To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podpalali zsypy, kontenery na śmieci    -   23/11/2009
Policja zatrzymała podpalaczy
Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podpalili zsypy na śmieci w blokach przy ul. Westerplatte w Tarnowie. Obaj są mieszkańcami miasta, mają 23 i 29 lat.

Ogloszenie

Po godzinie piątej rano w niedzielę mieszkańców bloków przy ul. Westerplatte obudził swąd spalenizny. Z szybów zsypów na śmieci czterech bloków rozchodziły się kłęby czarnego dymu. Mieszkańcy wezwali Straż Pożarną i Policję. Akcję gaśniczą prowadziło 6 zastępów strażaków. Kilkunastu policjantów zabezpieczało miejsce zdarzenia. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.
W toku czynności ustalono, że w 7 klatkach bloków nr 12, 14, 15 i 17 sprawcy podłożyli ogień podpalając kontenery ze śmieciami. Dym przedostał się do szybów, a stamtąd na teren klatek schodowych. Zniszczeniu uległo 12 kontenerów. Uszkodzone zostały także drzwi i ściany zsypów. Straty na szkodę spółdzielni mieszkaniowej i prywatnej firmy oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych.

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej i dochodzeniowej tarnowskich policjantów już następnego dnia ustalono kim są podpalacze. W Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie, nadzorującej śledztwo usłyszeli oni zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz uszkodzenia mienia, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 29-latka Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesiące, 23-latek objęty został policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl