To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Magistrat zaprasza mieszkańców do współpracy przy aktualizacji Strategii Rozwoju Tarnowa    -   23/11/2009
Aktualizacja Strategii Rozwoju Miasta
Na początku 2000 r. Rada Miejska w Tarnowie przyjęła „Strategię Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Miasta Tarnowa na lata 2000-2015”. Dokument ten był zwieńczeniem prac rozpoczętych jeszcze w drugiej połowie lat 90-tych ubiegłego wieku. Teraz magistrat chciałby strategię zaktualizować – konsultując ją z mieszkańcami.

Posłuchaj nagrania z konferencji prasowej :

Ogloszenie

Jak czytamy w komunikacie, w ciągu mijającego dziesięciolecia szereg zapisanych w Strategii celów zostało już zrealizowanych. „Miasto rozwija się gospodarczo, systematycznej poprawie ulega jakość życia - tworzone są nowe rozwiązania komunikacyjne, zwiększa się atrakcyjność oferty kulturalnej i rozrywkowej, podniesiony został standard świadczonych usług edukacyjnych. Tarnów stał się także miastem bardziej czystym i ekologicznym.
Mając jednak na uwadze istotne zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach (a w szczególności zmiany wynikające z wejścia Polski do Unii Europejskiej, jak i związane z nowymi politykami rozwoju regionu i kraju) oraz ich wpływ na aktualność poszczególnych zapisów przyjętej w 2000 r. Strategii dostrzegamy potrzebę aktualizacji tego dokumentu.
Projekt zaktualizowanej Strategii chcemy poddać pod szeroką dyskusję w 10-lecie uchwalenia dotychczasowej - czyli w 2010 r.”


W związku z tym Urząd Miasta Tarnowa zachęca wszystkich zainteresowanych do zgłaszania swoich uwag i propozycji co do kierunków rozwoju Tarnowa na najbliższe lata, które powinny znaleźć swoje odzwierciedlenie w zapisach zaktualizowanej Strategii.
Można tego dokonać wypełniając specjalną ankietę, dostępną od poniedziałku także w wersji elektronicznej na stronach internetowych miasta: www.tarnow.pl i wrzucenie formularza z odpowiedziami do urn, zlokalizowanych w budynkach Urzędu Miasta przy ul. Mickiewicza 2, ul. Nowa 4, ul. Nowa 3 i Goldhammera 3.
Wypełnienie ankiety nie jest długie – zajmie maksymalnie 3 minuty, natomiast uzyskane w ten sposób wyniki, mają, wedle zapewnień tarnowskiego magistratu, „pomóc zidentyfikować obszary wymagające poprawy i zostać wykorzystane w procesie aktualizacji Strategii.”
Wszelkie uwagi można również przesyłać bezpośrednio do Wydziału Strategii w Urzędzie Miasta Tarnowa, ul. Mickiewicza 2, 33-100 Tarnów (tel. 014 68 82 447, 014 68 82 448, 014 68 82 441) lub na adres e-mail: strategia@umt.tarnow.pl z dopiskiem w tytule listu „strategia rozwoju”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl