To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Umowa na adaptację pomieszczeń na bibliotekę i czytelnię Seminarium już podpisana    -   23/11/2009
Kolejna inwestycja w WSD
W dniu dzisiejszym, tj. 23 listopada w Agendzie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Tarnowie wicemarszałek Sejmiku Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela podpisał umowę, dotyczącą projektu dofinansowanego z funduszy europejskich na „Adaptację segmentu środkowego budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie na bibliotekę i czytelnię.” Całkowita wartość projektu wynosi 8.60.23 zł, w ramach umowy dla projektu przyznano dofinansowanie w wysokości 6.020.863 zł. Przewidywany termin realizacji projektu to 31.08.2011 roku.

Ogloszenie

Projekt Adaptacja segmentu środkowego budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie na bibliotekę i czytelnię, został przyznany w ramach Osi Priorytetowej 1. Warunki dla rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, Działanie 1.1. Poprawa jakości usług edukacyjnych, Schemat A: Rozwój infrastruktury dydaktycznej szkolnictwa wyższego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Całkowita wartość projektu wynosi 8 601 234,00 PLN, w ramach umowy dla projektu przyznano dofinansowanie w wysokości 6 020 863,00 PLN. Przewidywany termin realizacji projektu to 31.08.2011 roku. Przedmiotem projektu jest adaptacja budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie dla nowoczesnej biblioteki akademickiej wraz z czytelnią dla 100 osób i dostępem do szerokopasmowego Internetu. Doprowadzi to do podniesienia jakości oferty edukacyjnej na poziomie wyższym poprzez rozbudowę infrastruktury bibliotecznej. Realizacja projektu zwiększy dostępność zbiorów bibliotecznych dla mieszkańców. Nowa czytelnia będzie posiadała 100 stanowisk pracy, co znacznie podniesie jakość oferowanych mieszkańcom usług bibliotecznych. Przyczyni się to do podniesienia jakości edukacji w szkolnictwie wyższym.
W ramach projektu przewidziano m.in. roboty budowlane, instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych, montaż wentylacji mechanicznej. Poza pracami budowlanymi obiekt zostanie wyposażony w meble oraz niezbędną infrastrukturę dydaktyczną w postaci komputerów, wyposażenie magazynu i stanowisk pracy.

Jak czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego FEM (informacja o funduszach europejskich): ”Podnoszenie kompetencji kulturalnych społeczeństwa to jedno z ważniejszych działań służących rozwojowi polskiej edukacji. Powinno być realizowane poprzez stworzenie warunków do rozwoju aktywności twórczej, zwiększenie uczestnictwa w kulturze i umiejętności świadomego jej odbioru i wyboru. Czynnikiem edukacji jest m.in. rozwój instytucji edukacji i kultury poprzez zwiększenie znaczenia bibliotek jako centrów edukacji i informacji. Rozbudowa biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyczyni się do realizacji powyższych celów w powiecie tarnowskim.”

Na zdjęciu: uroczystość podpisania umowy. Foto: Michał Gniadek
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(23-11-2009) wojtek :
”Podnoszenie kompetencji kulturalnych społeczeństwa to jedno z ważniejszych działań służących rozwojowi polskiej edukacji.interesowalby mnie jaki dostep do biblioteki bedzie mialo wyzej wspomniane spoleczenstwo.bo wedlug mnie to zerowy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2009) wojtek :
i jeszcze jedno niewinne pytanie. dlaczego powyzsza kwota nie udalo sie obdarowac biblioteki im. J Slowackiego gdzie dostep spoleczenstwa do wiedzy jest nieporownanie szerszy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2009) czytelniczka :
wojtek: przeczytaj informację raz jeszcze, powoli i ze zrozumieniem. odpowiedź na pytanie dlaczego nie MBP a WSD, znajdziesz w tekście.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2009) kasia_b :
Zadaję publiczne pytanie - Czy ta biblioteka będzie publicznie dostepna dla każdego bez ograniczeń ? czy tylko klechy bedą z tego korzystać ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2009) czytelniczka :
skoro nie zrobił tego autor informacji, to ja wyjaśnię kilka rzeczy: biblioteka seminaryjna nie była zamknięta dla osób świeckich (korzystało z niej sporo osób, nie tylko świeccy studenci teologii), i tym bardziej nie będzie taką po modernizacji. Będzie biblioteką dostępną także dla studentów innych tarnowskich uczelni i dla tarnowian. Nie ma czegoś takiego jak biblioteka dostępna bez ograniczeń - są regulaminy, i tu także pojawią się odpowiednie zapisy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-11-2009) Pytacz :
DO CZYTELNICZKA: No dobrze, ale jeżeli przyjdę jak to się mówi \"z ulicy\", dokonam rejestracji w bibliotece, podam swoje dane, adres zamieszkania i co tam jeszcze będzie wymagane to CZY BĘDĘ WTEDY MÓGŁ KORZYSTAĆ ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI? Dodam, że nie jestem już studentem. Proszę o odpowiedź.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-11-2009) czytelniczka :
tak. przecież teraz też jest to możliwe, chociaż tylko na miejscu, w czytelni. Nie pamiętam jak jest z wypożyczaniem książek np. na kilka dni. w przypadku modernizacji biblioteki i uczynienia jej ogólnodostępną, to powinno się zmienić na korzyść dla czytelników. Obowiązujący jeszcze regulamin biblioteki seminaryjnej (bez spacji w linku): http://www.wsd.diecez ja.tarnow. pl/regulamin.php

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-11-2009) Pytacz :
Dziękuję za odpowiedź - zapewne w przyszłości skorzystam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl