczna przedstawiona do odznaczenia. Medal może być przyznany również bezpośrednio z własnej inicjatywy przez Biskupa Tarnowskiego - mówi ks. Jerzy Zoń rzecznik biskupa.
Medale złote po raz pierwszy zostaną wręczone w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Biskup Tarnowski Wiktor Skworc wręczy je 5 osobom.

Projekt medalu „Dei Regno Servire” przygotował ks. Tadeusz Bukowski dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie.
Na awersie umieszczono napis „Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich”. Płaszczyznę centralną medalu wypełniają okrągłe medaliony, obrazujące ewangeliczne utożsamianie się Chrystusa z bliźnimi m.in. byłem w więzieniu, byłem głodny. Pośrodku awersu wkomponowano monogram Chrystusa.
Na rewersie umieszczony jest herb Diecezji Tarnowskiej, tytuł medalu w języku łacińskim i polskim oraz herb biskupa ordynariusza Wiktora Skworca.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl