To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wysoki grant na szkolnictwo zawodowe    -   19/11/2009
Projekt „Krok wyżej, krok dalej”
Ponad 650 tysięcy złotych udało się pozyskać tarnowskiemu magistratowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie na projekt „Krok wyżej, krok dalej”. Jego głównym celem jest dostosowanie kwalifikacji 180 przyszłych absolwentów tarnowskich techników kształcących się w branży budowlanej oraz okołobudowlanej do potrzeb rynku pracy. Zajęcia o charakterze dydaktycznym pomogą uczniom w poprawie wyników egzaminów zewnętrznych, zaś wsparcie psychologiczno-doradcze wpłynie na ich motywację do podnoszenia i potwierdzania kwalifikacji oraz planowania kariery zawodowej. Realizacja założeń programu w tarnowskich szkołach rusza wraz z początkiem roku i potrwa do grudnia 2011. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 800 tys. zł.

Posłuchaj wypowiedzi wiceprezydent Doroty Skrzyniarz na ten temat :

Ogloszenie
>

Działania w ramach projektu obejmują przeprowadzenie dodatkowych zajęć z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, przedmiotów zawodowych oraz organizację spotkań z psychologiem, jak i doradcą zawodowym. Ponadto, uczniowie uczestniczący w projekcie przystąpią do próbnych egzaminów maturalnych oraz zawodowych z wybranych przedmiotów, przeprowadzonych zgodnie z wymogami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Powyższe ma na celu zaznajomienie uczniów Techników ze specyfiką egzaminów zewnętrznych, typami zadań, jednocześnie wpływając na złagodzenie stresu związanego ze zdawaniem tego rodzaju egzaminów w przyszłości.
W projekcie uczestniczy 5 Techników:
- Technikum nr 7 w Zespole Szkół Budowlanych
- Technikum nr 2 z Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych
- V Technikum Meblarskie z Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych
- Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych
- Technikum nr 4 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych
Wybór tych właśnie placówek podyktowany był prowadzeniem kształcenia na kierunkach związanych z branżą budowlaną oraz okołobudowlaną (wymóg WUP – Kraków w odniesieniu do Działania 9.2 PO KL)

W ramach projektu przeprowadzonych zostanie 1920 godzin zajęć merytorycznych (każdy uczeń – beneficjent ostatecznie skorzysta z 96 godzin dodatkowych zajęć oraz 280 godzin doradztwa). W chwili obecnej trwają negocjacje pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie, a Gminą Miasta Tarnowa w przedmiocie budżetu projektu. Powyższe podyktowane jest faktem, iż w ocenie pracowników WUP Kraków wątpliwości budzi kwalifikowalność wydatków zaplanowanych na realizację zajęć wyjazdowych. Odnosząc się do ww. zastrzeżeń Gmina Miasta Tarnowa przedłożyła argumentację świadczącą o prawidłowości przyjętych założeń.
Jeżeli w wyniku negocjacji zmieni się zakres merytoryczny i-lub budżet projektu będzie inny od pierwotnie wnioskowanego, wówczas Wnioskodawca (GMT) przed zawarciem umowy o dofinansowanie, na wezwanie WUP i w określonym przez WUP terminie (nie krótszym niż 5 dni od zakończenia negocjacji) składa skorygowany (wyłącznie o ustalenia zawarte w protokole z negocjacji) wniosek o dofinansowanie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(21-11-2009) ah1n1 :
Jak jest sukces to nie ma komu komentować! Gratulacje dla magistratu a dla frustratów ze nie komentuja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-11-2009) trix :
"wsparcie psychologiczno-doradcze wpłynie na ich motywację do podnoszenia i potwierdzania kwalifikacji oraz planowania kariery zawodowej." To zdanie jest bardzo ciekawe. Nie wiem czy to ktos napisał z rozpędu, ale podnisi sie kwalifikacje nie wtedy gdy jasnie szanowni urzędnicy sobie tego zażyczą, ale wtedy gdy to ma sens finansowy, inaczej: gdy to sie będzie po prostu przyszłym osoba uczestniczącym w kursach opłacało.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2009) Weredyk :
Fakt sukces. Gdy Nowy Sącz bedzie mial miasteczko multimedialne za kilkaset milionow zl, Tarnów uzyskal srodki w wysokosci 650 tys zl. Musi byc straszna posucha, ze musimy sie cieszyc z tak \\\"wysokiej\\\" dotacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2009) Irek :
Umowa jeszcze nie została podpisana, możliwa jest korekta zakresu merytorycznego i wysokość dofinansowania (tak wynika z informacji). Może lepiej chwalić się po podpisaniu umowy, gdy wszystko już będzie pewne. Jaki los spotkał projekt "równym krokiem w przyszłość", który był realizowany w szkołach w minionym roku szkolnym? Miasto aplikowało o środki i nie pozyskało, czy zrezygnowało z kontynuacji?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl