To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowa siedziba redakcji TVP Kraków w Tarnowie    -   23/11/2009
TVP Kraków przy Rynku 9
Od 19 listopada tarnowska redakcja TVP Kraków działa w nowej siedzibie przy Rynku 9 – w miejscu, gdzie do niedawna mieścił się oddział Radia Kraków. Tego samego dnia w Galerii Miejskiej BWA odbyło się Otwarcie Salonu Jesiennego Związku Polskich Artystów Plastyków, podczas którego została przyznana nagroda Dyrektora TVP Kraków.

Posłuchaj wypowiedzi: tarnowskiego korespondenta TVP Kraków Pawła Sroki, szefowej „Kroniki” Urszuli Drukały oraz dyrektora TVP Kraków Bogdana Wasztyla :

Ogloszenie

Korespondent TVP w Tarnowie Paweł Sroka nie ukrywa, iż jedną z przyczyn zmiany siedziby redakcji były względy ekonomiczne, w trudnych czasach jakie nastały dla mediów publicznych w związku z mizernymi wpływami z abonamentu. Złożyły się na to jednak również względy techniczne, jak również chęć uratowania miejsca, przez które przewinęło się tylu dziennikarzy.

Redakcja TVP w Tarnowie dostarcza informacje filmowe, które emitowane są  w programie informacyjnym „Kronika” TVP Kraków, a także w ogólnopolskich programach informacyjnych np. „Wiadomościach”. Przygotowuje również cykliczny magazyn tarnowski „W ciepłym mieście”. Zwykle do krakowskiej „Kroniki” trafiają dwa materiały dziennie – do głównego lub wieczornego wydania i do porannego. Często też z Tarnowa pochodzą materiały wykorzystywane przez innych reporterów, np. do zilustrowania określonego zjawiska. Raz w tygodniu, w każdą środę o godz. 8:45 i 19:20 emitowany jest ośmiominutowy magazyn „W ciepłym mieście”. -To nie jest magazyn służący promocji władz miasta. To jest najbardziej wartościowa rzecz – oczywiście w sensie telewizyjnym – która zrodziła się w magistrackim biurze promocji. Oczywiście od czasu do czasu większe zadęcie w mediach ogólnopolskich też jest potrzebne, ale ważna jest pewna systematyczność - stwierdza Paweł Sroka. Do wspomnianych programów należałoby jeszcze dodać koncerty i inne imprezy nagrywane przez TVP Kraków oraz półgodzinny film dokumentalny.

Bardzo wysoko poziom przygotowywanych w Tarnowie materiałów ocenia szefowa „Kroniki” Urszula Drukała. Z kolei dyrektora ośrodka Telewizji Polskiej w Krakowie Bogdana Wasztyla pytałem o przyszłość ośrodków regionalnych TVP w kontekście braku środków z abonamentu. Dyrektor skrytykował również pomysły przekazania telewizji samorządom, gdyż oznaczałoby to koniec niezależności. Z kolei mówiąc o telewizji regionalnej, B. Wasztyl podkreśla, że w ich realizacji nie chodzi o „pi-ar” lokalnych władz, ale o „dokumentację aktywności środowisk lokalnych”.

TVP Kraków jest jedynym ośrodkiem regionalnym telewizji w Polsce, który posiada cztery redakcje terenowe. Tarnowskim korespondentem jest Paweł Sroka, tel. 14 621 88 30.
MP

Foto: Grzegorz Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(24-11-2009) AQQ :
Muszę przyznać, że ostatnio w temacie telewizyjnych informacji z Tarnowa coś się ruszyło, o ile dawniej Pana Srokę żadko było widać na ekranie to teraz - takie mam wrażenie - jest lepiej. Chociaż zawsze chciałoby się więcej :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-11-2009) ż :
żadko? W języku polskim nie ma takiego słowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-11-2009) AQQ :
bo to RZadko uŻywane słowo jest ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl